Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-07-07, 00:36   #1
Ratarko
Gost

Početno Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE

Evo par slika podrivanja kod člana ROKI .
Traktor je John Deere 8100 sa sva četiri udvojena kotača .
Podrivač je Rabe sa tri radna tijela .
Radna dubina preko 60 cm .

Odgovori s citatom

Nepročitano 21-07-07, 10:31   #2
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno Re: Podrivanje

Ratarko da li ti primjenjuješ podrivanje kod sebe na svim površinama? Da li može podrivanje zamjeniti jako duboko oranje?
Nepročitano 21-07-07, 12:23   #3
TX75
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.07.2007
TX75 će uskoro postati poznat

nekome je bilo teško izaći iz traktora ;)
i možda nekom dušu dirnuo.....
TX75 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 13:44   #4
Ratarko
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od mario
Ratarko da li ti primjenjuješ podrivanje kod sebe na svim površinama? Da li može podrivanje zamjeniti jako duboko oranje?
Da , raditi ću podrivanje na dubinu od 50 cm uskoro .
Podrivanje je sasvim drugačija operacija od oranja , mislim da podrivanje ne isključuje oranje .
Oranjem okrećemo zemlju , podrivanjem ju režemo , izdižemo i donekle mješamo ali sve ovisi o tipu radnih tijela na podrivaču . Moj podrivač ima krilca/pera na radnim tijelima tako da dosta mješa zemlju ali ga je zbog toga malo teže vući .
Radi se o tome da podrivanje omogućuje ulazak zraka , vode dosta duboko u zemlju , dublje nego li smo ikada orali , ispod tabana pluga u svakom slučaju . Nisam ja stručnjak za te stvari , to bi neki agronom trebao objasniti .

Citiraj:
Prvotno napisano od TX75
nekome je bilo teško izaći iz traktora ;)
Aj`d ti van iz klimatizirane kabine na žegu i prašinu :D
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 14:03   #5
robert
Gost

eto sta je traktor.pravi amer,premda malo trosi ulja,al vuce tri zuba na 65cm,a fendt jedva dva na 50. :scratch
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 14:14   #6
Ratarko
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od robert
eto sta je traktor.pravi amer,premda malo trosi ulja,al vuce tri zuba na 65cm,a fendt jedva dva na 50. :scratch
Ima tu neka caka , nije to baš tako bajno ...
Imam onaj IMT podrivač . Imao je 7 radnih tijela . Tijela su udaljena 50 cm jedna od drugih i na sebi imaju krilca površine ljudskog dlana . Te podrivače je vukao zglobni IMT traktor na kombinatima . Ja sam ga kupio za RX 170 traktor i do sada sam radio samo sa RX-om sa tim podrivačem . Da bi ga RX mogao vući odrezao sam dva krajnja radna tijela tako da ih sada ima pet komada , prvi od zadnjeg udaljen dva metra . Torpedo RX 170 može raditi sa tim podrivačem na dubini od 50 cm i postići brzinu od 4 km/h . Vidiš kako se sada tek ta moja priča ne uklapa u ovu sa Fendtom i mojim Masseyom koji su jedva vukli onaj dva pera podrivač . Stvarno jedva , makar moj Massey . Moj neki zaključak bi bio , ne može se uspoređivati rad sa različitim vrstama podrivača , makar po tome pitanju koliko pera ima i koliko duboko ide jer se tu ne barata sa istim silama ...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 14:49   #7
mario
Admin

mario avatar

mario je na dobrom putu

Robert , da li ti podrivaš?
Ja ne podrivam. Da li bi mi se isplatilo da podrivam? Da li se mogu podrivat površine i pod travom?
Zanm da je najbolje vrijeme za podrivanje tokom ljeta jer je tlo suho, bi li smetalo da podrivam u 10 mjesecu?
Budući da ima traktor od 100ks mogo bi vući podrivać s jednim radnim tijelom na poštenu dubinu ili većom brzinom.
Nepročitano 21-07-07, 14:57   #8
sapat
Gost

Malo ću se i ja ukljućiti u ovu temu. Ja sam tek ove godine kupio podrivać Quivogne sa 3 radna tijela koja na sebi imaju kugle, Radim sa traktorom od 125ks na dubini 55cm pri brzini 6kmh.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 15:07   #9
mario
Admin

mario avatar

mario je na dobrom putu

Znači moj bi bez problema vukao s dva tijela.
Nepročitano 21-07-07, 15:12   #10
sapat
Gost

Pa ja mislim da nebih trebao imati problema, neznam o kakvom je traktoru rijeć i kakva je struktura tla, ali jedan moj kolega iz vkci vuće sa fendom 100ks dva tijela bez problema, ali ako je nepogodno tlo onda kopira. Meni je samo žao što nisam taj podrivać kupio puno ranije iako mi oremo dosta duboko.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Podrivači kikoporto5820 Ostali priklju?ci 385 05-10-18 15:10
Podrivač jedno radno tijelo agromaner Ponuda 0 19-02-13 11:47
Gruber-podrivač 2 u 1 zjockoo Mehani?ka radionica 19 13-12-09 20:45
Freza+podrivač slafko Ostali priklju?ci 5 07-06-09 13:44
Reducirana obrada tla KRESO Svatara 21 16-04-08 00:42

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:09.