Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Mehanička radionica Gruber-podrivač 2 u 1
Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Zatvorena tema
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-12-09, 11:01   #1
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Član foruma od: 15.03.2007
zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj
Početno Gruber-podrivač 2 u 1

:mrgreen:

zjockoo je odsutan  

Nepročitano 06-12-09, 12:19   #2
tibor88
Super Uvaženi Član

tibor88 avatar

Član foruma od: 03.09.2007
tibor88 ima spektakularnu aurutibor88 ima spektakularnu auru
Početno Re: Gruber-podrivač 2 u 1

a zato se onaj stari prodavao..
ovo mi se vec vise svidja koliko su ta radna tijela visoka?
tibor88 je odsutan  
Nepročitano 06-12-09, 12:25   #3
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru

Odličan stroj :D
Samo jedno pitanjce:zašto si stavio radna tijela u oblik slova "V" a ne u 2 ili 3 reda :scratch
Nepročitano 06-12-09, 12:37   #4
snupy
Aktivni Član

snupy avatar

Član foruma od: 07.12.2008
snupy je na dobrom putu

dali su vijci koji drže radna tijela namjerno stavljeni onako .čini mi se da bi mogli bit slabi. :?:
snupy je odsutan  
Nepročitano 06-12-09, 12:42   #5
zvonis01
Uvaženi Član

zvonis01 avatar

Član foruma od: 02.03.2009
zvonis01 je na dobrom putu

kao i dosada odlično napravljen priključak,svaka čast :prayer: :prayer:
Nepročitano 06-12-09, 12:54   #6
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od snupy
dali su vijci koji drže radna tijela namjerno stavljeni onako .čini mi se da bi mogli bit slabi. :?:
Neboj se, proračunao je to majstor, treba imat i osigurač, bolje da i on pukne nego poluga od traktora ili nešto skuplje od vijka po par kn.
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan  
Nepročitano 06-12-09, 13:56   #7
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj

Dubina rada je do 70 cm, do grede je 85, a kut upada noževa je 30 stupnjeva i traktor od 80 ks ga vuče relativno dobro (u 3. brzini na 45 cm).
Ima sve što može imati osim kugli, no i za njih postoji predviđena rupa u slučaju potrebe.
Napravio sam ga na ovaj način jer sam ga tako zamislio :mrgreen: . Nisam želio stavljati 2 grede u dva reda.
Vijci su kvalitetni i neće se slomiti, a uostalom, na svakom radnom tijelu ima M14 8.8 predviđene kao osigurače za slučaj preopterećenja.
zjockoo je odsutan  
Nepročitano 06-12-09, 16:50   #8
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

OHOHO
prefaking dobro , mnogo gut , alal si ga odradio svaka cast

kako se ponasa traktor ''zakivali'' ga mnogo za zemlju ?
vidim ukomponovao si onu prednju gredu , svaka cast
kolika ti je ona osnovna cijev sto nosi radna tijela ?

raspored ''V" je dobra opcija po meni bolje nego da je u 2 reda ili ne daj boze u jednom

i ja sam razmisljao o nekakvom malo primitivnijem gruberu-podrivacu za neke dubine do 20tak cm , treba mi posto izmedju sljiva ako je ledina rotodrljaca se mnogo pati posto je sa klinima a oranje ne dolazi u obzir posto je to sve u nekakvim jebenim nagibima terena i nema sanse da se ore , moglo bi da nema sljiva

sta mislis traktori manje snage koliko cega mogu da rade na toj dubini ? :scratch naravno ako bi pravio uradio bi nesto da se tijela mogu pomicati , dodavati , oduzimati
znaci dubina 15-20cm ne treba nista dublje zbog zila
Nepročitano 06-12-09, 17:41   #9
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris
OHOHO
prefaking dobro , mnogo gut , alal si ga odradio svaka cast

kako se ponasa traktor ''zakivali'' ga mnogo za zemlju ?
vidim ukomponovao si onu prednju gredu , svaka cast
kolika ti je ona osnovna cijev sto nosi radna tijela ?

raspored ''V" je dobra opcija po meni bolje nego da je u 2 reda ili ne daj boze u jednom

i ja sam razmisljao o nekakvom malo primitivnijem gruberu-podrivacu za neke dubine do 20tak cm , treba mi posto izmedju sljiva ako je ledina rotodrljaca se mnogo pati posto je sa klinima a oranje ne dolazi u obzir posto je to sve u nekakvim jebenim nagibima terena i nema sanse da se ore , moglo bi da nema sljiva

sta mislis traktori manje snage koliko cega mogu da rade na toj dubini ? :scratch naravno ako bi pravio uradio bi nesto da se tijela mogu pomicati , dodavati , oduzimati
znaci dubina 15-20cm ne treba nista dublje zbog zila
Hvala Savoris, eto dao sam si truda (i jako puno vremena). :mrgreen: Mogu ti reći da sam ugodno iznenađen što se tiče iskorištavanja snage traktora...vučem ga u 3. brzini na 45 cm dubine, evo gore se vidi sa slike. Sve je u kutu upada noževa, mislim da je to jako važna stvar. ako ga staviš previše okomito, pruža preveliki otpor pa odmah gubiš na snazi.

Mislim da i manji traktor može solidno vući barem 3 radna tijela, pogotovo kao što kažeš na tako maloj dubini. Probao sam u plastenicima raditi sa prerađenim noževima od kultivatora za međurednu obradu i stavio sam 3 komada gore. Noževe sam napravio identične ovima na velikom podrivaču i mali Zetor 4711 ga je vukao tih nekih 20-ak cm bez muke, tako da vjerujem da može to i kod tebe. Također, bitno je da ne napraviš fiksan raspored nego podesiv, pa da možeš i skinuti i dodati radna tijela.
zjockoo je odsutan  
Nepročitano 06-12-09, 19:36   #10
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

uradjeno nema sta
cak kad vidim da si obracao paznju na estetske detalje i uklopio ih u sastav funkcionalnosti :prayer:

nego kako vidim nimalo jeftino te ovo nije izaslo imajuci u vidu masivu materijala ;)
jesi li ti radio i ona krilca i kljunove ?
koja debljina ti je radnog tijela (materijal)

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Podrivači kikoporto5820 Ostali priklju?ci 385 05-10-18 15:10
Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE Ratarko Ratarstvo 384 01-01-18 16:24
Podrivač jedno radno tijelo agromaner Ponuda 0 19-02-13 11:47
Freza+podrivač slafko Ostali priklju?ci 5 07-06-09 13:44

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:21.