Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-11-10, 19:07   #11
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Član foruma od: 07.09.2010
jeffy će uskoro postati poznat
Početno

tko ne duma taj mora sa sekačem i čekićem, a ko duma samo stavi na ON:rolfer::rolfer::rolfer:
alkemija to...može i boom!
jeffy je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 25-11-10, 19:12   #12
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od jeffy Vidi poruku
tko ne duma taj mora sa sekačem i čekićem, a ko duma samo stavi na ON:rolfer::rolfer::rolfer:
alkemija to...može i boom!
Je, i kod mene isto kad pritisnem ENTER skoči pečeni pilić iz printera :rolfer::rolfer::rolfer:
Nepročitano 25-11-10, 19:15   #13
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

daj mi reci gdi si ga kupil, ja bi 3 uzel, i onda deci u afriku poslal pa nek printaju:mrgreen:
Nepročitano 25-11-10, 19:17   #14
MUHA
Super Moderator

MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

U Pevecu :mrgreen:

Posljednje uređivanje od daniels : 22-02-11 at 23:33
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-11-10, 20:31   #15
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

ZJ pa uopće mi je smješno odgovarati, al zbog čega bi se srdil nije mi jasno pa ja sve gledam kroz zajebanciju i najmanja mi je namjera nekog uvrijediti pa isto tak i mene;)....al sad shvačam ozbiljno kaj ti misliš da ja ozbiljno shvačam:weedman::mrgreen:

MRKI u toj kemijskoj reakciji elektroni putuju od katode(staro žebeljezo) ka anodi (ono kaj želimo očistiti) i tada dolazi do otpuštanja spojeva koji imaju kisik u spoju(oksid ili hrđa, npr Fe2O3), a katoda se otapa. preporučam ti da se malo igraš i pratiš reakciju da se uvjeriš kak je to dobar postupak negde u nekoj kanti(plastičnoj). samo pazi da ne zahebeš kleme pa da ti traktor nestane prek noči:rolfer::rolfer::rolfer:. jednom sam videl jednok amera koji je šasiju od šlepe očistil od hrđe. korito je napravil od cerade nabacane prek dasaka i DC aparat za varenje na nekih ak se dobro sjećam 80A je vuklo:supz:
Nepročitano 25-11-10, 20:39   #16
puknuti
Gost

Početno

To se je desilo kod nas u nekoj lućici , tip je vario nekaj na brodu pa je aparat pojel dono
dok se ovaj vratil s gableca .
Nego (+) pol , jel njega dovoljno gurnuti u crijevo ili mora biti "okolo "cilindra ?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 25-11-10, 20:44   #17
ilegalac
Uvaženi Član

ilegalac avatar

Član foruma od: 19.02.2010
ilegalac će uskoro postati poznat
Početno

e kad več pričate o antifrizu jel zna netko koliko mi treba antifriza za dajca 4506
koliko litara moram kupiti???
ilegalac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-11-10, 21:06   #18
MUHA
Super Moderator

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ilegalac Vidi poruku
e kad več pričate o antifrizu jel zna netko koliko mi treba antifriza za dajca 4506
koliko litara moram kupiti???
Ovisi kam ga misliš natočiti :scratch
Recimo u auspuhu ti ga je dosta pol litre :finga:
Nepročitano 25-11-10, 21:10   #19
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

je to je malo problem, najbolje je da je katoda oko "obratka" zbog kretanja struja, ali se efekt dobiva i ako je na jednom mjestu. poželjno je kontrolirati i čistiti katodu od oksida za vrijeme procesa jer se povečava otpor i proces slabi. porastom napona se isto ubrzava proces, ali tko ima izvor jači od 12/24V dok struja raste sa gabaritima. zaboravil sam napomenuti da se razvija i toplina ali u manjoj mjeri.
http://www.motorevija.com.hr/clanac/...biti_alkemicar
http://www.farmallcub.com/phpBB2/viewtopic.php?p=128425
Nepročitano 25-11-10, 21:32   #20
ilegalac
Uvaženi Član

ilegalac avatar

Član foruma od: 19.02.2010
ilegalac će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
Ovisi kam ga misliš natočiti :scratch
Recimo u auspuhu ti ga je dosta pol litre :finga:
pa u gefufnu gdje bi ga natočio
ilegalac je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Ina antifriz 1/1 12.5kn mlaber Ponuda 0 08-09-13 15:27
zasto se antifriz pijeni! bornakutina Ostale grane poljoprivrede 3 01-10-11 17:09

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:23.