Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo Kukuruz 2018
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-06-18, 18:36   #261
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan
Početno Re: Kukuruz 2018

Ovo je dvije ili tri godine stara sijačica, koji je točan model ne znam, Tempo ili koji drugi. Kolega ne vozi baš prebrzo, ali od prve sezone vidim da ne sije ni blizu tako precizno kao što na papiru piše. Jedino što posije u kaj god hoćeš, oni pripremaju na dubinu od možda 2cm... Kad je kupovao, rekao je da je još samo Monosem skuplji, možda on sije bolje? Mada ne vjerujem...

A ovo je moje sijanje sa mehaničkom-

Posljednje uređivanje od gogo : 04-06-18 at 18:44
gogo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-06-18, 20:59   #262
zeko
Super Uvaženi Član

zeko avatar

Član foruma od: 16.02.2009
zeko ima spektakularnu auruzeko ima spektakularnu auru

Bome nije loše..

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
zeko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-06-18, 22:06   #263
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Ma vidi se da nisu svi razmaci jednaki, ali ta sijačica vrijedi 200e, a posije ko i ona od 20 000e...
Jedino što je sporo bratee, tih par jutara sam sijao cijelu vječnost, zato ću kupiti pneumatsku, pa nek sije kako joj Bog da...
Nepročitano 04-06-18, 22:18   #264
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Onu od 20000 treba znat i namjestit, kao i sve strojeve. Koliko je vlasnika procitalo uputstva, a i koliko trgovaca pusti u pogon i objasni kupcu kako se radi.
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-06-18, 23:56   #265
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru

Ova majevica što smo ju sad uzeli jako precizno sije,baš ću otići sutra slikati da se vidi.I dosta brzo idemo,oko 8-9 km/h.Ali što kaže NewHolland trebalo ju je prvo namjestiti.Sekra nije dala odmah knjigu i mi nismo znali od kuda bi krenuli.Došao neki njihov serviser kao namjestiti pa nije pojma imao.Čovjek htio skraćivati markere i nismo dali.Pa su došli dečki iz srbije direkt iz tvornice i namjestili sve za manje od sat vremena.Markere su samo pomaknuli prema unutra,kaže to se ne reže jer se na mašinu može dodati još dva reda pa su zato markeri sa mogučnosti pomicanja u dvije točke.Kažu da su ovi iz sekre nesposobni i da ništa neznaju sami napraviti.A mašina stvarno jednostavna,naprimjer sjetvenu ploču izvadiš za manje od 10 sekundi ako treba
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-06-18, 18:16   #266
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od NEWHOLLAND Vidi poruku
Onu od 20000 treba znat i namjestit, kao i sve strojeve. Koliko je vlasnika procitalo uputstva, a i koliko trgovaca pusti u pogon i objasni kupcu kako se radi.
Generalno si u pravu, mada ne mislim da je to ovdje bio slučaj. Jednostavno se s time valja pomiriti, bar ja nikad nisam vidio kukuruz sijan u realnim uvjetima da bi bio sav naštancan na jednake razmake, ovdje sad ima hrpa novih sijačica, i svaka fula, i to dosta. Ovo što piše na papiru je samo trgovačka spika...
Nepročitano 05-06-18, 18:31   #267
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

Prije 3 godine sam s tastom bio u žetvi kukuruze što belje sije..e to ti je sve na isti razmak sijano..neznam koje imaji sijačice ali predivno za vidjeti kako je sve po ps-u.
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-06-18, 19:27   #268
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Vupik ima amazone pa vjerovatno i belje. Par sela dalje stigle su dvije od 12 redi pa bi trebalo vidit kako siju.
Mislim da su turci trenutno best buy za nas koji ne sijemo puno.
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-06-18, 23:58   #269
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni dragulj

Ja gledao što gaspardo sije daleko je to od dobrog.
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-18, 09:07   #270
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Dečki,
jel vi malo cjepidlačite? Imam home made sijačicu i izlaz zrna iz cijevi nije dobro izveden. Zrno ne ostane tamo gdje padne nego se malo otkotrlja. Neko manje, neko više. No na koncu, ako je sve ostalo ok, uvijek imam dobru kuruzu.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:14.