Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor Zetor 6340
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 19-04-18, 16:55   #1461
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Zetor 6340

po mirisu bi ga namirisal preko stakla ...ovi današnji lohtajti i worti mi se gade ..to sve rade od iste smjese samo drugačije obojaju i eto novog proizvoda

Nepročitano 19-04-18, 17:00   #1462
AirBoX
Uvaženi Član

AirBoX avatar

Član foruma od: 25.06.2014
AirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni dragulj

Ja sam na tragu moga problema... Donesoh ja pumpu onaj dan doma, smontirah, kresnuh, otidjoh, odradih, parkirah i sutra opet ne upalih.

Majku mu jebah, ulja motora i mjenjaca pregledah, rezervoar ispraznih i oprah, gorivo na drugoj benzinskoj natocih, na talozenju ostavih, preko filtera isfiltrirah, sva crijeva goriva promjenih, filter goriva pregledah, a on kao onog dana kada ga kupih. Majstora od pumpe nazvah, e sad idemo ne-pjesnicki, kaze covjek ako je tako, jebem ga ja sredit cu ti pumpu, al ti majstore sredi traktor.

E sad neki mi k nije dao mira, morao sam provjeriti ulje u servu i gle kurca u cijelom onom spremniku nema ni 2 deci, a tocio sam to ulje prije cca. 2 mjeseca, a kod istakanja sam primjetio da ima kapljica motornog ulja, jer pliva u tom vodenom ulju od serva. I tamno je, a inace je prozirno. Staro je bilo neke zuto-zelene boje, a ovo je bas crno, dakle mjesa ulje od serva i vjerojatno razrjedjuje motorno ulje.

Odmah sam rasturio pumpu od serva i izvadio semering, koji je kao kamen tvrd, e jol to specijalni materijal ili je ovaj odrvenio. Ce vidim sutra kad odem po semering.

@puknuti
Naostrio sam zube hahahaha
Nepročitano 19-04-18, 17:05   #1463
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Air pa taj traktor ko da se u Africi pregrijal. Moj starac je iz 79 te i još mu nije dirana pumpa volana .
Nepročitano 19-04-18, 17:47   #1464
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mraku

Znam da mojeg pomalo zaj...... šofer. Nerijetko ga gonim do krajnjih granica pa me ne čudi što probija dihtung. Sjebo bi ja i bolju marku. Malo šale. Airbox opet radi 10 puta više od mene pa opet me ne čudi što svako malo nešto odlazi. Mislim da bi bilo koji te snage pokleknuo na toliko posla kod Airboxa. Sad opet uzeti jači nema smisla bez većih strojeva pa si opet na istom. Jedino uzeti novog, sahraniti ga, prodati pa nek se neko drugi pati.
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-04-18, 18:11   #1465
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni dragulj

Air mora da imaš dobre živce.
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-04-18, 18:31   #1466
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od AirBoX Vidi poruku
Ja sam na tragu moga problema... Donesoh ja pumpu onaj dan doma, smontirah, kresnuh, otidjoh, odradih, parkirah i sutra opet ne upalih.

Majku mu jebah, ulja motora i mjenjaca pregledah, rezervoar ispraznih i oprah, gorivo na drugoj benzinskoj natocih, na talozenju ostavih, preko filtera isfiltrirah, sva crijeva goriva promjenih, filter goriva pregledah, a on kao onog dana kada ga kupih. Majstora od pumpe nazvah, e sad idemo ne-pjesnicki, kaze covjek ako je tako, jebem ga ja sredit cu ti pumpu, al ti majstore sredi traktor.

E sad neki mi k nije dao mira, morao sam provjeriti ulje u servu i gle kurca u cijelom onom spremniku nema ni 2 deci, a tocio sam to ulje prije cca. 2 mjeseca, a kod istakanja sam primjetio da ima kapljica motornog ulja, jer pliva u tom vodenom ulju od serva. I tamno je, a inace je prozirno. Staro je bilo neke zuto-zelene boje, a ovo je bas crno, dakle mjesa ulje od serva i vjerojatno razrjedjuje motorno ulje.

Odmah sam rasturio pumpu od serva i izvadio semering, koji je kao kamen tvrd, e jol to specijalni materijal ili je ovaj odrvenio. Ce vidim sutra kad odem po semering.

@puknuti
Naostrio sam zube hahahaha
Od tog problema bi mogla zaštekati letva, ali element ne (u onom postu od neki dan si rekel da je bošista zaključil da je zaštekal elemnt zbog "loše" nafte) mada sumnjam da bi zbog mješanja ta dva ulja došlo i do stekanja letve.

Neznam, ali se bojim da nebuš rješil problem, daj Bog da budeš ali ja sumnjam da to nije do toga.
Nepročitano 19-04-18, 19:52   #1467
AirBoX
Uvaženi Član

AirBoX avatar

AirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni dragulj

I prosli puta je letva ostala zastekana, ali su elementi bili zasrani s tim ljepljivim sranjem, a prilikom opisa toga mi je rekao to da kada izvadi element i proba ga vratiti, nece upasti nego se zaljepi za stijenke kucista.

Danas je opet stala letva i ovaj puta je zaljepila i AC pumpa, sto pokazuje da je mazanje neispravno, barem tako on veli, jer kod slabog podmazivanja uvijek zalijepi AC pumpa.

A kada sam mu rekao da mi fali ulja u servu, odmah je rekao da je to to jer spoj ta dva ulja daje tu ljepljivost. Ubiti sam ja covjeka krivo skontao on je meni jos prekucer rekao za servo pumpu, a ja konjislav skontao pumpu hidraulike... Kaze da se vec susreo sa par slucajeva da na zetorima odlaze Bosch pumpe i da mu je jedan covjek kasnije javio da je rijesio problem time sto je izmjenio taj semering na servo pumpi.

E sad ga hebi, ako to uspije, ako ne saljem ga otamo gdje je dosao na generalnu i bog te veselio.

Ugl. Bit cete izvjestavani, kao sto to uvijek biva u mom slucaju, prvenstveno dijelim svoje probleme/rjesenja da ponognem danas sutra drugima :D

EDIT: Ne znam dali se sjecate prosle godine u ovo doba sam pumpu reparirao i onda su mi rekli da je u slucaju bilo nesto ljepljivo u gorivu... Dakle to vec traje... A jebes ga kad ovo ulje iz serva nema neki miris da mimo motornog osjetim da smrdi na nes drugo.

Posljednje uređivanje od AirBoX : 19-04-18 at 19:58
AirBoX je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-04-18, 20:02   #1468
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

ako je to tako ,tko zna kakav to bejal radi na ostalim kanalima gdje je usko i slaba cirkulacija ulja
Nepročitano 19-04-18, 20:20   #1469
AirBoX
Uvaženi Član

AirBoX avatar

Vjerojatno heben. Ma samo da sredim sjetvu ako bog da sa pokrpanim onda ako treba krecem sa generalnom jer nema se tu vise sta cekati... Jedino ako stari opet ne bude tvrdoglav, pa nas opet doceka sezona i Zetor prdne u fenjer. Mislim da moj cale misli da traktori idu vjecno hahaha
Nepročitano 19-04-18, 21:57   #1470
Zetorboy
Super Uvaženi Član

Zetorboy avatar

Član foruma od: 12.02.2010
Zetorboy je onemogućio/la reputaciju

Ja nerzumijem tu sad kak si se mogo uopce voziti i motati volanom bez tolike kolicine ulja?
Zetorboy je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Zetor 6340 (vanjski cilindar kvačila) kdarko Zetor 51 25-05-13 22:30
zetor 6340 gasi se ! kdarko Zetor 58 07-05-12 20:04
Zetor 6340 Pumpa Daniol Zetor 7 03-05-12 08:45
Koje ulje ide u mjenač Zetora 6340 1994. zetor4718 Zetor 6 23-02-11 01:41
Zetor 6340 ili 7340 kupnja vranac Zetor 20 14-02-11 21:27

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:39.