Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Grijanje plastenika
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-03-16, 12:37   #351
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 10.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima
Početno Re: Grijanje plastenika

a taj termogen je na kakvo gorivo?

ak je ko moj, na drva, onda znaš točno kad će zahladiti...

Nepročitano 09-03-16, 13:12   #352
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Na ložu je,to mi je najjednostavnija varijanta...
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-01-17, 16:33   #353
samko
Uvaženi Član

Član foruma od: 19.04.2012
samko ima spektakularnu aurusamko ima spektakularnu aurusamko ima spektakularnu auru

Može li se grijati tunel sa termogenom na lož ulje koji je direktni? Znači bez dimnjaka. Da ima samo usis zraka iz vana ako je to potrebno. Hoće li izgaranje štetiti biljkama?

Znam da sa plinom nije išlo i usto je i skupp.
samko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-01-17, 17:11   #354
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Neznam, ali ak se može sušiti kukuruza ispuhom iz termogena, ne vidim da bi biljkama bilo škodljivije. Ionak mi to pojedemo na ovaj ili onaj način.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-01-17, 17:21   #355
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 10.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima

možda neće štetit biljkama (ali mislim da ipak hoće), ali sigurno tvoja pluća i pluća tvoje familije ne budu oduševljena zbog udisanja kancerogenih čestica iz zraka...
Nepročitano 29-01-17, 18:46   #356
samko
Uvaženi Član

samko ima spektakularnu aurusamko ima spektakularnu aurusamko ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Neznam, ali ak se može sušiti kukuruza ispuhom iz termogena, ne vidim da bi biljkama bilo škodljivije. Ionak mi to pojedemo na ovaj ili onaj način.
Zato što kroz noć izgaraju desetke litara dizela troši se kisik i drastično povećava količina co2 i ostalih štetnih plinova. A biljci kroz noć je neophodan kisik pa zato pitam ima li netko iskustva s tim.

Ja sam jedne godine kupio 4 mastera na plin direktna i probao u plasteniku s rajčicom na par noći i spržilo je list. A rekli su da se time može grijati plastenik.

Darijus- to je bilo i moje mišljenje, praktički bi hrana bila otrovana na neki način. A plastenik bi grijao samo preko noći, unutra ne ulazi svejedno nitko jer sam kažem to već probao s plinom.

Zašto su tako skupi ti indirektni grijači u odnosu na klasične?
Nepročitano 29-01-17, 19:46   #357
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Zato jer su kompliciraniji, veći i malobrojniji.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-01-17, 19:53   #358
sanjin
Aktivni Član

sanjin avatar

Član foruma od: 22.11.2013
sanjin je nebrušeni draguljsanjin je nebrušeni draguljsanjin je nebrušeni dragulj

Samko,a neka peć na drva sa ventilatorom?
Nepročitano 02-02-17, 11:37   #359
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od samko Vidi poruku
Zato što kroz noć izgaraju desetke litara dizela troši se kisik i drastično povećava količina co2 i ostalih štetnih plinova. A biljci kroz noć je neophodan kisik pa zato pitam ima li netko iskustva s tim.
Ako grriješ običnim termogenom na ulje bez dimnjaka jednostavno uzimaj zrak iz vana, kod mene to funkcionira.
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-02-17, 22:38   #360
samko
Uvaženi Član

Da mislio sam ga stavit na tu caku. I kažeš ne vidi se ništa rajčici? Recimo da bih ga koristio u hladnim noćima od polovice trećeg mjeseca.

@sanjin mislim da će tako i biti
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA samko Povrtlarstvo 664 01-10-18 14:51
Grijanje plastenika. denisv Povrtlarstvo 7 11-11-12 15:18
Grijanje plastenika rebecca123 Ostale grane poljoprivrede 2 17-05-12 20:45
Kupnja plastenika macola Povrtlarstvo 4 10-04-10 20:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:23.