Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Torpedo Torpedo TD 9006 A

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-12-10, 20:59   #1
john66
Gost

Početno Torpedo TD 9006 A

evo i mog torpeda.... traktor nije u nekom stanju , generalka je napravljena u 3 mjesecu radio je ok do neki dan , nakon cega je pomjeso ulje i gorivo neki nazovimo ga "maistor" je to kao naredi.. međutim sve po starom.. traktor i dalje mjesa gorivo sa uljem ... sad sam zvao nekog maistor po preporukam nekih prijatelja nakon sređivanja motora i mjenjača traktor ide na bojanje zima je duga pa imamo vremena ....zanima me zna li tko zasto mjesa ulje i gorivo????

http://img515.imageshack.us/img515/2839/img097k.jpg
  Odgovori s citatom

Nepročitano 03-12-10, 21:26   #2
2301986
Aktivni Član

2301986 avatar

Član foruma od: 21.09.2010
2301986 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od john66 Vidi poruku
evo i mog torpeda.... traktor nije u nekom stanju , generalka je napravljena u 3 mjesecu radio je ok do neki dan , nakon cega je pomjeso ulje i gorivo neki nazovimo ga "maistor" je to kao naredi.. međutim sve po starom.. traktor i dalje mjesa gorivo sa uljem ... sad sam zvao nekog maistor po preporukam nekih prijatelja nakon sređivanja motora i mjenjača traktor ide na bojanje zima je duga pa imamo vremena ....zanima me zna li tko zasto mjesa ulje i gorivo????

http://img515.imageshack.us/img515/2839/img097k.jpg
gdje završi mješavina ulja i goriva?
ako u karteru onda je bosch pumpa
ako u sistemu za gorivo onda provjeri nosač filtera
2301986 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-12-10, 23:00   #3
john66
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od 2301986 Vidi poruku
gdje završi mješavina ulja i goriva?
ako u karteru onda je bosch pumpa
ako u sistemu za gorivo onda provjeri nosač filtera
mješavina završi u karteru naravno.... bosch pumpa i dizne su isle na reglazu ali opet isto...dali bi to mogala biti AC pumpa
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-12-10, 12:05   #4
vedrankc
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 10.08.2007
vedrankc je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
mješavina završi u karteru naravno.... bosch pumpa i dizne su isle na reglazu ali opet isto...dali bi to mogala biti AC pumpa
Koja je godina traktor, odnosno Bosch pumpa? S kakvim je podmazivanjem?

Nešto s Bosch pumpom nije u redu, a i nivo ulja se podiže ako je otišao semering na pumpi hidraulike.
vedrankc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-12-10, 12:19   #5
2301986
Aktivni Član

2301986 avatar

Član foruma od: 21.09.2010
2301986 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od vedrankc Vidi poruku
Koja je godina traktor, odnosno Bosch pumpa? S kakvim je podmazivanjem?

Nešto s Bosch pumpom nije u redu, a i nivo ulja se podiže ako je otišao semering na pumpi hidraulike.
da ali onda mjesa ulje iz hidraulike i ulje iz motora, zato ide motorno i u hidraulik i u motor. Ako je gorivo u ulju onda je kriva ac pumpa (ako nema centralno da semering dihta onda bi gorivo curilo na njen odušak van, al kod centralnog ode s uljem u karter,)

Posljednje uređivanje od 2301986 : 04-12-10 at 19:48
2301986 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-12-10, 20:26   #6
john66
Gost

Početno

traktor je 88 godiste ... pumpa ima uljno podmazivanje, ako sam te dobro razumi za pitanje... u hidrauliku nefali ni kapi ulja, dok u karteru bude po 3-4 litre viška i osjeti se po nafti... mislim da bi to jedino mogla biti AC pumpa.....??? Dali se mora kupovati nova AC pumpa ili se to da nekako sredit????
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-12-10, 14:12   #7
vedrankc
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
traktor je 88 godiste ... pumpa ima uljno podmazivanje, ako sam te dobro razumi za pitanje... u hidrauliku nefali ni kapi ulja, dok u karteru bude po 3-4 litre viška i osjeti se po nafti... mislim da bi to jedino mogla biti AC pumpa.....??? Dali se mora kupovati nova AC pumpa ili se to da nekako sredit????
Ako je i Bosch pumpa 88.g. onda ju treba skinuti i odnjeti k majstoru, jer ona nebi smjela prepuštati naftu u motor jer ima na sebi semering, nafta iz nje može samo curiti na odušak (ona cijevčica ispod nje).
Možda imaš noviju Bosch pumpu koja ima podmazivanje iz motora, u njoj nemoraš kontrolirati ulje. Takva pumpa nema semering, višak ulja iz nje ide u motor, ako propuštaju elementi ili AC-pumpa sve ide u motor. Na pumpi je otisnuta godina proizvodnje, s gornje strane kod izlaza za zadnji cilindar, ako je mlađa od 92.g. onda ima centralno podmazivanje iz motora. To mnogi majstori nisu znali koji su ugrađivali nove Bosch pumpe, pa nisu stavili jedan lajtung za ulje, i pumpa je vozila "na suho" i brzo se uništila nova pumpa.
Nepročitano 05-12-10, 15:46   #8
dado.stimac79
Početnik

Član foruma od: 05.12.2010
dado.stimac79 je na dobrom putu
Angry torpedo 55

Citiraj:
Prvotno napisano od vedrankc Vidi poruku
Ako je i Bosch pumpa 88.g. onda ju treba skinuti i odnjeti k majstoru, jer ona nebi smjela prepuštati naftu u motor jer ima na sebi semering, nafta iz nje može samo curiti na odušak (ona cijevčica ispod nje).
Možda imaš noviju Bosch pumpu koja ima podmazivanje iz motora, u njoj nemoraš kontrolirati ulje. Takva pumpa nema semering, višak ulja iz nje ide u motor, ako propuštaju elementi ili AC-pumpa sve ide u motor. Na pumpi je otisnuta godina proizvodnje, s gornje strane kod izlaza za zadnji cilindar, ako je mlađa od 92.g. onda ima centralno podmazivanje iz motora. To mnogi majstori nisu znali koji su ugrađivali nove Bosch pumpe, pa nisu stavili jedan lajtung za ulje, i pumpa je vozila "na suho" i brzo se uništila nova pumpa.
Imam td 55 imam stalno nafte u ulju mjenjao sa 3 puta membranu na ac pumpi i stalno ista prica Bosch pumpa mi je 88g i ima cjevcicu iza za odusak dali je upinanju Bosch pump:?:
dado.stimac79 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-12-10, 17:10   #9
vedrankc
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od dado.stimac79 Vidi poruku
Imam td 55 imam stalno nafte u ulju mjenjao sa 3 puta membranu na ac pumpi i stalno ista prica Bosch pumpa mi je 88g i ima cjevcicu iza za odusak dali je upinanju Bosch pump:?:
Koji je proizvođač pumpe? Kad ima membranu onda je pretpostavljam IPM, ona bi trebala naftu isto kroz odušak na Bosch pumpi izbaciti van dok pukne membrana, čudno je da nafta ide u karter.
Nepročitano 07-12-10, 16:07   #10
torpedo 7506
Regularni Član

torpedo 7506 avatar

Član foruma od: 06.12.2010
torpedo 7506 je na dobrom putu
Početno

dali zna netko nekoga da prodaje torpeda 7506 s prednjom vucom 90 godina na dalje moj je izgorio od instalacija bio je td 7506 97godina sad je dosao s popravka moram stavit slike a neznam kako moze ko objasnit
torpedo 7506 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Torpedo TD 55 A ŠANANA Torpedo 190 04-03-18 21:22
Torpedo RX 170 Hrco Torpedo 11 10-12-17 22:30
Torpedo 75 td torpedo75a Torpedo 20 17-11-13 00:56
Rus ili Torpedo dorel Nai traktori i mehanizacija 15 24-04-12 22:25
Torpedo 75 john66 Mehani?ka radionica 16 01-04-11 22:46

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:17.