Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-09-08, 20:48   #11
TOMO VINKOVIĆ
Gost

Početno Re: tomo vinković regler (alternator)

ler ti je na reduktoru-između sporih i rikverca i između rikverca i brzih.provaj tako,ako nebude išlo onda ga vozi u mehaničara.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 10-09-08, 22:37   #12
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima
Početno Re: tomo vinković mjenjač

Citiraj:
Prvotno napisano od smandili
Problem sa mjenjačem na tomi vinkoviću . Motor LDA 100 1972 godište. Između prve i druge brzine na prednjem trapu nema lera ( kad je u prvoj i kad idem naprijed na mjestu gdje bi trebao biti ler ostane u prvoj ) Kad je u drugoj kad vracam nazad ( umjesto lera ostane u drugoj ) . Šta da radim .
to je stara serija TV, ima mjenjac i na prednjem i na zadnjem trapu?.....mirise mi na puknuti nosac kljuca; u trecu nece nikako?
Nepročitano 11-09-08, 18:04   #13
smandili
Gost

izmedju druge i trece ima ler i u trecu ide normalno , a sto se tiche lera na reduktoru to je bez problema.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-09-08, 18:45   #14
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: tomo vinković mjenjač

Citiraj:
Problem sa mjenjačem na tomi vinkoviću . Motor LDA 100 1972 godište. Između prve i druge brzine na prednjem trapu nema lera ( kad je u prvoj i kad idem naprijed na mjestu gdje bi trebao biti ler ostane u prvoj ) Kad je u drugoj kad vracam nazad ( umjesto lera ostane u drugoj ) . Šta da radim .
A kakva ti je veza rucice(kojom mjenjaš brzine) i vratila koje izlazi iz getribe , tu je obicno elasticni zatik ..možda ti se on pohabao ..
Nepročitano 11-09-08, 19:04   #15
smandili
Gost

vidjet cu to na vratilu .Moze jos jedno pitanje za mog kolegu koji ima istog tomu. On kaze da cim upali traktor preko alnasera akumulator se automatski isprazni ? Nezna razlog zašto
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-09-08, 20:22   #16
puknuti
Super Uvaženi Član

puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
vidjet cu to na vratilu .Moze jos jedno pitanje za mog kolegu koji ima istog tomu. On kaze da cim upali traktor preko alnasera akumulator se automatski isprazni ? Nezna razlog zašto
Po ovim simptomima najverojatnije je akumulator ...
Akumulatoru je pao kapacitet i ima .... odnosno uspije nafilati struje samo za jedno palenje ..
Ako sam dobro razumio on ne može 2-3 puta za redom upaliti traktor ,znaci pali/gasi , pali/ gasi?
Nepročitano 16-09-08, 10:21   #17
smandili
Gost

sto se tiche akumulatora kolega kaze da je skor pa nova. On kaze da akumulator kad nije spojen na regler moze upaliti dosta puta 15 tak dana ali je problem čim ga spoji sa reglerom ( da mu puni akumulator ) automatski se isprazni
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-09-08, 16:59   #18
puknuti
Super Uvaženi Član

Citiraj:
sto se tiche akumulatora kolega kaze da je skor pa nova. On kaze da akumulator kad nije spojen na regler moze upaliti dosta puta 15 tak dana ali je problem čim ga spoji sa reglerom ( da mu puni akumulator ) automatski se isprazni
Ponovno provjerite sve žice ,spojeve, kleme ,shemu reglera ,itd.
Možda je negdje kratki spoj .
Meni je nepoznata situacija da regler "pocica" akumulator ..osim ako nije neispravan ili ste ga krivo spojili
Neki tvrde da s ovim reglerom kontrolna lampica njie potrebna a ako je imaš treba biti 4 w ..

Negdje ste pogrišili , mislim da je regler pa,pa ..ali za svaki slucaj probaj kod nekog elektricara
Nepročitano 01-03-10, 16:07   #19
alvarez
Gost

Početno Elektro instalacija za Tomu Vinkovic

Potrebna mi je pomoc oko vezivanja elektro instalacije za Tomu Vinkovic730 , komplet .
Zamolio bih one koji imaju shemu da je nekako dostave ili objave . HVALA
  Odgovori s citatom
Nepročitano 01-03-10, 16:15   #20
zbalija
Super Uvaženi Član

zbalija avatar

Član foruma od: 21.11.2008
zbalija će uskoro postati poznatzbalija će uskoro postati poznat
Početno Re: Elektro instalacija za Tomu Vinkovic

Citiraj:
Prvotno napisano od alvarez
Potrebna mi je pomoc oko vezivanja elektro instalacije za Tomu Vinkovic730 , komplet .
Zamolio bih one koji imaju shemu da je nekako dostave ili objave . HVALA
Pošalji mi na PP svoju e-mail adresu pa da ti pošaljem
katalog za TV 730 sa shemom el. instalacije
zbalija je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Elektronika u traktorima Picek Nai traktori i mehanizacija 144 08-11-14 17:58
Generalno o Tomo Vinković traktorima krki Tomo Vinkovi? 19982 06-02-14 21:43
JOŠ JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA mario Svatara 79 09-08-07 23:01
TopGear epizoda sa traktorima Ratarko Svatara 13 01-03-07 17:23

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:18.