Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Svaštara Kako otvoriti specijaliziranu prodavaonicu?
Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-05-18, 13:42   #1
damirko
Aktivni Član

Član foruma od: 15.08.2016
damirko će uskoro postati poznatdamirko će uskoro postati poznat
Početno Kako otvoriti specijaliziranu prodavaonicu?

Eto jedna ekonomska tema.
Prešao sam sa radnog mjesta na burzu rada. Sad kemijam postoji li kakva mogućnost da pokrenem vlastiti posao jer je jako teško naći nekakav normalan posao.
Imam 6 godina ekonomskog faksa (smjer trgovinsko poslovanje i marketing), i više od 8 godina radnog iskustva u veleprodaji, maloprodaji i nabavi sljedećih vrsta trgovačke robe:

rasvjetna tijela,
bijela tehnika i mali kućanski aparati,
elektro i vodoinstalacijski materijal,
bezalkoholna i alkoholna pića za ugostiteljstvo,
dijelovi za traktore i poljoprivrednu mehanizaciju, motorna ulja, ležajevi, remenje, vijčana roba i sl.,
proizvodi crne metalurgije (cijevi, profili, lukovi, reduciri, prirubnice t komadi...)

Privatno se dosta razumijem u bicikle, kosilice, trimere, motorne pile, automobile, građevinski materijal i sl.

Volim posao trgovine, vjerujem da sam i dosta dobar u tom poslu, problem mi je kako započeti vlastiti posao jer nemam 200.000,00 kn da napunim neku malu trgovinu...

Vjerujem da bih od države mogao povući onih 55.000,00 kn za zapošljavanje, ali to je dovoljno samo za režijske i početne troškove...

Kako su drugi počeli, da li je moguće uopće započeti takvo nešto bez davanja kuće pod hipoteku? Postoje li tvrtke s kojima je moguće realizirati neku vrstu partnerskog odnosa i zastupništva?

Hvala unaprijed na komentarima...
damirko je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 15-05-18, 17:03   #2
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Kako otvoriti specijaliziranu prodavaonicu?

Zavisi kako registriraš firmu, D.o.o. ili obrt.

Ako recimo uzmeš robu od jednog dobavljača onda bi ti mogao dati prvo punjenja trgovine na recimo 45 dana plaćanja, a poslije ide plaćanje za 15 - 20 dana (barem je tako bilo pred određeno vrijeme), u
jednoj drugoj branši trgovine.
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-05-18, 17:35   #3
puknuti
Gost

Početno Re: Kako otvoriti specijaliziranu prodavaonicu?

plati se kad se proda , nema poštenijeg načina
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-05-18, 12:36   #4
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

Član foruma od: 01.11.2010
drazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni dragulj

Auto djelovi nebi bilo loše za otvorit, auta ima puno, pa i traktorskih djelova.
Nepročitano 16-05-18, 13:07   #5
damirko
Aktivni Član

Moram se raspitati da li ima tvrtki koje bi bile spremne na suradnju s nekom dužom valutom plaćanja, i na neku vrstu komisione prodaje. Stvarno me to zaokuplja, kako stvoriti vlastiti biznis. Mislim da imam sve što treba osim love
Nepročitano 16-05-18, 17:00   #6
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Pazi samo da te lokalni šerifi s većim trgovinama ne pokopaju.
Ne treba ima novi igrač u dvorištu.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-05-18, 19:46   #7
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Pa možeš probati s ruralnim razvojem, financiraju nepoljoprivredne djelatnosti, baš se vrti reklama, daju sredstva za mehaničarske radionice, dali bi i za trgovinu s dijelovima...
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-05-18, 21:11   #8
damirko
Aktivni Član

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Pazi samo da te lokalni šerifi s većim trgovinama ne pokopaju.
Ne treba ima novi igrač u dvorištu.
Baš mi i nije neka konkurencija u Novskoj, mogao bih se ja izboriti za sebe. Na kraju krajeva, kod svih sam skoro radio pa im znam slabosti
Nepročitano 16-05-18, 23:15   #9
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Problem je kaj moraš od nekoga dobavljati iz veleprodaje. A veći kupci imaju veći utjecaj i bolje cijene. Ak si nekom trn u oku izboril se bude kod zajedničkog dobavljača da ne dobiš iste uvjete ko on. Već tu si u startu zakinut.
Ak zbilja nemaš neke konkurencije u okolici, želim ti svu sreću.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-05-18, 07:18   #10
puknuti
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od damirko Vidi poruku
Baš mi i nije neka konkurencija u Novskoj, mogao bih se ja izboriti za sebe. Na kraju krajeva, kod svih sam skoro radio pa im znam slabosti
maloprodajni dučan u malom mjestu s velikim maržama , bojim se ne bu išlo

danas je sve okrenuto kupovanju na mreži ,dostava kuririma itd.
Ima još dio starijih koje se ne snalaze s tim internetom i vole opipati kaj kupuju ali mlade generacije .
ja bi se toga bojao ili okrenuo u tom smjeru
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:39.