Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Voćarstvo i maslinarstvo > Obrada tla i podizanje voćnjaka Koju voćku bi preporučili da posadim?

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 18-12-09, 03:00   #1
Jakov18
Gost

Početno Koje voce najbolje zasaditi?

Sve sam u naslovu reko? Mislim opcenito. Kad se sve sagleda sta je najbolje?

LP,jakov
  Odgovori s citatom

Nepročitano 18-12-09, 09:37   #2
karla
Aktivni Član

karla avatar

Član foruma od: 20.09.2008
karla će uskoro postati poznatkarla će uskoro postati poznat
Početno Re: Koje voce najbolje zasaditi?

LJEŠNJAK!
karla je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-12-09, 10:39   #3
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od karla
LJEŠNJAK!
Samo da se i ovdje izjasnim. Ljesnjak ne bih sadio da mi zemlju, sadnice i mehanizaciju dzabe das... Nema sanse.

Ako vec nesto s puno posla i odrzavanja, onda sljiva. Ako nece prodaja, ispeces rakije, pekmeza i bog te veselio.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-12-09, 14:22   #4
zvonis01
Uvaženi Član

zvonis01 avatar

Član foruma od: 02.03.2009
zvonis01 je na dobrom putu

ovisi odakle si,najbolje pitaj starije u kraju što tamo najbolje uspjeva,jer nećeš mandarine saditi u gorskom kotaru,zar ne?drugo je što znaš o voću i što te zanima-bobo kaže nebi lješnjak,ja nebi grožđe,svatko nešto preferira.skontaj si u glavi što želiš,na kojoj površini,što imaš od mehanizacije......ovako ti je pitanje kao da pitaš -koje je zanimanje najbolje???????????????????????? :scratch :scratch :scratch
Nepročitano 18-12-09, 20:59   #5
hipija
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Citiraj:
Prvotno napisano od karla
LJEŠNJAK!
Samo da se i ovdje izjasnim. Ljesnjak ne bih sadio da mi zemlju, sadnice i mehanizaciju dzabe das... Nema sanse.

Ako vec nesto s puno posla i odrzavanja, onda sljiva. Ako nece prodaja, ispeces rakije, pekmeza i bog te veselio.
Mozes malo da objasnis zasto ne Lesnik?

Po ovom tvom sto se tice plodova za sljivu sve je ok,ali imas dosta vise rada nego oko lesnika.Kada se plodovi sakupe treba i tu rakiju ispeci,dzem skuvati.I na kraju opet treba te proizvode prodati.Lesnik pokupis i nemoras ga odmah prodavati cak sta vise moze da ti stoji i koju godinu,a nista nece izgubiti.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 18-12-09, 21:10   #6
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Ljeske u mom kraju ima puno i svi moraju na malo prodavati kilu-dvije ako zele neku normalnu cjenu. Cjelu zimu krckaju ljesku a jos vocnjaci nisu u punom rodu. Kad dodju u puni rod, treba to sve pokupiti, istucati, prodati prije nego se jezgra smezura sva. Ljesku treba orezivati, prskati, sto sve ne.

kazem samo da, po mojem misljenju, ima boljih vocki za posaditi koje uz samo malo snalazljivosti mogu donjeti puno vise zarade. Po meni je lakse ispeci rakiju s 1.ha sljivika, nego crckati ljesku s jednog hektara povrsine.

S plodom oraha ista prica kao i s lijeskom, ali manje odrzavanja trebaju, moze se plod prodati zelen za dosta dobru cjenu (za sad)... Ono, ja osobno nikada lijesku sadio ne bih, jer su se svi pomamili za njom i kad svi ti vocnjaci dodju u rod, trziste ce biti prezasiceno, i cjena koja se bude trazila se nece moci ostvariti, jer ce uvijek biti jeftinije iz uvoza...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-12-09, 21:33   #7
hipija
Gost

Neznam,po mom misljenju mislim da nisi upravu.Jeste da ima dosta zasada(madih) lesnika,ali to nije nista veruj mi.Sve zemlje uvoze lesnik,sem Turske.Problem je sto mi nismo slozni i sto nemozemo svi da budemo i dobri vocari i dobri ekonomisti.Vi trenutno imate u Hrvackoj problem sa plasmanom lesnika.To nece biti tako uvek nacete neko resenje za koju godinu sigurno.
Da se vratimo na temu.
Sto se tice kuvanja rakije ili krckanja lesnika sve je stvar do coveka.I kod sljive takodje ima cak i vise prskanja,obrezivanja.....
Na kraju oko svakog vocnjaka ima posla samo je pitanje koliko ce se covek tome posvetiti i kako ce da plasira plodove.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 19-12-09, 23:36   #8
profnekbiol1
Polako se zagrijava

Član foruma od: 09.05.2009
profnekbiol1 je na dobrom putu

pozz,
gdjw si u Zagorju...jer i ja se spremam nešto saditiravnica ili padina na istok, zapad ili jug??
pozdravljam ovakva nastojanja
profnekbiol1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-12-09, 10:06   #9
atomizer
Gost

ja sam također mišljenja poput bobe!nebi lješnjak.to je hit unazad nekoliko godina.nasadilo se toga prilično.kad to rodi kao orah kud sa tim.uvijek čemo mi imati problem s plasmanom.država potiče sadnju a niko se ne pita kud s tim kasnije.neki su se polakomili pa nasadili te ljeske na vraga i mislili da budu malo to kosili i na jesen samo pare kupili.ima naravno uzornih proizvođača ali u mom kraju kolko vidim dalo bi se sa sviječom tražiti.bitno je da se kokodače kolike su površine nasadili a kako to bude izgledalo nije sad to briga več za koju godinu kukulele!!!eto pa ove se godine vidlo s orasima iz bugarske ili odakle je stigo uvoz da je roknuo cijenu domaćem orahu.a tek kad naši voćari oraha budu imali pune prinose bit če cijena daleko manja.općenito je naša poljoprivreda nažalost velika crna rupa iz koje se ne nazire svijetlo.i onda pitanje koje je voće najbolje saditi?!mislim da trenutno nikakvo.čuvaj pare za neke druge i korisnije stvari.zašto ulagati novac,trud i vrijeme i onda se tu zajebavati s rakijama,pekmezima i sl.zar ti je to potrebno u životu.gledaj ako možeš novac oplemeniti negdje drugdje a poljoprivredu ostavi kao zadnju moguču soluciju.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 20-12-09, 15:07   #10
Orsic
Aktivni Član

Orsic avatar

Član foruma od: 30.08.2009
Orsic je na dobrom putu

po meni bobicasto voce...
Orsic je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Kakve motorne pile preporučujete.....??? Mrki88 umarstvo 1319 24-10-18 17:08
Koju pumpu za špricanje voćki da kupim? 4gencivic Vo?arski strojevi i priklju?ci 12 11-07-18 13:28
Koju balirku kupiti seljaček Balirke 162 02-08-12 20:28
WELGER AP530 ILI AP 630 KOJU KUPITI DEUTZ FAHR Balirke 22 28-07-09 08:18

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:46.