Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Ostali traktori Lanz bulldog
Ostali traktori Ostali traktori koji nisu navedeni

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-07-17, 07:33   #1
jurek
Aktivni Član

Član foruma od: 06.07.2013
jurek će uskoro postati poznat
Početno Lanz bulldog

Zdravo forumaši.

Evo otprl bi ovu temu o starim legendarnim "švapskim" traktorima, koji su u ono vrijeme bili čudo tehnologije. Od malog Mopsa od do 4tonskih teškaša. Pogonjeni dvotaktnim jednocilindričnim horizontalnim motorima koji su dosezali kubikaže i više od 10000ccm. Mogli su delati na benzin, dizel , ulje i dedinu brlju kaj se malo skisla. Imali su glavu (tzv gluhkopf) koju je trebalo 15ak minuta zagrijavati s benzinskom letlampom, spuknuti volana, zaštekati ga v zamašnjak nadrukati gorivo i pljunuti v šake. Njihov karakteristični "klang" koji proizvode pri radu se prepoznaje na kilometar. Po licenci su jih delali u Argentini (I.A.M.E. Pampa) delal se Ursus C45, neki francuzi za koje nisam siguran kak se piše. 50-ih su maknuli gluhkopf i deli su električne grijače i anlaser. 60ih jih preuzima John Deere i polako se Bulldog gasi.
Mene osobno jako fasciniraju pa ak neko ima nekakvo iskustvo, pišite.

Nepročitano 20-07-17, 10:06   #2
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Lanz bulldog

ja bi ga radije slušal nego rozgu
Nepročitano 20-07-17, 10:16   #3
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Bil je jedan nedaleko od mene, no prodan je.
A ima i jedan Vierzon, no neznam u kakvom je stanju.

U ovakvom sigurno nije:

Posljednje uređivanje od ZJ : 20-07-17 at 10:25
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-07-17, 12:16   #4
jurek
Aktivni Član

E to je taj francuz. Ja si nagledavam jednog Lanza d1616. Tu je blizu mene zarasel v šikarje. Stari gazde su pomrli, a deca su u Deutschlandu i jako retko dolaze. Jako rado bi ga dohadral doma ali nikak da naletim na ljude dok su tu.
@gospon velečasni
Pak zato i imam traktora doma. Čim baba zehne ja dam kontakt. Bole da klokoću ventili nek babina lampa.

Posljednje uređivanje od jurek : 20-07-17 at 12:23
jurek je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-07-17, 17:21   #5
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

a tek dvotaktni dizel , ma tko osjeti taj miris mora se zaljubiti , zapravo ili se zaljubi ili pobjegne od toga
Nepročitano 21-07-17, 09:23   #6
jurek
Aktivni Član

I još dok dela na leru a nije "potkajlani" ide meter napred-nazad. Ma. Da mi ga je imeti...
Nepročitano 21-07-17, 09:34   #7
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Jedan je bil sa željeznim kotačima u mjestu Ruševac 70-tih izvlačil je gumene kotače iz blata . Puknuti kaj dvotakni nije bil Hanomag iz 60-tih poslije je imel motor od repaša.
Nepročitano 21-07-17, 09:44   #8
jurek
Aktivni Član

Bili su sikakvi dvotaktni. Ali ja mislim da je samo Lanz Bulldog delal tak velike horizontalne jednoklipne motore. I John Deere kaji je posle i zgasil Bulldoge.
Nepročitano 21-07-17, 12:25   #9
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

U početku je na JD -u pisalo i Lantz ali se izgubilo .
Nepročitano 21-07-17, 13:08   #10
jurek
Aktivni Član

Je, istina zadnji Lanz Bulldogi serije d16xx su bili zeleni s žutim felgama. Onda je su počeli proizvoditi John Deere-Lanz traktore i negde sredinom 60-ih se zgubilo ime lanz.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:33.