Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Pogonska goriva i maziva ulje u hidrauliku MJEŠANJE hipenol-transhidraol
Pogonska goriva i maziva Dizelska goriva, biodizel, motorna ulja, maziva itd...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-09-12, 17:25   #1
Alfada Jadarko
Uvaženi Član

Alfada Jadarko avatar

Član foruma od: 06.02.2011
Alfada Jadarko će uskoro postati poznat
Početno ulje u hidrauliku MJEŠANJE hipenol-transhidraol

- nemam iskustva u ovome, čovjek mi priča da to nema veze, ima Zetora Kristala 8111, Zetora 4711, Landinija Legend 185tdi, John deere 90 ks (neznam točnu oznaku ali star je 3 godine) i ima kipericu sa kojom kipa bez obzira koji traktor imao skopčanog, posudim od njega prikolicu i sa Rajkom kipam i onda uz pivicu tako razgovaramo i skužim da je s tim mojim kipanjem i moje ulje promiješano, hidraulik ne koristim previše, ali na njemu nisam primijetio neke nedostatke, kakvo je vaše mišljenje i iskusto o ovom problemu, naime radi se o tome što ZETOR u hidrauliku ima HIPENOL a svi ostali hidraol ili transhidraol
Alfada Jadarko je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-09-12, 17:45   #2
gomahers
Aktivni Član

gomahers avatar

Član foruma od: 08.07.2011
gomahers je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Alfada Jadarko Vidi poruku
- nemam iskustva u ovome, čovjek mi priča da to nema veze, ima Zetora Kristala 8111, Zetora 4711, Landinija Legend 185tdi, John deere 90 ks (neznam točnu oznaku ali star je 3 godine) i ima kipericu sa kojom kipa bez obzira koji traktor imao skopčanog, posudim od njega prikolicu i sa Rajkom kipam i onda uz pivicu tako razgovaramo i skužim da je s tim mojim kipanjem i moje ulje promiješano, hidraulik ne koristim previše, ali na njemu nisam primijetio neke nedostatke, kakvo je vaše mišljenje i iskusto o ovom problemu, naime radi se o tome što ZETOR u hidrauliku ima HIPENOL a svi ostali hidraol ili transhidraol
je...a kolko ti je to ulja,ono kaj ostane u crijevima,što cilindar istisne...morti je litra-dvije... Ja znam da sam jednom u Ursusa nalil transhidrol (nadolio) a bio je hipenol nutra,za par dana je izbil na sve šarafe van,kolko se je pjenilo..mada sam mislio da nebu...
E sad,jeni budu rekli da to nema veze,drugi da ni u ludilu,tak da nbuš niš znal...ja znam kaj se meni dogodilo,kad sam zmešal ta dva ulja... a iskustva su različita
Nepročitano 02-09-12, 17:47   #3
Alfada Jadarko
Uvaženi Član

Alfada Jadarko avatar

Početno

pa jbg ja to koristim za 20 kipanja a on stalno, pa ako njemu ne smeta onda nebi niti meni
Nepročitano 02-09-12, 17:49   #4
gomahers
Aktivni Član

gomahers avatar

Član foruma od: 08.07.2011
gomahers je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Alfada Jadarko Vidi poruku
pa jbg ja to koristim za 20 kipanja a on stalno, pa ako njemu ne smeta onda nebi niti meni
ma to ti nemre nikak smetat,moju prikolicu svaki vrag vozi sa različitim traktorima/uljima,pak nije ništ ni jednom mom traktoru
Nepročitano 02-09-12, 22:05   #5
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Da je dobro nije, ali da mu nebu ništ za jemput ili dvaput nebu.
Znam da sam miješal novi hipenol, transhidraol i hidraol u isti traktor pa se gazda nije bunil. Možda zato kaj je IMT u pitanju :scratch
Nepročitano 02-09-12, 23:06   #6
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Sve ovisi koliko cesto mjenjas ulje u mjenjacu, a to je u 95% slucajeva NIKAD ili kad se desi neki zesci kvar, pa kud sve tud i ulje...

Ja mjenjam svakih 1500 radnih sati recimo i ne dam apsolutno NIKOME da kipa moje prikolice. U berbi kukuruza ja s 549 berem a covjek ako zeli moze dobiti moj 539 i moju kipericu i voziti si kukuruze kuci i kipati na hrpu. Drugacije ne dolazi u obzir...

Ako ne mjenjas ulje nikad, moze se dogoditi da se ili ispjeni, ali to pjenusanje se smiri poslije nekog vremena, ali se umanjuju maziva svojstva ulja i ulje gubi svoj smisao. Isto tako mozes sipati jestivo ulje i teraj misko...

Ja osobno jako na to pazim, dok poznam par ljudi koji imaju npr torpeda i IMT i u torpeda im ne pada na pamet usuti u hidraulik transhidrola 5-6l koliko vec ide, nego na silu motorno, jer je jeftinije?!? a rade s beracem obadva traktora, s kipericom i tako... Za torpeda lako, ima odvojen hidraulik za silu ce raditi i na vodu, ali sto je s IMT-om koji ima sve ulje na hrpi?? Sva sreca pa su to mali i relativno neoptereceni traktori pa to i nema toliko veze...

Na kraju, NIKAKO ne preporucam mjesati ulja ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-09-12, 23:19   #7
Alfada Jadarko
Uvaženi Član

Alfada Jadarko avatar

Početno

Zetori stvaraju problem, svi ostali su na hidraolu,
Nepročitano 03-09-12, 00:57   #8
Pjero
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 22.11.2010
Pjero ima spektakularnu auruPjero ima spektakularnu auru
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo Vidi poruku
Ja mjenjam svakih 1500 radnih sati
Nekome to ulje bi bilo jako korisno....kod nas ovdje nema te prakse....mnogima za to je pola penzije....
Pjero je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-09-12, 01:30   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Pa i uzimaju ljudi iz sela, cjede kroz gazu i neke magnete i dosipaju po potrebi u svoje traktore... NITKO ziv ne mjenja ulje...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-09-12, 13:51   #10
TorpedoTD45
Uvaženi Član

TorpedoTD45 avatar

Član foruma od: 20.03.2010
TorpedoTD45 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo Vidi poruku
................
.......
Ja osobno jako na to pazim, dok poznam par ljudi koji imaju npr torpeda i IMT i u torpeda im ne pada na pamet usuti u hidraulik transhidrola 5-6l koliko vec ide, nego na silu motorno, jer je jeftinije?!? a rade s beracem obadva traktora, s kipericom i tako... Za torpeda lako, ima odvojen hidraulik za silu ce raditi i na vodu, ali sto je s IMT-om koji ima sve ulje na hrpi?? Sva sreca pa su to mali i relativno neoptereceni traktori pa to i nema toliko veze...

Na kraju, NIKAKO ne preporucam mjesati ulja ;)
Torpedo u hidrauliku koristi motorno mineralno ulje gradacije 15w40 koje služi ljeti i zimi OK, ili 20w40 koje po jačoj zimi pokaže manu.

U TD 40,45,48,55, mislim i 60, ide 12L ulja, a u TD 75,90 ide 15L ulja u hidrauliku.

A ovo sa posuđivanjem prikolice kiperice i meni ide na živce, imam Super 5 u hid. u Torpedu, a IMT, Zekan, Ursus.... ni približno.
TorpedoTD45 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Mješaona stočne hrane toma84 Sto?arstvo 149 28-10-18 16:53
plaćanje obaveza IVANCIN Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 40 16-09-14 13:52
problem mješanja brzina na ZETOR 5245 tinda Mehani?ka radionica 6 02-08-13 22:15
Kupujem manometar za hidrauliku swizach Potranja 15 15-07-13 07:37

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:30.