Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Svaštara Automobili
Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-11-17, 16:43   #5551
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan
Početno Re: Automobili

ZJ, to je OK s obzirom na isporučenu snagu, ali vjerujem da je postotak rasta jednoznamenkasti, a ne 50 i više posto.

Zaboravil sam u pretprošlom postu priklamati dijagram u privitak.
Ispričavam se i evo ga u ovom postu.
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	Dijagram karakteristika  VM D703 E3.jpg
Pregledi:	68
Veličina:	78.6 kB
ID:	18404  
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 14-11-17, 22:35   #5552
daevu
Aktivni Član

daevu avatar

Član foruma od: 29.01.2012
daevu će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od damirko Vidi poruku
Nisu mi tvoje usporedbe jasne... traktoru treba 30-40 ks po brazdi i prije i danas. Pa i autu od 1t treba 50 ks za 100km/h i prije i danas...
da treba i automobilu ista snaga, ali opet stavljaju motore od 150ks

zašto nitko ne ore sa traktorom od 150ks sa jednom brazdom
zato što je to razbacivanje snage u nepotrebno
daevu je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-11-17, 23:07   #5553
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

A voziti auto od 150ks od semafora do semafora nije razbacivanje?
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-11-17, 03:31   #5554
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od iwanho Vidi poruku
.

Za sve one koji su mišljenja da bum svojim stilom vožnje uništil motor imam informaciju.
Punih 15 godina sam vozil Astru sedan 1,4 - 8ventila. Ukupno sam napravil 330 000 km uz prosječnu potrošnju 6 lit/100 km (evidentiran svaki tank). Motor je nakon te kilometraže jednako dobro vukel, a ulja nije trebalo dolijevati između izmjena. Redovno servisiran (zupčasti u servisu, a ulje i filtere sam doma).
Tko ima takav auto ne mjenja ga s golfom 5.dizelom
Nepročitano 15-11-17, 08:57   #5555
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Iwanho- 15 godina si evidentiral svaki tank?? Čemu??
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-11-17, 09:19   #5556
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan

Puknuti,
limarija, a i plafon se odlijepil. Dizela sam kupil jer sam u to vrijeme delal u Zg ( min.130 km/dan) no to nije potrajalo ni 6 mjeseci. Sad je auto totalno neiskorišten, većinu vremena je u garaži. Ne prodajem ga samo iz razloga kaj bi mi bilo jako teško u trenutku kad ga ipak trebam. Svako zadovoljstvo košta.

Gogo,
ne samo svaki tank nego i sve ostale aktivnosti na autu. Jednostavno mi je to činilo zadovoljstvo, a ne uzme ni 5 sekundi dnevno (u prosjeku). Isto i sad radim na Golfu i na traktoru. Sad kad sam u mirovini nije mi problem odvojiti i 50x više vremena. Kad nemam vremena, ne visim na forumu, a kak se vidi, trenutno ga imam dovoljno.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-11-17, 09:40   #5557
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od iwanho Vidi poruku
Zwer,

zakaj bregasta? Pojasni malo. Misliš da se ne podmazuje dosta? Da si napisal kak su ležaji na radilici opterećeniji nego pri višim okretajima, to bi razmel.

Zato jer imam rođu koji radi u vw i ima doma za paletu što ih je mijenjao i svakodnevno mijenja.

Nedovoljan pritisak ulja na malim okretajima ubije hidropodizače i bregastu....

nego vezano no ovih auta od 150ks i 100kmh. Otpor zraka je vrlo vrlo zajebana stvar.
dovoljno ti je 50ks i 4-5lit/100km za 100kmh a za 200kmh ti treba 150ks i min 15lit/100km

Ja kad poludim pa držim svoju ladu na preko 220kmh potrošnja stoji zakucana na 20+ l/100kmh i svih 190ks je uprto u guranje zraka.
Istot ako kad se vozim ko panj u6-oj 100kmh po tempomatu na 1300-1400rpm ( diagnostika pokazuje 55-60% opterečenja) i tipkam po mobitelu pokazuje mi potrošnju manju od 4/100... ( imam aktivni tempomat i pračenje trake tak da tipkanje po mobitelu nije toliko opasno ;) )

Posljednje uređivanje od zwer : 15-11-17 at 09:56
zwer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-11-17, 09:52   #5558
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebe

Ima nekaj i u izboru ulja ! Kod žabara selenija i nikad brige za bregastom a imal sem ih 7 tak valjda i kod Golfa bi trebalo ulje riješiti podmazivanje.
Nepročitano 15-11-17, 09:54   #5559
Dongfeng
Uvaženi Član

Dongfeng avatar

Član foruma od: 09.04.2013
Dongfeng je nebrušeni draguljDongfeng je nebrušeni draguljDongfeng je nebrušeni dragulj

Po tome bi ga trebalo gasiti i na semaforu
Nepročitano 15-11-17, 10:05   #5560
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od željko kž Vidi poruku
Ima nekaj i u izboru ulja ! Kod žabara selenija i nikad brige za bregastom a imal sem ih 7 tak valjda i kod Golfa bi trebalo ulje riješiti podmazivanje.
nema vw problem s time, problem imamo mi balkanci koji misle da se na autu s 250 000+ km ne smije ništa pokvarit i da se tu ne treba ništa mijenjat...

nije stvar u podmazivanju, stvar je u nedovoljnom pritisku koji ne uspije vratit hidropodizač na pravu visinu pa ostaje zračnost nešto veća nego što je švabo zamislio i događa se da onda bregasta kuje po tim hidropodizačima...

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Poljoprivredni automobili mario Svaštara 201 17-01-11 11:07

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:09.