Pogonska goriva i maziva Dizelska goriva, biodizel, motorna ulja, maziva itd...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-11-08, 14:33   #21
VTZ
Gost

Početno Re: ULJA I OSTALA MAZIVA

Citiraj:
Prvotno napisano od petar
Od tih raznih dodataka mislim da jedino kvalitetna keramika pomaže.
Po pitanju keramičkih aditiva za ulje, jako sam skeptičan... Da bi nastala keramika, potrebno je pečenje na temperaturama višim od 1000 C. Prije pojave keramičkih "aditiva" postojali su oni na bazi teflona, još ranije molibdena, i t.d.

S druge strane, danas postoje potpuno sintetička ulja, koja uoće ne sadrže ulje mineralne osnove, nego su čisti ester - dobiven u kemijskom procesu. Radi se o sasvim novoj tehnologiji, u kojoj aditivi ne igraju nikakvu bitnu ulogu.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 21-11-08, 21:34   #22
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 24.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Slatky, gdje nabaviti takav mjerač antifriza?
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-11-08, 09:28   #23
slatky
Regularni Član

Član foruma od: 28.04.2008
slatky je na dobrom putu

pa mislim da to ima u svakoj prodavnici djelova ali mugu provjerit pa javim
slatky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-01-09, 23:01   #24
zbalija
Super Uvaženi Član

zbalija avatar

Član foruma od: 21.11.2008
zbalija će uskoro postati poznatzbalija će uskoro postati poznat

Ja u svoj TV stavljam u motor: INA Super 3 SAE 15W 40, izmjena na nekih 100 do 150 rh, sa uljem ide istovremeno izmjena filtera ulja, filter ulja Ufi ili Fram. U mjenjač i zadnji trap na traktoru ide INA Hipenol SAE 90, i izmjena svakih cca 800 rh u hidrauliku INA Hidraol HDS 68 isto izmjena na cca 800 rh. U Corsu stavljam Opelov polusintetik SAE 10W 40, izmjena na 10 000 km iako preporučaju na 15 000. To ulje košta kod mene 5l 156 Kn. Inače u corsu sam prije stavljao Castrol GTX SAE 15W40, ali ga je dosta trošio, za razliku od Opelovog ulja.
zbalija je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-12-09, 22:57   #25
yzf ico
Regularni Član

Član foruma od: 13.02.2009
yzf ico je na dobrom putu

za podmazivanje koristim mast; JCB mpl ep special grease ili fuchs renolit ep 2 obadvije su otrilike iste po cijeni oko 35 kn piksa. ininu mast zaobilazim u širokom luku jer po ljetu samo curi iz podmazanog dijela. ove masti sigurno izdrži 10 puta duže od inine kod največih opterečenja.
yzf ico je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-12-09, 14:31   #26
josip123
Super Uvaženi Član

josip123 avatar

Član foruma od: 03.05.2009
josip123 je na dobrom putu

u fiatagrija stavljam INA super turbo,u imt-a,zetora i zmaja 142 stavljam super 5,a što se tiče masti tu većinom koristim USAG-a,a kad nema njega onda ininu koja je sigurno duplo lošija od usag-ove.
Usag-ovu mast vjerovatno proizvodi AGIP.
josip123 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-12-09, 15:03   #27
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Kad se vec nacela ova stara tema, da napisem malo i ja o masnocama ;)

u traktore i kombajn INA super 5 na 200 radnih sati.

mast za podmazivanje je do prosle godine bila INA, a promjenjena je samo zato jer nije dovoljno "kruta" (viskozna) pa samo curi. Ne znas jel tiskas mast ili zrak iz pumpe, a u lezajevima ne traje dugo, samo izleti van. Kupio sam kanticu OLMA masti i do polovice je bila pravo gusta, u lezajima je ostajala dosta dugo, lezaji se nisu grijali, ali druga polovica kantice, ista kao i inina mast, pa sam i tu bacio 330Kn.

Najbolja mast koju sam u zivotu vidio sam nasao u Rumi na vasaru. Kanta od 16kg kupljena za 20€ i to kad iz kante grabis bilo ljeto bilo zima, jako jako gusta, tvrda ko kamen. Lezajevi na kombajnu se vise uopce ne griju koliko su se prije grijali, jednostavno sam se ugodno iznenadio s tom masti. Mast je neka turska na bazi gume?!? Bojao sam se kako ce to raditi, al radi bar 500 puta bolje od INA masti, kosta 16 puta jeftinije, a zadrzava se u lezajevima jako dobro.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-12-09, 15:16   #28
daniel2356
Aktivni Član

daniel2356 avatar

Član foruma od: 14.05.2009
daniel2356 je na dobrom putu

meni se čini da bi FUCKS-ova mast bila dobra, isto ovo što BOBO kaže, dosta je gušča od inine masti, al nisam ju imal dosad prilike koristiti, a doma imam još 30 kg ine, pa bude još čekalo jedno vrijeme da ju isprobam.
Nepročitano 18-12-09, 21:03   #29
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

FUCHS obicna najobicnija mast je u Pz 25kn jedno punjenje (Ona plasticna tuba). Malo kvalitetnija FUCHS mast je oko 35 kn, dok je grafitna oko 45kn punjenje.

Ova OLMA koju sam kupio u kantici, je bila onako neka blijedo zuta-oker boja, dok sam dobio jednu tubu OLMA masti zelene boje i mogu vam reci da je jako jako kvalitetna i covjek koji mi ju je dao kaze da on na bolju nije naisao.

Mast koju sam kupio u Rumi je neka turska, LUBCO ili tako nesto (ne mogu na google nista pronaci) zelena i pravo kruta i s njom sam i ljeto i jesen izgurao bez problema. Svaka preporuka za tu mast svakome tko ide u Rumu na vasar ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-12-09, 23:04   #30
Kićo
Super Uvaženi Član

Kićo avatar

Član foruma od: 10.02.2008
Kićo ima spektakularnu auruKićo ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo

Mast koju sam kupio u Rumi je neka turska, LUBCO ili tako nesto (ne mogu na google nista pronaci) zelena i pravo kruta i s njom sam i ljeto i jesen izgurao bez problema. Svaka preporuka za tu mast svakome tko ide u Rumu na vasar ;)

Ovu mast se moze kupit u "Masivi" u Bjelovaru cijena oko 25 kn/kg. Od istog proizvodjaca (turski Lubco) imaju i motorna i ulja za transmisije. Kupio sam transhidrol 85 i cijena mu je 150kn/10lit. :shock: (Inin je 250-290kn) Trgovac mi veli da se nista nebrinem da se moze mjesati sa Ininim i da se ne pjeni, veli stvar provjerena 100%. Vec ga duze vremena prodaju i vidim da ide ko ludo. Kao da je nesto rijedje od Ine a ta zelena mast sto pominjes mi se cini malo gusca ali mast je mast. :roll:

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Ostala pitanja mario Pitanja i pomoć u vezi rada foruma 998 10-08-17 20:01
Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja savoris Pogonska goriva i maziva 184 16-05-17 08:05
šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru savoris Šumarstvo 138 15-10-15 20:41
ostala oprema na polj. gospodarstvima... robert Ostali priključci 19 04-03-09 17:55

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 16:58.