Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo ŠUMSKE PRIKOLICE
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-12-08, 19:34   #21
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno Re: ŠUMSKE PRIKOLICE

Citiraj:
Prvotno napisano od puki22
@Alen
Dobra je idea!

@savoris
Misliš da bi bila 2osovinka?O tome sam i ja razmišljao!Naći most nebi bio neki problem.
da naravno ja cu tako da pravim
manje opterecenje i na sasiju i na osovine i na zemlju manje propara u meke terenu
imajuci na umu obim tvojih tockova mora ona da tone u mekse terene

Nepročitano 04-12-08, 19:55   #22
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Ako idu 2 osovine bilo bi pametno staviti gibnjeve .a to dodatno komplicira stvar
Nepročitano 04-12-08, 19:59   #23
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat

A ako staviš gibnjeve opet lakše se prevrnut, mislim da je bolje riješenje uduplani točkovi
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-12-08, 20:22   #24
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

ma kakvi ggibnjevi onda je jos gore za prevrtanje
Nepročitano 04-12-08, 20:46   #25
puknuti
Super Uvaženi Član

puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris
Hočete vas dvojica malo to argumentirati ...zašto se lakše prevrne ?
Pod gibnjevima nisam mislio na npr. lisnate opruge ..nego na krutu vezu ali tako da se sila /teret ravnomjerno prenosi na sve osovine ..tj. da se prilagođava terenu ..
U konacnici taj sistem opet podupire šasiju u jednom mjestu ..hm..... :scratch
Nepročitano 04-12-08, 20:57   #26
petar
Super Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od puknuti
Citiraj:
Prvotno napisano od savoris
Hočete vas dvojica malo to argumentirati ...zašto se lakše prevrne ?
Pod gibnjevima nisam mislio na npr. lisnate opruge ..nego na krutu vezu ali tako da se sila /teret ravnomjerno prenosi na sve osovine ..tj. da se prilagođava terenu ..
U konacnici taj sistem opet podupire šasiju u jednom mjestu ..hm..... :scratch
Aha, misliš ogibljenje, kao povezat osovine pa ih skupa ovijesit na šasiju, pa tako bi i moralo bez gibnjeva.

S gibnjevima (lisnatim oprugama) se lakše prevrne zbog dodatnog uvijanja one strane na koju je nagnuto jer dolazi do pomaka težišta koje više nije na sredini nego na onoj strani koja je naguta pa se taj gibanj dodatno opterećuje i uvija, a onaj drugi gubi silu pritiska i izdiže šasiju.. Kužiš?

A na ovo si mislio, nabrzinu skica, jel?

tamburaši su ih pratili.
Nepročitano 04-12-08, 21:03   #27
puknuti
Super Uvaženi Član

Sad je sve jasno ,ja sam dao krivi naziv onoga kaj njemu treba ..fala
Ja vrtim jedn drugi film u glavi , tu kod mene ima jedan tip tako nešto ali s vecim kotacima ..ali bez ikakvog ogibljenja sa dvije osovine ..
Pa kad izlazi iz sporene ulice( ima mala visinska razlika) budu mu zadnji kolaci na "luftu" ..
Nepročitano 04-12-08, 21:16   #28
petar
Super Uvaženi Član

Hm, ali i to (što nije ogibljeno) ima svojih prednosti, ako jedna osovina uvjek više trpi lakše je skrenut, dok s ovako ogibljenom dolazi do priličnog gužvanja guma pod teretom.
Mislim da je to sve bespotrebno kompliciranje, kod nas je šuma u samom brdu i svi imaju jednu osovinu na šumskim prikolicama, nabave se malo šire gume(od nekog utovarivača recimo) i ideš bez brige.
A kako je kod nas gotovo nemoguće vozit više od 5m drva iz šume a do te težine je dovoljna jedna osovina, jer teža prikolica dodatno opterećuje traktor.... Ja recimo s ursusom c-360 mogu max 4.5-5m drva izvest iz šume, a 5 da budem iskren neznam kad sam zadnji put izvezao, il se prevrne, il zapane. A ovak idem bez okretanja glave, samo gas.
tamburaši su ih pratili.
Nepročitano 05-12-08, 22:23   #29
savoris
Super Moderator

savoris avatar

sve zavisi od petreba

ja sam vise pristalica 2 osovine sa uzim gumama nego 1 sa sirim gumama

kazem komfiguracija terena kod mene tako zahtijeva
Nepročitano 05-12-08, 23:59   #30
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Ma koje dvije osovine majcine? Mi na svojoj prikolici imamo 16" gume. Bile su gume od TAM-ica one sa cik-cak sarom, no obje su se potrosile. Silom prilika smo morali kupiti jednu KUMHO za kamione, i kostala je preko 100€ :shock: Dok je druga REKORD balonka. Ova kumho lakse "sjedne" pa ne mozemo neki teret voziti veliki, a da je i ona kao ova REKORD, bez brige ides kud god hoces koliko god mozes na prikolicu naslagat. Posto je kod nas suma u najvecoj rupi na svijetu valjda ;) IMT 539 zbog blata vozi 3 metra drva i rijetko se zapadne,a osovina drzi i cupkanja razna i zanosenje na onim kosim sipkama pred tockovima i nikad problema.

Osovina i felge su pravljene. Glavcine su sa zadnjeg trapa ZMAJ 780 kombajna, a felge su od TAM-ica, sa izrezanim srcima i napravnjenim novim, ravnim. Felge ni ne pomisljaju na motanje ili pucanje, a osovina je jaka ko sam vrag i nema nikakve potrebe za 2 osovine...

Savoris, vidio sam da je netko kod tebe prevrnuo prikolicu s drvima nedavno (mozda si bio i ti, ne sjecam se vise) i vjerujem da je teren stvarno zahtjevan... ali zar ne bi bilo bolje imati neku prikolicu sireg traga, da bude stabilnija, nego dvije osovine stavljati?
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
IMT prikolice encho Prikolice 278 27-05-17 10:31
šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru savoris Šumarstvo 138 15-10-15 20:41
Eurowagon prikolice stipajx Prikolice 13 13-12-11 19:07
LMR prikolice tine Prikolice 0 09-08-10 15:19
ULW prikolice 4fun Prikolice 10 06-01-10 21:12

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:08.