Ručna mehanizacija Trimeri, Motorne pile, Prskalice itd

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-04-08, 12:26   #11
VTZ
Gost

Početno Re: Trimeri

STIHL već odavno nije ono što je bio nekad, proizvodnja mu se dobrim dijelom odvija u Kini ili tvoricama u drugim državama, zbog jeftinije radne snage.

Susjed u vinogradu ima Stihl motornu prskalicu, gledao sam svojim očima kakvih je problema imao s paljenjem. Otišao mu je modul paljenja, pa su mu u servisu prodali neki sličan, jer točno takav model nisu imali. Ujutro nije mogao upaliti motor, mogao se samo pokupiti doma i na servis, a sredstvo za špricanje već je zamješao s vodom...
  Odgovori s citatom

Nepročitano 09-04-08, 12:32   #12
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Kad su mi rekli da jedan najobicniji nastavak (mali list motorke) kosta 1.500,00 kn rekao sam "Ne hvala". Pa toliko kosta cijela motorka.

Citiraj:
Prvotno napisano od VTZ
pa su mu u servisu prodali neki sličan, jer točno takav model nisu imali. Ujutro nije mogao upaliti motor,
A upravo je zato kupio Stihl da mu ne prodaju "neki slican"
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-08, 21:06   #13
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Član foruma od: 15.03.2007
zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj

Bobo, potpuno si u krivu, Stihl je daleko od prijašnje kvalitete, a cijena mu je astronomska. Jonsered se potpuno može nositi sa Stihlom, a cijena mu je upola manja.
Ja stvaaarno imam puno za košnju i Jonsered se pokazao i više nego dobar - ima kardanski prijenos, nastavak za flaksu i četverokraki nož, malo troši, lagan za nošenje i ne pregrijava se, a pali ko mina.
Razmisli prije nego što ćeš kupovati, ovo je mjesto za razmjenu iskustava, a moja iskustva s ovim trimerom su vrlo dobra i preporučam ga prije nego Stihl.

Evo ovdje pogledaj specifikacije: http://www.hr.jonsered.com/
zjockoo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-04-08, 08:08   #14
Smiljan
Super Uvaženi Član

Naruciti cu Husqvarna 335Rx. Jonsonred i Husqarna su sestrinske firme pa mislim da je to to
Nekako mi se cini da je odnos cijena/kvaliteta/podrska najoptimalniji. Javim iskustva
Nepročitano 10-04-08, 09:28   #15
Alen
Aktivni Član

Član foruma od: 27.04.2007
Alen je na dobrom putu

Imam jonsered GTL 32 več 12 godina. Radi bez problema a dosta kosim kod kuče i u vinogradu. Koristim flaks i četverokraki plastični niž i trokraki željezni. Sa željeznim kosim i granje do 2 cm promjera i nikad nisam imao problema osim puknute sajle za nož.
Moj izbor kod kupovine trimera bi opet bio jonsered.
Alen je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-04-08, 18:56   #16
krx pozega
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.02.2007
krx pozega je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Smiljan
Sto mislite koliko je realno da nekih 200 m2 siprazja (pretezito mladi grab i jasen) i jedno 400 duznih metara zivice rascistim samo sa trimerom sa kruznom pilom (sve stabalca tanja od 10 cm, pretezito od 2-5 cm, a vrijeme mi nije faktor)
Nebih preporučio ni sa jednim trimerom udaranje po ikakvom drvenastom bilju jer oni za to nisu ni namjenjeni, sve to riješi prvo motorkom a onda poslije trimer samo za održavanje terena....gdjegod kada ali konstano nikako..što se tiče stihla on je bio broj jedan sigurno sada je konkurencija sigurno veća a što je najbitnije jeftinija...probaj sa solo
krx pozega je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-04-08, 10:49   #17
Smiljan
Super Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od krx pozega
Citiraj:
Sto mislite koliko je realno da nekih 200 m2 siprazja (pretezito mladi grab i jasen) i jedno 400 duznih metara zivice rascistim samo sa trimerom sa kruznom pilom (sve stabalca tanja od 10 cm, pretezito od 2-5 cm, a vrijeme mi nije faktor)
Nebih preporučio ni sa jednim trimerom udaranje po ikakvom drvenastom bilju jer oni za to nisu ni namjenjeni, sve to riješi prvo motorkom a onda poslije trimer samo za održavanje terena....gdjegod kada ali konstano nikako..što se tiče stihla on je bio broj jedan sigurno sada je konkurencija sigurno veća a što je najbitnije jeftinija...probaj sa solo
Mogao bih se sloziti, javim sikustva, ali tek za petnaestak dana U svakom slucaju, hvala na savjetima i vremenu
Nepročitano 13-04-08, 00:59   #18
pavkan
Gost

Preporucujem vam Kawasaki trimere. Kupio sam prije godinu dana model KH48W (2.2kw) na akciji u Pevecu za 3000 kn. Jako sam zadovoljan
  Odgovori s citatom
Nepročitano 07-05-08, 14:30   #19
Smiljan
Super Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od krx pozega
Citiraj:
Sad nakon rada, kratka recenzijica dolje, mogu reci da nisam pogrijesio sto nisam uzeo motorku. Ovo sto sam radio je trimer sa kruznom pilom uredno odradio, a da sam isao prvo motorkom napatio bih se jer se motorkom ne moze prici, a i nisam siguran dali motorka moze odrezati deblo (govorimo do maksimalno, sporadicno, 20 cm promjera) par centimetara od zemlje, a ova kruzna pila to radi sa zadovoljstvom ;) Sad kad sam ocistio, ostalo mi je par drveca koja bi bila za motorku, ali ih i necu rusiti jer se nalaze u medjasnoj zivici (na mojoj strani ;) tako da ih smijem srusiti)

Husqvarna 335Rx
Prvi dojmovi: izvanredna sprava
Kroz gustu travu i zeljaste biljke do 1 cm promjera visine jedno 35-40 cm flaks ide na minimalnom gasu i melje, a kad se stisne full gas uzitak je vidjeti kako iza ostaje obrijana travica. Kad se stavi trokraki noz od 30 cm ta ista trava polijeze valjda cim vidi noz Kad se otpusti gas (potpuno) sama inercija sto okrece noz odradi jos pola zamaha Doslovno djecija igra.
Noz uredno cisti mladu zivicu do jedan centimatera drvenastih stabalaca (i to ne mekanih: dren, grab i klen)
E sad ono sto me najvise zanimalo, krcenje sikara. Tu sam se odusevio. Kruzna pila sve drvenasto (ukljucivo i dren i klen) do 1.5 cm (a mekse drvo, jasen i do 4 cm promjera) reze doslovno u jednom zamahu. S malo probe sam vrlo lako naucio brzinu kojom moram raditi zamahe u zavisnosti od vrste raslinja. I najzanimljivije. Imam i nekih zivica gdje je deblo (trn, grab, dren, klen) do 15-20 cm debelo. I to bez problema ide. Ne sa zamasima, naravno, vec "klasicnim" piljenjem.
Uglavnom kad je susjed, koji godinama radi sa raznim vrstama motorki, vidio dio siprazja (rekao bih sume visoke jedno pet sest metara sa isprepletenim deblima drena, trnja i divlje sljive) kojega sam smlatio u par sati rada, nije vjerovao da sam to bez motorke napravio. A svi panjevi do 10-15 cm su 1.5 cm od zemlje visoko. Nisam bas siguran da motorka u siprazju moze tako nisko rezati.

Stroj se ne trese i vrlo je lagan. Cak ni za mene koji nemam neku fizicku kondiciju niti iskustvo nije mi bio problem odraditi dva-tri sata u komadu sa jedinim do dva odmora za tankanje. Tu govorim o krcenju sikare, a za travu mi se cini da bih mogao raditi satima.

Ako mu je trajnost (a nemam razloga ne vjerovati) na razini upotrebljivosti, stroj za preporuciti nekome tko se nebi zadrzao samo na travi.
Nepročitano 07-05-08, 14:47   #20
VTZ
Gost

Super recenzija, i odlična preporuka zainteresiranim korisnicima!

Husqvarna 335Rx je novi čistač šikare u klasi 35 ccm. 335Rx je izrađen za tešku komercijalnu upotrebu. Odlikuje se izvrsnim karakteristikama kroz čistu snagu, jedinstvenu ergonomiju i visoku trajnost. Opremljen je sa udobnim paketom što podrazumjeva udobne hvatače na ručkama, ErgoCruise sistem i Smart Start.

Husqvarna je brand bez greške, ja još uvijek koristim motornu pilu, koju je kupio moj otac prije više od 20 godina! Pouzdan stroj, koji me NIKAD nije ostavio na cjedilu, i koji ni danas još ne pokazuje nikakve znakove umora! U radnom vijeku promijenio sam jednom sviječicu, i konopac za startanje. :lol:

Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 16:57.