Ručna mehanizacija Trimeri, Motorne pile, Prskalice itd

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-05-08, 14:56   #21
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Trimeri

S husquarnom ne mozes nikako pogrijesiti, mada ja osobno vise vjerujem STIHL-u... Imali smo motorku koji je stari polovnu dobio od nekog rodjaka iz njemacke, mi ju ganjali iz godine u godinu, dok prije par godina nije potpuno odustala..

Trimer imamo SOLO 127, i mogu vam reci da smo s njime takodjer vrlo zadovoljni, jer imamo zbilja puno kosnje s njime, i tek je prije par dana imao prvi veci servis, a star je barem 7-8 godina... U tom periodu je mijejan onaj zubac sto uskace u kvacilo kad se trimer pali, mijenjana sva crijeva od goriva, prebrtvljen karburator, te dva puta mijenjana ona gumena "pumpica" za gorivo...

Unistili smo jednu glavu za strunu i sad drugu dobrano gulimo, no trimer ne posustaje niti najmanje.

Smiljane, drago mi je sto si dobro izabrao, i nadam se da ce te stroj dugi niz godina sluziti!
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 08-05-08, 14:57   #22
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od VTZ
Super recenzija, i odlična preporuka zainteresiranim korisnicima!
Ma samo sam svoja iskustva prenesao.

Citiraj:
Husqvarna je brand bez greške ....
Duzan sam vjerovati A i ljudi kod dilera kod kojaga sam kupi znaju svoj posao. Svaku stvar koju sam pitao su mi vrlo korektno i konkretno odgovorili. A kad sam vec uzeo stroj covjek mi rece da je taj model koji sam ja uzeo (335 Rx) bio sluzbeni poklon svedske vlade kad je njihov premijer bio u posjeti kod Busha. Dakle, ja i Bush imamo iste trimere :lol:

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Smiljane, drago mi je sto si dobro izabrao, i nadam se da ce te stroj dugi niz godina sluziti!
I ja s nadam S vremenom bi trebala samo travicu raditi a drvenasto samo malo da se ne zaboravi
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-05-08, 18:19   #23
TX75
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.07.2007
TX75 će uskoro postati poznat

a šta kažete na kawasaki?
ima ga jedan kolega, on je turbo zadovoljan,
jucer sam ga malo vozikao po voćnjaku :D
i možda nekom dušu dirnuo.....
TX75 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-05-08, 23:30   #24
Vujo
Gost

ja osobno preferirm STIHL imam trimer FS 085 star preko 10g evo flaksa za one kaj ga koriste to je 2.4mm
flaks je dobar isprobano!!!

jedan od boljih flakseva koje sam koristio!!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-05-08, 00:34   #25
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

CIni se super taj flaks!

Isprobavali smo od obicnih, od tankih do debelih, od 6 i 8 kutnih, do zvjezdastih... Najbolje se pokazao 3mm okrugli, neki tvrdi, posto kosimo sve zivo i nezivo. Za travu je zvjezdasti zakon...

Mnogi mi preporucaju za moje radove trimerom onu sajlu sto ima za kupiti, ali se ja tog bojim ko crnog vraga...

Nema do plastike ;)
Nepročitano 10-05-08, 00:28   #26
Vujo
Gost

ma bjež od sajle, stavi onaj nož trokraki u stihlovom dučanu košta oko 100kn, samo da nema kamenja.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-08, 08:55   #27
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Necu noz... uz trimer sam dobio onaj cetverokraki, pa s njim imam samo losa iskustva...

Treba mi nesto fleksibilno, tipa flaks, ali ga prebrzo trosim... Bio onaj jeftini ili neki skupi, ode ko lud, jer rijetko da kosim nesto normalno... Uvijek neko zbunje ;)
Nepročitano 10-05-08, 10:15   #28
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Necu noz... uz trimer sam dobio onaj cetverokraki, pa s njim imam samo losa iskustva...

Treba mi nesto fleksibilno, tipa flaks, ali ga prebrzo trosim... Bio onaj jeftini ili neki skupi, ode ko lud, jer rijetko da kosim nesto normalno... Uvijek neko zbunje ;)
Cetverokraki noz je namjenjen za "slabiji" rad (samo trava) od trokrakog (koji bi trebao moci sjeci i poludrvenaste i drvenaste stabljike do cm debljine). Moje trodnevno intezivno iskustvo mi govori da se flaks jako trosi ako se ide van trave, odnosno ako u travi postoje "netravnate" biljke, a to trokraki noz bez greske sijece. Druga je stvar sto se sa nozem ne moze lijepo cistiti oko veceg kamenja ili stabala sto sa flaksom ide jako lijepo.

Vidio sam da postoji glava sa plasticnim nozevima koji se mogu mijenjati sto mi se cini da bi moglo zamijeniti flaks u "grubljim" travama, ali nisam probao tako da ne mogu nista vise reci. Mozda je to rjesenje?
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-08, 13:57   #29
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Vidio sam i ja tu glavu s plasticnim nozevima, i nije mi se konstrukcijski cinila dovoljno jakom za neke ozbiljnije radove...

Znam da je taj moj noz s 4 kraka samo za jace trave tipa kopriva, ambrozija i ostali jaci korovi. Za to sam ju i koristio, jer imam gradiliste koje je uraslo u korov da je to cudo jedno, no cim malo zapnem u zemlju, gotovo... Nedaj boze da pogodim u kakav kamen.

Takodjer mi izmedju njiva imamo medje, koje takodjer zarastaju korovom. istina, siroke su nekih 30cm, no tu raste sve sto od korova pozeljeti mozes... tu taj moj noz cini cuda, no svejedno nisam nekako s njim zadovoljan...
Nepročitano 10-05-08, 21:35   #30
Vujo
Gost

trokraki za meje i ne idi do zemlje!!!
:supz:
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:25.