Ostali priključci Ostali priključci koji nisu navedeni

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-03-08, 11:56   #1
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu
Početno Traktorske FREZE

Jeli ovo iz naslova drveno zeljezo ili je to moguca operacija? Ne govorim o zapustenom zemljistu nego o travi recimo 10-15 cm visine. Jeli netko probao frezom ici po livadi, a da prije toga plug nije prosao? Pretpostavljam da bi roto-drljaca, sjetvospremac ili tanjuraca tu bila upotrebljivija, ali me bas zanima jeftinija freza (npr. GRAMIP AT 20-170) na traktoru od 50ks.
Ideja je u vocnjaku umjesto malcera (neki bi rekli i tarupa) rabiti frezu.

Of topic: dvojio sam dali ovo staviti u rubriku ostali prikljuci ili ratarstvo, ali znam da ratari i ovo citaju ;)
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-03-08, 14:10   #2
Ratarko
Gost

Početno Re: Freza na zatravljenom zemljistu?

Stavio sam sličan link u temi o rotodrljačama ali nikome nije bilo zanimljivo .
Možda tebi bude ?
Moja freza širine 150 cm koju imam za IMT 539 u travi kako kažeš poput livade ne radi apsolutno ništa .
Samo skače i trese se a zemlju jedva da pomakne .
http://www.landlive.de/videos/1411/?bro ... c97f355072
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-08, 14:20   #3
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Član foruma od: 15.03.2007
zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj

Ja imam doma frezu njemačke proizvodnje, 170 cm radne širine i vuče ju Zetor 6711 - blizu 70 ks. Na travi nećeš napraviti apolutno ništa, baš kao što Ratarko kaže, osobito ako je već dugo livada na tom mjestu i ako je pogaženo. Najbolje bi ti bilo plugom ili ako ne želiš tako barem težom tanjuračom da razbiješ gornji sloj pa ćeš onda MOŽDA moći nešto napraviti; no freza ti je lagan stroj pa ti neće ići samo pod svojom težinom u zemlju.
zjockoo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-08, 14:51   #4
roko
Uvaženi Član

roko avatar

Član foruma od: 10.12.2007
roko je na dobrom putu

trebao bi dobro opteretit tanjuraču, kad mu se trava i zemlja počne dizati i ljepiti po diskovima,,,biti će veselo(ako ih previše ukosi samo će derati gornji sloj trave)...provest će više vremena čisteći tanjure nego da je prošao sa plugovima i onda frezom, odmah je lakše i frezati... :scratch :scratch moje mišljenje...ja probao prošle godine i ne ide nikako...možda slb traktor i lagane tanjurače...
Nepročitano 06-03-08, 15:14   #5
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Malo mi je čudno....
Mi smo frezali kukuruzište poslije berača umjesto pluga i ispalo je nama zadovoljavajuće. Samo mora biti ozbiljna freza. Rabili smo Howard 230cm frezu, tešku oko 600kg. Na težoj zemlji traktor je bil na granici snage, za normalnu ju je vrtil i na 540E.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-08, 15:18   #6
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ
Malo mi je čudno....
Mi smo frezali kukuruzište poslije berača umjesto pluga i ispalo je nama zadovoljavajuće. Samo mora biti ozbiljna freza. Rabili smo Howard 230cm frezu, tešku oko 600kg. Na težoj zemlji traktor je bil na granici snage, za normalnu ju je vrtil i na 540E.
Netreba ništ drugo reć- SAME......SDF..... :D :D
Nepročitano 06-03-08, 15:48   #7
ZJ
Super Moderator

ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od mario
Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ
Malo mi je čudno....
Netreba ništ drugo reć- SAME......SDF..... :D :D
Imam i slika, no nismo se još dogovorili oko thumbnail-a ;) :lol: pa budu malo pričekale :roll:
Nepročitano 06-03-08, 15:54   #8
mario
Admin

mario avatar

mario je na dobrom putu

Hehe, gle ti si dao prijedlog da oni koji mogu stavit preko thumbnail-a neka tako stavljaju, a onda će opet izbit svađe zašto neki moraju a neki ne.
Neznam kaj bi reko, trebali bi se svi izjasnit.
Nepročitano 06-03-08, 16:09   #9
ZJ
Super Moderator

Citiraj:
Hehe, gle ti si dao prijedlog da oni koji mogu stavit preko thumbnail-a neka tako stavljaju, a onda će opet izbit svađe zašto neki moraju a neki ne.
Ovo je izvan teme, no navel sam ti razloge za. Dok se ovo ne riješi, ne postam slike ;)
Nepročitano 06-03-08, 16:12   #10
mario
Admin

mario avatar

mario je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ
Citiraj:
Ovo je izvan teme, no navel sam ti razloge za. Dok se ovo ne riješi, ne postam slike ;)

Ako očeš to riješit otvori anketu.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Rotodrljače, freze, tanjuraće... mario Ostali priključci 1200 04-10-17 19:22
Bočne Roto-Freze Sasha963 Ostali priključci 62 21-04-16 09:27
Stabilizacija tomosove freze apokaptus Mehanička radionica 44 17-04-13 08:25
izrada freze za traktor reeno Mehanička radionica 50 13-01-13 17:39

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:07.