Ostali priključci Ostali priključci koji nisu navedeni

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-03-08, 16:24   #11
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu
Početno Re: Freza na zatravljenom zemljistu?

Citiraj:
Prvotno napisano od Ratarko
Stavio sam sličan link u temi o rotodrljačama ali nikome nije bilo zanimljivo .
Možda tebi bude ?
Idem ponovno iscitavati taj thread Hvala

Citiraj:
Moja freza širine 150 cm koju imam za IMT 539 u travi kako kažeš poput livade ne radi apsolutno ništa .
Samo skače i trese se a zemlju jedva da pomakne .
http://www.landlive.de/videos/1411/?bro ... c97f355072
Da ovaj stroj zakacis na 539, freza nebi skakala. Skakao bi traktor ;)

c/p iz teme freze, rotodrljace i ostalo ...

Citiraj:
Prvotno napisano od suljos
Ovo za vuèu,vjerovatno se i okretna tijela vrte u smjeru toèkova traktora pa doslovce i sama sebe vuèe(kao ona ruèna freza lombardini isl.)ali tada se mnogo snage trosi preko kardanskog vratila za pokretanje iste i tako i potrošnja ide na gore.
Dakle freza sa kontrarotacijom moze biti za livade. Ima li netko iskustva sa takvim frezama? Evo, nesto ovakvo "Reverse Rotary Triller" http://www.landpride.com/main_products/main_rt.html
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 08-03-08, 00:42   #12
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

ja mislim da bi to uspjesno rijesila rotodrljaca sa nozevima
proba sam mojom LELY sa klinovima rotirati livadu ali nisam zadovoljan
prijatelj ima sa nozevima i u livadi radi mnogo bolje od moje
Nepročitano 08-03-08, 06:34   #13
Smiljan
Super Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris
ja mislim da bi to uspjesno rijesila rotodrljaca sa nozevima
proba sam mojom LELY sa klinovima rotirati livadu ali nisam zadovoljan
prijatelj ima sa nozevima i u livadi radi mnogo bolje od moje
Da, to sam i mislio da rotodrljaca sa nozevima je bolje rjesenje, ali posto treba vise snage, morao bih uzimati neku manjeg zahvata, a onda nebih mogao imati pomak od traktora. Racunam, ako je traktor sirok 160cm sa frezom od 170 sa pomakom od 30cm mogu frezati uz vocke, a ako bih isao na rotodrljacu to bi bilo npr 120cm i uz pomak (ako bih imao dovoljno snage) to nije dovoljno da dodjem blize vocki (a i rotodrljaca sa pomakom kooooostaaaaa). Rjesenje je vocarski traktor koji opet kosta vise ........

Inace, mozda nisam bio dovoljno precizan u svome opisu za sto mislim rabiti frezu. Freza nebi isla po potpuno zatravljenom vocnjaku nego dogodine nakon jesenske sadnje, na uzoranom i potanjuranom zemljistu, jedno dva do tri puta godisnje.... radi se o tome da sam u nabavci traktora za odrzavanje vocnjaka pa razmisljam koji prikljucak prvi kupiti. Trenutna je ideja freza koja bi radila prvih par godina intenzivnije dok ljesnjaci ne porastu, a onda bi se vjerojatno izmjenjivala sa kosom/malcerom/tanjuracom (krecem od nule, a ako ponekad neki prikljucak treba i posuditi to mi nije problem, osim pluga jer njega bas nebih htio posudjivati em ljudi nerado posudjuju plug em se ne zelim uciti na tudjem plugu
Nepročitano 08-03-08, 12:25   #14
seljaček
Uvaženi Član

Član foruma od: 24.10.2007
seljaček je na dobrom putu

Odgovorno tvrdim da freza može dobro radit u livadi za borove(jele) sam livadu pripremao sa frezom 100cm imt sa 539 fora je u tome da mora ići u rikverc dakle u nazad ali tako da ne pustiš frezu na klizaće nego ju držiš na hidrauliku traktora u protivnom se zakapa u zemlju i ugasi traktor ili nešto polomi. ono prvo je bolja solucija. trava je bila oko 15 cm visoka poslije obrade nakon 2 mj niko je sami koščan inače se super napravilo.
seljaček je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-03-08, 15:30   #15
Ratarko
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od seljaček
Odgovorno tvrdim da freza može dobro radit u livadi za borove(jele) sam livadu pripremao sa frezom 100cm imt sa 539 fora je u tome da mora ići u rikverc dakle u nazad ali tako da ne pustiš frezu na klizaće nego ju držiš na hidrauliku traktora u protivnom se zakapa u zemlju i ugasi traktor ili nešto polomi. ono prvo je bolja solucija. trava je bila oko 15 cm visoka poslije obrade nakon 2 mj niko je sami koščan inače se super napravilo.
Ok , ja ti vjerujem 100 % da u rikverc ide freza u livadu ali kuku-lele ako moraš raditi u rikverc i još toliku pažnju posvetiti hidrauliku inaće se traktor ukopa , ugasi ili se čak nešto polomi kako kažeš
Prekomplicirane su mi te rabote onda :|
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-03-08, 07:32   #16
Smiljan
Super Uvaženi Član

Citiraj:
.... poslije obrade nakon 2 mj niko je sami koščan inače se super napravilo.
Sto znaci "koščan"?

Citiraj:
Citiraj:
Ok , ja ti vjerujem 100 % da u rikverc ide freza u livadu ali kuku-lele ako moraš raditi u rikverc i još toliku pažnju posvetiti hidrauliku inaće se traktor ukopa , ugasi ili se čak nešto polomi kako kažeš
Prekomplicirane su mi te rabote onda :|
Dakle, freza bi se trebala vrtiti u suprotnom smjeru od kretanja traktora i biti na hidraulici. Zar je to toliki problem za napraviti? Na netu sam jedino uspio naci ove Amere koji rade takve freze "Reverse Rotary Triller" http://www.landpride.com/main_products/main_rt.html.

Ocito ima u necemu kvaka kad je to toliko rijetko ili ja neznam traziti. Kako funkcionira plug kad recimo traktor na uvratinu naleti? Polomi se nesto? Negdje sam procitao da se moze regulirati pritisak koji hidraulika radi prema zemlji, odnosno kad plug "pozeli" uci u zemlju vise, da hidraulika popusta pritisak? Zar se ne moze freza sa suprotnom vrtnjom tako "nositi", a da ne prijeti opsnost da nesto polomi?

Joj, znam da sam dosadan 'ko us, ali sto mogu kad tako malo znam :oops: , a htio bi znati vise. A i kazu da nema blesavih pitanja. Valjda ;)
Nepročitano 09-03-08, 14:54   #17
roko
Uvaženi Član

roko avatar

Član foruma od: 10.12.2007
roko je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Smiljan
Citiraj:
Sto znaci "koščan"?

koščan ili koštan ti je biljka "korov" koji raste na njivama,dosta visok korov,na sebi ima malo sjemenje koje kad ga tresneš leti na sve strane, imaš ga puno u kukuruzu gdje se ne šprica zemlja,,, ja kad posijem kukuruz i posadim grah,naravno sve za svoje potrebe i onda kad idem brati grah eee onda mi ubi koštan...bar mislim da je na tu vrstu mislio... :scratch :scratch
Nepročitano 11-03-08, 20:41   #18
seljaček
Uvaženi Član

Član foruma od: 24.10.2007
seljaček je na dobrom putu

Da roko to je ta trava neki je zovu kostrva a pravi latinski naziv neznam.
Ratarko ne ukapa se traktor nego freza kada kopa pred sobom (ideš u rikverc ) sklona je zakapanju ak ideš brzo ne radi dobro ak ideš polako kopa sve dublje da bi se cijela zabila u zemlju i onda dolazi do preopterečenja ili ugasi traktor ili nešto polomi jer je previše zemlje u zahvatu. neznam koja je fora zašto se freze ne rade da vrte kontra od smjera vožnje.
seljaček je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-08, 08:14   #19
roko
Uvaženi Član

roko avatar

Član foruma od: 10.12.2007
roko je na dobrom putu

da vidiš..zanimljivo... dali bi dizala previše zemlje van,da se vrti u kontra smjeru :?: :scratch ,mora da bi ju bilo i teže za vući..odmah se javlja i veći otpor i naprezanje materijala...da budem iskren nemam pojma...ako netko zna neka objasni,sad i mene zanima.. :D
Nepročitano 02-04-08, 08:31   #20
stara baba
Gost

baš zanimljivo,to sa frezanjem zatravnjenog zemljišta.to kod mene funkcionira bez problema ako trava nije veća od 30 cm.naravno samo u voćnjaku,nije za pripremu zemlje za sadnju.svakako je poželjno barem istanjurati prije frezanja.evo par slika remonta freze od neki dan.

Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Rotodrljače, freze, tanjuraće... mario Ostali priključci 1200 04-10-17 19:22
Bočne Roto-Freze Sasha963 Ostali priključci 62 21-04-16 09:27
Stabilizacija tomosove freze apokaptus Mehanička radionica 44 17-04-13 08:25
izrada freze za traktor reeno Mehanička radionica 50 13-01-13 17:39

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:38.