Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Imt 549

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-09-08, 13:35   #21
intercooler
Gost

Početno Re: IMT 549dv

nemam cijene za 577 od poljostroja ali vidjeh u cjeniku na netu "AM GRUPE" -182tkn.
Živim u zagorju,traktor mi treba za šumu,svake godine obavezno,jer imam naslijeđeno dosta šume.ima nšto oranica na ravnici ,ali istp tolko brdovitih.nema previše,sve skupa cca 5 rali..
imam sve priključke za539 tak da vjerojatno to nit nije za 560???
a kakav je to 550.10???
  Odgovori s citatom

Nepročitano 13-09-08, 16:52   #22
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat

O 550.10 ima malo informacija čak i na službenom sajtu IMT. Mislim da je to model kako će se svi ostali IMTovi praviti. Razina buke u kabini je kao u svim skupljim modelima renomiranih proizvođača. Strašan model kojeg prati i prikladna cijena. Šteta što ga nisam slikao...
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-09-08, 16:55   #23
Alen
Aktivni Član

Član foruma od: 27.04.2007
Alen je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Imas u ponudi i 550.10 traktor, koji je napravljen puno puno bolje od ostalih IMT-a, ali je tu i cjena koja nije mala...
:rolfer: :rolfer: :rolfer: :rolfer: :madmana:

E sad da malo pričamo o izradi IMT traktora.... Gledao sam navedeni traktor u Botincu... Izrada kabine - kao da su se mala djeca igrala... :scratch 8)
Alen je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-09-08, 17:12   #24
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat

Prije bi rekao neki srednjoškolci za maturalni rad, ono prije su bila mala djeca ;)
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-09-08, 19:49   #25
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Sto se tice potrosnje 560, naspram 558 koji ima isti motor kao i 560, trosi jako puno. Posto imas prikljucke za 539, 549 ce s njima raditi super, a 560 ce ti samo prosipati gorivo...

550.10... hmm, sto reci? Isti motor kao i na 550, samo drugacija kabina, i pojacana koljevka, koja im je ocito bolna tocka. kabina je odvojena od traktora, pa je nivo buke drasticno smanjen. Prekidaci i kompletna instrument tabla puno bolje napravljena. Ravan pod na kabini i papucice koje ne vire iz poda. Traktor u opremi ima i jednokruzni i dvokruzni kocioni uredjaj za prikolice, no ne znam sto ce dvokruzni sistem na 50Ks traktoru...

Vanjska hidraulika su one prikljucnice preko kojih mozes kontrolirati neki hidraulicni cilindar na prikljucku. Dizanje i spustanje kotaca na vucenim tanjuracama, okretanje pluga okretace, pomicanje malcera/freze lijevo-desno... Milijun primjena, i po mom misljenju je jedan par prikljucnica obavezna oprema na bilo kojem traktoru.

Sto se izrade kabine tice, Pravi se javio... kakva je kabina na vladimirecu? ;) Ono su djeca iz vrtica onda konstruirala, a pijane ruske bebe realizirale ;) Sve u svemu, za te pare kabina je cist OK i nema zamjerka niti na mom 549, a pogotovo na 550.10

I samo da opet napomenem da je po mom misljenju 550.10 precjenjen traktor.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-09-08, 22:13   #26
Alen
Aktivni Član

Član foruma od: 27.04.2007
Alen je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Sto se izrade kabine tice, Pravi se javio... kakva je kabina na vladimirecu? ;) Ono su djeca iz vrtica onda konstruirala, a pijane ruske bebe realizirale ;) Sve u svemu, za te pare kabina je cist OK i nema zamjerka niti na mom 549, a pogotovo na 550.10

I samo da opet napomenem da je po mom misljenju 550.10 precjenjen traktor.
Kad pričamo o rusima jasno je da je sve gruba izrada...ali kod IMT zamjeram kod izrade kabine da su mogli obratiti malo pažnju i obrusiti varove ili bar poskidati one kuglice što ostaju od vara... Tako da bar tu rusi imaju prednost 8)
Na rusu kad je novi kabina dobro dihta, i na mom bi da nije več par puta zapeto sa otvorenim vratima itd.... Na Imt sam zamjetio da prozori uopče nedihtaju iako traktor ima samo 50 rs....
Znači radi se samo da nekom otpadne od ruke, ili se može reči kakva plata takva vrata..... kao što je nekad bilo u crvenoj zastavi na stojadinima za izvoz (zavareni sicevi zbog neisplačivanja plača).....
Alen je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-09-08, 15:57   #27
intercooler
Gost

E,još pitanja;
Što je to povrat kapitalnih ulaganja??
nemam pojma o svemu tome jer se dosad nisam bavio nikakvom poloprivredom..osim vinograda..i tak nešto na malom..
MOlim vas da mi kažete par tajni oko tih povrata novca ili šta več to znači!!
Bobo spomenuo si da te traktor košta 111tkn,a nisi imo nikakav popust?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 15-09-08, 16:06   #28
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od intercooler
E,još pitanja;
Što je to povrat kapitalnih ulaganja??
nemam pojma o svemu tome jer se dosad nisam bavio nikakvom poloprivredom..osim vinograda..i tak nešto na malom..
MOlim vas da mi kažete par tajni oko tih povrata novca ili šta več to znači!!
Bobo spomenuo si da te traktor košta 111tkn,a nisi imo nikakav popust?
O kapitalnim ima vise u ovom threadu viewtopic.php?f=59&t=96
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-09-08, 16:12   #29
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auru

ja sam čuo, moj tata pito za JD 6330, i kaže čovjek: 40% se odma vrati, a kaže da če to bit možda i 50%, a sad jel to samo na JD-ove ili sve neznam...

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-09-08, 16:17   #30
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

40% od vrijednosti stroja bez PDV-a, u roku godinu dana, kako stvari sada stoje. I nema veze niti sa IMT549 niti sa JD ... i puno, jako puno pise na onom gorespomenutom linku
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
efsefds, imt 549, pitanje :

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:33.