Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Radovi u vinogradu Vinogradarski stubovi, armatura, kalupi.
Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-03-12, 09:45   #41
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Član foruma od: 05.04.2010
bornakutina je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kebir Vidi poruku
Nemoj plastični jer se stup mora vibrirati.
probaj napraviti kalup od drva samo prije nego sipas beton namazes valjda sa rabljenim uljam da se lakse odljepi unutra 3 ili 4 armaturna zice i to ti je to ove vibracije odradis sa laganim lupkanjem po salungu tako da se beton slegne....
bornakutina je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 22-03-12, 10:40   #42
Neško
Polako se zagrijava

Neško avatar

Član foruma od: 14.10.2011
Neško je na dobrom putu
Početno

Napraviš od dasaka i greda oplatu za recimo 10 stubova koju možeš da montiraš i demontiraš bez ijedne čivije ili šarafa.
To se pravi tako što se uzmu dvije grede Debljine koliko treba da ti bude debeo stub. Jednu staviš po dnu šaljunga drugu po vrhu, zatim izrežeš daske visoke koliko stub treba da bude debeo stub, i u gredi usiječeš za debljinu te daske , tako da ti razmak između dasaka bude koliko želiš da ti bude stub širok. Dužinom daske regulišeš visinu stuba.
Kada sve to izrežeš, dovoljno je samo da nečim pritisneš te grede i naljevaš.
Ispod naravno prostreš neki najlon, a grede šalung namažeš starim uljem ili naftom.
E sada ako nemaš vibrator, a malo ko ga ima, uzmi bušilicu onu sa čekićem koja može da štema, i na jednu staru burgiju navari pločicu širine stuba i kada naliješ bušilicom pređeš niz šalung i vibracije zbijaju ne možeš da vjeruješ kako.

Možda nisam sve najbolje objasnio ali dobra je namjera.
Slobodno pitaj
Neško je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-03-12, 10:55   #43
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Član foruma od: 05.04.2010
bornakutina je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Neško Vidi poruku
Napraviš od dasaka i greda oplatu za recimo 10 stubova koju možeš da montiraš i demontiraš bez ijedne čivije ili šarafa.
To se pravi tako što se uzmu dvije grede Debljine koliko treba da ti bude debeo stub. Jednu staviš po dnu šaljunga drugu po vrhu, zatim izrežeš daske visoke koliko stub treba da bude debeo stub, i u gredi usiječeš za debljinu te daske , tako da ti razmak između dasaka bude koliko želiš da ti bude stub širok. Dužinom daske regulišeš visinu stuba.
Kada sve to izrežeš, dovoljno je samo da nečim pritisneš te grede i naljevaš.
Ispod naravno prostreš neki najlon, a grede šalung namažeš starim uljem ili naftom.
E sada ako nemaš vibrator, a malo ko ga ima, uzmi bušilicu onu sa čekićem koja može da štema, i na jednu staru burgiju navari pločicu širine stuba i kada naliješ bušilicom pređeš niz šalung i vibracije zbijaju ne možeš da vjeruješ kako.

Možda nisam sve najbolje objasnio ali dobra je namjera.
Slobodno pitaj
odlicna ideja sa busilicmom svaka cast na ideji....
bornakutina je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-03-12, 13:52   #44
BluP
Početnik

Član foruma od: 07.12.2011
BluP je na dobrom putu
Početno

Neško citas mi misli, tako sam i ja mislo napraviti! Tj ja sam mislio s vijcima sve stisnuti ali ideja sa drvenom gredom je jos bolja!

Nego u kojem omjeru raditi beton, 1:4 ili jače? Sto mislite da li bi bilo pametno u beton umjesati one male bijele bale od stakloplastike za armiranje? Naravno uz 4 sestice razmaka 4cm.
BluP je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-03-12, 14:25   #45
Neško
Polako se zagrijava

Neško avatar

Član foruma od: 14.10.2011
Neško je na dobrom putu
Početno

4 šestice i izvibriraj i nema tu problema, ne znam na šta tačno misliš kada kažeš "one male bijele bale od stakloplastike za armiranje" jer sa tim nisam radio. Beton 1/3 mljeveni pjesak i to kad se dobro osuši nema smrti.
I zaboravio sam ti reći za rupe.
Kada naliješ stubove, a prije vibriranja uzmi komade žice (koji fi rupe želiš) i umoči ih u ulje i stavi na mjesta gdje ti trebaju rupe, ali tako da ti žice dođu do dna stuba, onda izvibriraj i odmah okreni žice. Kada počnu stubovi da se suše ponovo okreni te žice par puta, ali ni pošto ne izvlači, samo okreći. To je dosta lakše nego bušiti rupe.
Da bi ti rupe bile na istoj visini, najbolje da na kalupu odmah označiš gdje ćeš provlačiti žice.
A ispod možeš da prostreš onaj tanki najlon koji je predviđen za pokrivanje stvari prilikom krečenja.

Nadam se da ćeš uspjeti
Neško je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-03-12, 15:53   #46
toma 3340
Uvaženi Član

toma 3340 avatar

Član foruma od: 01.05.2011
toma 3340 će uskoro postati poznat
Početno

evo jedan dobar primjer, paralelno na razmak od 2.5 metra koliko su već stupovi dugački postaviš grede, urežeš i svakih 10 cm toliko da u urez sjeda colarica, daske slažeš u redove da sjedaju u ureze, znači dolaze pod 90 stupnjeva sa gredom, a dolje staviš npr, dasku peticu koja bi služila kao pod za te okomite kalupe, ako želiš da stupovi budu glatki obljanjaš balo daske i namažeš ih uljem. dasku na kraju ostaviš malo višu mislim da nije jedna sa visinom gredu u koju je umetnuta nego jedno 5 cm viša, a druge neka budu iste visine zbog lakšeg ravnanja betona, i kad se to osuši prvo izvadiš ovu višu i vadiš stup iz tog kalupa i tako dalje, vadiš jednu po jednu dasku
to je moja zamisao sad je li dobra ili nije vi odlučite, ali ovaj sistem ima veliku prednost, od jednom se može napravit i 15 stupova.

toma 3340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-01-14, 00:00   #47
seba993
Polako se zagrijava

seba993 avatar

Član foruma od: 25.12.2013
seba993 je na dobrom putu
Početno Terminali za stupce

Zna li tko kje mogu dobiti ovo?
Nepročitano 23-01-14, 11:34   #48
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 10.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima
Početno Re: Terminali za stupce

http://www.pavin.hr/

probaj ovdje, oni su najjači po pitanju vinogradarstva u kraju oko Karlovca...
Nepročitano 01-02-14, 17:11   #49
borna92v
Aktivni Član

Član foruma od: 23.01.2013
borna92v je na dobrom putu
Početno Re: Vinogradarski stubovi, armatura, kalupi.

Pozdrav, novi sam u ovoj temi pa imam nekih pitanja.... jel ima ko iskustva s limenim stupovima u vinogradu... cine mi se povoljno a trebam mjenjat stupove jer imam betonske koji su pri kraju... limeni su stupovi frkani u U profil a lim je debel 1,5mm... kakva su iskustva???
borna92v je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-02-14, 10:57   #50
zeljkhun
Početnik

Član foruma od: 05.02.2014
zeljkhun je na dobrom putu
Početno Re: Vinogradarski stubovi, armatura, kalupi.

Kada se kreče u rezidbu ja mislim krajem 2 mj.Hoće li biti rano.
zeljkhun je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Vinogradarski strojevi i priključci slatky Radovi u vinogradu 299 08-06-16 19:27
pitanje juričMF Pitanja i pomo? u vezi rada foruma 6 30-03-13 14:01
Pitanje za sve zgzac Svatara 17 03-03-13 22:01
pitanje peki2 Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 10 25-01-12 11:50
pitanje filipkc Traktorske kose 8 06-07-10 21:45

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:11.