Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo igland vitla
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-04-09, 14:24   #1
siska
Polako se zagrijava

Član foruma od: 26.02.2008
siska je na dobrom putu
Početno igland vitla

evo pošto se u temi o vitlima nigdje ne spominje otvaram novu temu....zanima me da li tko radi sa tim vitlima i kako se ponašaju....naime moram kupit neko jače vitlo i nudi mi čovjek valjda iglandova 2x6 tona u dobrom stanju "nema me šta lagat" kaže on a ja sam bio to vidit i tako ne izgleda baš kako sam ja zamišljao.inače hidraulične komande. treba mjenjat ležajeve i cjevi od hidraulike te stavit nove sajle i još ga dovest u stanje da to sliči na nešto....evo pa me zanima da li ima tko iskustva sa tim vitlima ili dali znate nekoga tko radi sa takvim vitlom da ga kontaktiram da ne kupujem mačka u vreći..... hvala
siska je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-04-09, 00:13   #2
đani
Gost

Početno Re: igland vitla

ingland vitla su 2x3 tone i 2x5 tona, a to ti je vjerovatno bnt 2x6 tona, ingland je vrlo kvalitetan ali je i bnt,jedino su djelovi skupi. ako treba mjenjat ležajeve trebat će i lamele a konusni ležaji su skupi.ne isplati ti se stavljat hidraulična vitla za manje poslove. pitaj što te interesira vidim da si iz pazina,ja sam blizu tebe pomoć ću ti ako hoćeš. inače se profesionalno bavim sječom i izvlačenjem.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 22-04-09, 14:42   #3
siska
Polako se zagrijava

Član foruma od: 26.02.2008
siska je na dobrom putu

ajde đani drago mi je da se netko barem nešto kuži u ta željeza pošalji mi pm ili stavi broj tel da te zoven pa da se nadjemo di zanima me dosta stvari pa mi moreš pomoć forši
siska je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-08-12, 21:43   #4
Danijel1980
Početnik

Član foruma od: 21.06.2012
Danijel1980 je na dobrom putu
Početno

evo vidim da si postavio post o iglandu pa imam i ja pokoje pitanje...moje koje sam kupio na traktoru je isto igland duplo je al ne znam kojiko tona..e sad...prilikom opterecenja se dogadja da prestane vuci a bubanj poskakuje kao da preskace po nekakvom zupcaniku.kolega mi je rekao da postoji negdje nekakav saraf za stelanje jacine nesta kao zastita da ne potrga sajle ....ima li tu istine?
Danijel1980 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-08-16, 20:52   #5
Dario12
Polako se zagrijava

Član foruma od: 13.08.2016
Dario12 je na dobrom putu
Početno Re: igland vitlo 2x 3t

Pozdrav,,molio bih Vas za pomoc,imam dvobubanjsko igland vitlo od 3t na kojem je pukao tanjurasti zupčanik, zna li netko postoje li rezervni dijelovi za ta vitla i gdje, ili od cega bi se dalo pripasati zupčanik (41 zub,a konusni 9 zuba)

Posljednje uređivanje od Dario12 : 27-11-16 at 19:56
Dario12 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-09-16, 20:33   #6
inferior
Početnik

Član foruma od: 13.01.2016
inferior je na dobrom putu

pogledaj slovenski oglasnik, prodaje osovinu mozda ima i zubcanik
http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozd...4107&kw=igland

imam i broj telefona covjeka nudio je meni zubcanik al od 5t iglanda mozda bi pasalo iz kastva je mislim daje htio oko 200 eur (posto smo si blizu)
budem potrazio pa ti posaljem na pp
inferior je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-09-16, 20:34   #7
Dario12
Polako se zagrijava

Hvala na info,,za sad je rjeseno navarivanjem zupčanika i radi,,do kad vidjet cemo,,.mislim da igland 5t ima puzni zupčanik tako da nebi odgovaralo..LP
Nepročitano 19-07-18, 20:07   #8
Dario12
Polako se zagrijava

Zna li netko di nabviti ovaj tanjur sa lamelom od dvobubanjskog vitla igland 2x5t?hvala
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Šumarski traktori i vitla mario umarstvo 2962 09-06-18 14:31
Home made vitla za šumu petar umarstvo 766 29-10-17 22:06

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 03:13.