Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Traktorski priključci > Prikolice Prikolice za razbacivanje stajnjaka

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-12-18, 15:26   #831
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe
Početno Re: Prikolice za razbacivanje stajnjaka

Citiraj:
Prvotno napisano od Ivan KC Vidi poruku

Uostalom, u skorije vrijeme ne budemo imali problema kak rastepsti gnoja po njivama, nego bude problem kojega gnoja budemo rastepali.
Zelena gnojidba + mineralno. Isplativost doduše postaje upitna u odnosu na stajnjak.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-12-18, 21:16   #832
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.01.2012
Ivan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni dragulj

Sad pred neki dan sklopil Krugericu i danas izvezla 8 komada, gnojili smo kod kolege plastenike.

Promjenil sam samo na prvom lijevom valjku lagere i jednog lanca sam moral prerezati brusilicom i staviti mu spojnicu.
Ona kocka nije isla van nikakvim radapcigerom, nego sam ju grijal brenerom i bat 2 kile i udari, ne žali.
Ne znam ko ju je sklapal, a da nisu na te lance dolje koji tjeraju valjke stavili spojnice, pa to je nemoguce rastaviti bez spojnica.

Jos imam cca 20 kom za izvesti i ako budem imal volje, mozda ju svu rastepem i promjenim sve lezajeve, potokarim osovine i poslozim kucista.
Ivan KC je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-12-18, 22:14   #833
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Štos je u tome da lanci ne trebaju spojnice, već se sastavlja umetanjem osovina s lagerima u kućišta s postavljenim lancima. Ali za to trebaju kocke biti skinute.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-12-18, 12:25   #834
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Ivan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni dragulj

A kak skinuti kocke van, ako se ne makne lanac? Posto sam ih ja izbijal prema dolje, jer nije bilo sanse cupati kocke prema gore.

A i nisu mi jasna ta kucista lezajeva gore, pa tu se lezaj natakne s rukom gore, jel ne bude tu provrtila vanjska kosuljica lezaja?
Nepročitano 07-12-18, 14:15   #835
ZJ
Super Moderator

ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Kad je prikolica u pogonu, lanci lagere stisnu na jednu stranu kućišta i onda se ne vrte vanjske košuljice sve dok lager ne zacvika.
Kocke mogu van jedino prema gore.
Nepročitano 07-12-18, 21:02   #836
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Nisi me shvatil dobro, normalno da mogu samo prema gore, ali ja sam izbijal osovinu prema dolje, tak da je kocka ostala gore na kucistu lezaja.
Nepročitano 08-12-18, 00:31   #837
ZJ
Super Moderator

Dobro je ako nisi razbil kućište semeringa.

Posljednje uređivanje od ZJ : 08-12-18 at 15:55
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
IMT prikolice encho Prikolice 278 27-05-17 10:31
Cijena stajnjaka Smiljan Sto?arstvo 66 20-10-15 12:22
Spremišta (gnojišta) za kruti i tekući gnoj, lagune i osočne jame! Alekre Sto?arstvo 24 10-04-14 23:03
ULW prikolice 4fun Prikolice 10 06-01-10 21:12
Major-orbitalni rasturač stajnjaka tine Prikolice 5 10-03-07 15:14

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:05.