Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Profesionalno kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-08-17, 21:48   #91
robi ka
Regularni Član

Član foruma od: 30.01.2013
robi ka će uskoro postati poznat
Početno Re: Profesionalno kunićarstvo

Bio sam zvao udrugu i uclanio sam se u nju. Trebali bi imati neki sastanak oko 10mj,pa cemo vidjeti u kojem ce smijeru to ici sve skupa.
Ja sad imam sarce koji nisu tetovirani a iskreno neznam nikoga tko ima. Dali netko od vas je clan neke udruge?
robi ka je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-08-17, 08:35   #92
tototozg
Aktivni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Netetovirani ti sto se izlozbe tice, ne znace nista..svaka udruga ima svojeg tetovatora, koji ti dolazi tetovirat mlade kunice, inace ti nemogubiti ocjenjeni.
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-08-17, 12:56   #93
robi ka
Regularni Član

Kad ide sad koja izložba? Dali bi netko mogao ovdje stavljati izlozbe kad jesu cisto da se zna,jer bi mozda otisli a neznamo gdje i kad je?
Nepročitano 19-08-17, 21:52   #94
tototozg
Aktivni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Imas na stranici saveza udruga uzgajatelja malih zivotinja izlozbeni kalendar. Tj. nemas jos, jer izlozbe krenu od 11. mjeseca pa tamo do kraja prvog. Prati na stranici pa ces na vrijeme sve znati. Mislim da ti je prva u Bjelovaru krajem 9. mjeseca, izlozba mladog uzgoja 2017.
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-08-17, 20:51   #95
robi ka
Regularni Član

Ma znam Toto da ima,ali mislim da nebi bilo lose ovdje napisati,jer vjerujem da bi mnogi otisli ako je u njihovoj blizini samo neznaju.
Nepročitano 22-08-17, 07:09   #96
robi ka
Regularni Član

Nepročitano 28-08-17, 09:35   #97
robi ka
Regularni Član

Ja sam bio na Špancirfestu pa sam i posjetio tu izlozbu. Bila je u malom satoru i onako ok za djecu da pogledaju malo zivotinjica.
Nepročitano 27-02-18, 11:25   #98
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Evo malo da se zagrijemo u ovo zimsko vrijeme.
Rezultati tova panon bijelih i hajkoma.
Kunići okoćeni 07. 11. 2017.
Panon sa 2mj. - muški od 2.10 do 2, 40kg ženke od 1.70-2.00kg
sa 3 mj. - muški od 3.20 do 3,500kg ženke od 3.20-3.400 jedna imala 2.700ali sa sto dana već 3.10kg

Hajkom
Muški 2mj. 2.50

3mj-3.30 kg
Svi kunići sad već imaju preko 4 kg . Uginuća nema.
Ishrana; Kuniće sam hranio sa privatno rađenoj smjesi po privatnoj recepturi u firmi Valpovka. Od podataka mogu reči da smjesa ima 16posto proteina al je sastav bitno drukčiji od klasične . Vreča od dvadeset kila košta sedamdeset kuna i nema je u slobodnoj prodaji. Utrošak je čedrdeset kila na dvanaest kunića sa time da su nakon dva mjeseca dobivali na smjesu još oko dvadeset posto ječma ,suncokreta i kukuruza. Normalno hranjenje po volji i sijena i čiste vode po volji. Do sad nisam imao ovakve rezultate a što je najvažnije bez gubitaka , a zato i pišem ovo. Kuničima koji su odrasli treba u pogonu oko 14dkg ove smjese dnevno . Smjesa sadrži i lijek.
Ne mislim ulaziti u nikakve daljnje rasprave i prepucavanja.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-03-18, 15:10   #99
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Evo malo da se zagrijemo u ovo zimsko vrijeme.
Rezultati tova panon bijelih i hajkoma.
Kunići okoćeni 07. 11. 2017.
Panon sa 2mj. - muški od 2.10 do 2, 40kg ženke od 1.70-2.00kg
sa 3 mj. - muški od 3.20 do 3,500kg ženke od 3.20-3.400 jedna imala 2.700ali sa sto dana već 3.10kg

Hajkom
Muški 2mj. 2.50

3mj-3.30 kg
Svi kunići sad već imaju preko 4 kg . Uginuća nema.
Ishrana; Kuniće sam hranio sa privatno rađenoj smjesi po privatnoj recepturi u firmi Valpovka. Od podataka mogu reči da smjesa ima 16posto proteina al je sastav bitno drukčiji od klasične . Vreča od dvadeset kila košta sedamdeset kuna i nema je u slobodnoj prodaji. Utrošak je čedrdeset kila na dvanaest kunića sa time da su nakon dva mjeseca dobivali na smjesu još oko dvadeset posto ječma ,suncokreta i kukuruza. Normalno hranjenje po volji i sijena i čiste vode po volji. Do sad nisam imao ovakve rezultate a što je najvažnije bez gubitaka , a zato i pišem ovo. Kuničima koji su odrasli treba u pogonu oko 14dkg ove smjese dnevno . Smjesa sadrži i lijek.
Ne mislim ulaziti u nikakve daljnje rasprave i prepucavanja.
Kako je to moguće??
To ti nama pričaš bajke?
P.S. ma zaj...am se! SVAKA ČAST! to je stvarno dobar rezultat! Dobro da si ovaj izvještaj napisao ovdje jer bi ti inače pod temu "kunićarstvo" kolege "oči povadile" i uvjeravali te da lažeš....
Pozdrav
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-03-18, 12:05   #100
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Ako nekog zanima zamjena nek se javi PP. Imam mužjaka i ženku za zamjenit radi promjene krvi , jer su brat i sestra . Kunići su stari četiri i pol mjeseca , preko četiri kile , potpuno zdravi i mogu uskoro na parenje . Radi se o čistokrvnm panonskim kunićima . Mijenjam oboje ili pojedinačno isključivo za čisrikrvne panonske .
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Kunićarstvo kunicar Kuni?arstvo 10878 20-10-18 18:23
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:52.