Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Kalači drva
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-11-18, 11:53   #3591
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Kalači drva

Solidno (čvrsto) su napravljeni, ali imaju nekih nedostataka, koje vidiš i sam.
Koliko para?
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 08-11-18, 23:07   #3592
Ico69
Početnik

Član foruma od: 08.11.2018
Ico69 je na dobrom putu

A ionako ne mislim cjepati u šumi pa mi prevrtanje nije problem, jedino mi ne stane u garažu jer je glomazan. On ga je sa stolom platio 10000 prije 5 g a hitno mu je s parama pa bi ga dao za 7500 a novi cjepači koje radi lik u Ogulinu od kojih 10-15 t dođu oko 11000 samo su lakši i imaju opciju spuštanja cilindra za lakši transport.
Ico69 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-18, 23:47   #3593
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Ak ti je prilika - ne razmišljaj. To nije puno novaca, jer ga je za toliko teško napraviti.
Pogledaj samo da nisu bitni dijelovi oštećeni ili iskrivljeni.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-11-18, 14:59   #3594
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Da li bi za mali kalač bila dovoljna pumpa na traktoru i celinder klip 80 mm od Skipa i ventil od Indosa kalač bi ležal na zemlji uz prikolicu kaj bi odma kalal uz nju ? Znači srušeno ispiljeno u šumi tak radim ali kalač je poluautomatski 3 kg .
Nepročitano 09-11-18, 19:30   #3595
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Drži se tog poluautomatskog, nema boljeg.
Taj je najmanje 3u1: kala, griješ se i ne plaćaš teretanu.

Dosta šale. Dopada mi se ova ideja za horizontalno kalanje kratkih komada. Lagano je čok pokoturnuti na kalač, a sitnije se lakše utovari. Možda netko dela takve kalače?
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-11-18, 19:41   #3596
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Kak sa prikolicom dođem do srušenog stabla ovo bi bil još manji napor za moje stare kosti ( malo lažem jer ja najmanje kalam ja rušim i pilim) ali volim olakšati posel a takav mi i potpis

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Peći, na drva noviuposlu umarstvo 645 06-11-18 03:24
Kalači drva na špicu ceki21 Ponuda 8 23-10-17 11:11
cjepač - kalač na trn inter88 Mehani?ka radionica 148 19-10-15 00:42
Svojstva drva gpugelni umarstvo 26 19-03-13 11:46

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:48.