Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Svinjogojstvo Svinjogojstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-04-07, 01:35   #1
branko
Gost

Početno Svinjogojstvo

mada ja nisam bas pravi primjerak, ali otvaram ovaj thread. drzim od 6 do 8 krmaca.dosad mi je dobro islo sve dok nije zaj.... ova kuga.ja sam dosad samo hranio odojke do cca 27/28 prosjeka ali sad sam bio prisiljen napraviti prirucni obor jer ih ne mogu prodati.

ovo je jedno leglo od 10 komada , starih 6 dana

drugo leglo, 12 komada, 5 dana, u biti jedna je imala 8 a druga 14 pa sam dva prebacio tak da ovu malu rasteretim a i vjerojatno ce ih vise ostati.

tu sam spojio dva legla , ukupno 20 komada, stari su 4 mjeseca, njih radi kuge nisam mogao prodati pa ih sad tovim.

ove dvije lopte nisu slucajno tu, vec da "djeca" igraju, jer su odojci jako razigrani a i kad imaju neku zanimaciju manje se grizu, samo su im lopte vec pomalo dosadile pa cu im morati nabaviti neke druge igracke (auto guma) :lol:
  Odgovori s citatom

Nepročitano 13-04-07, 18:34   #2
Ratarko
Gost

Početno

Kažu da svinje vole gristi željezne lance koje recimo staviš da vise sa stropa
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-04-07, 20:17   #3
paor
Gost

Početno

a kukuruz skup
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-04-07, 20:47   #4
branko
Gost

Početno

Citiraj:
Kažu da svinje vole gristi željezne lance koje recimo staviš da vise sa stropa
to su vec imali , ali su ih se zasitili, zato velim da su ko mala djeca, svaka igracka im je par dana zanimljiva a onda opet traze novu.

Citiraj:
a kukuruz skup
ne samo sto je skup, nego ga ja nemam dovoljno , a ni jecma jer nikad nisam tovio, pa mi nije vise trebalol
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-07, 20:53   #5
branko
Gost

Početno

danas sam bio na prosvjedu, ali sve mi se cini da ce ova obecanja biti u onom smislu >obecanje ludom radovanje< , a ove barabe od novinara samo izvjestavaju da su seljaci odbili uvjete koje je ponudilo ministarstvo a ne i koji su to uvjeti. naime gospoda iz ministarstva su predvidjela otkup po osam kuna bez obzira na tezinu (znaci i odojke kojima je proizvodna cijena tu negdje) i rok isplate od SEST mjeseci. a udruga uzgajivaca svinja varazdinske zupanije ima kupce za gotovo sav visak, otkupljivaci su spremni otkupiti sve svinje do 50 kg tezine i to 14 kn do 25 kg a ostalo po 10 kn, ali to ministarstvo ne dozvoljava.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-07, 22:23   #6
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Ma, kod nas su gadovi da ne mogu biti veci... Kad njima ne ide u dzep, to se ne smije tako raditi...

Samko da ti kazem da si dzabe isao na prosvjed. Taj ce zavrsiti neslavno kao i svi prosvjedi poljoprivrednika do sada. Obecanje ludom radovanje, i nista vise... Oni mogu pricati sto god zele, a ti mozes samo slusati i potvrdjivati, jer seljake i ovako i onako nitko ne slusa.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-07, 22:54   #7
paor
Gost

Početno

@Bobo

najgorje je sjediti doma i ne èiniti ništa

kad bi se u svakoj županiji održao po jedan ovakav prosvjed, vidio bi, bilo bi efekta

treba ih pritisnuti, izborna je godina, sad je prilika kakogod okreneš
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-07, 23:03   #8
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Ima i u tome nesto, ali kod nas je ipak najbolje samo sjediti i ne raditi nista.

To za sto se poljoprivrednici izbore ove godine, na godinu ce biti zaboravljeno, i prica se opet ponavlja... U normalnom svijetu to nije tako, ali kod nas je sve moguce. Kad se prosvjeduje u normalnom svijetu onda idu SVI ili NITKO, tek tada se pokazuju rezultati, jer tek onda nemaju izbora. Kod nas se uvijek nadje dosta ljudi kojima je isplativo raditi i po nizim otkupnim cijenama, tako da njih briga, jer oni jos uvijek imaju svoj profit i njih je briga za malog seljaka.

U Svicarskoj sam svjedocio da je su seljani jednog sela pustili svoje svinje i krave kroz grad i tamo stoku i ostavili, a ovi neka se snalaze kako god znaju. Rezultat nije izostao. kod nas bi se policija samo okupila i pisala kazne za remecenje javnog reda i mira, te bi stoku zapljenili...

Evo, sad je na vijestima bila reportaza o prosvjedu koji je branko spominjao... I zbilja, o uvjetima nije receno nista. Jedva cekam plodove zemlje, pa da vidim njihovu reportazu.

Dodje ti da se zamislis tko nam vodi drzavu, zar ne?
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-05-07, 00:04   #9
zvona
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.12.2006
zvona je na dobrom putu
Početno

E kada bi mi poljoprivrednici-seljaci bili složniji onda bi mi mogli èuda praviti. Ovako jedan ide na prosvjede a drugi sjedi doma i èeka šta èe biti i smije se ovome što je bio tamo. Tako ne možemo opstati pored velikih uvoznika i ostalih švercera.Trebamo svi se složit i van na ceste,trgove,ulice.Pustit višak stoke na ulice, mislim na gradove.to sam vidio negdje vani su to farmeri napravili.I istog dana-sata im je odobren zahtjev

Ej da mogo vrjeme vratit ja,bila bi mi danas suđena
letjeli bi među zvjezdama,eh da mogu vrijeme vratit ja
zvona je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-05-07, 00:04   #10
robi
Aktivni Član

Član foruma od: 22.01.2007
robi je na dobrom putu
Početno

Nevjerojatno je da novinari, koji bi trebali prenositi potpunu istinu, su isto
potpuno pokvareni ili korumpirani ili potplaæeni.
A ovi su i prije radili tako, a sad pogotovo jer imaju još par mjeseci
da napune ðepove.
robi je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:05.