Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Svaštara Kolinje-----izrada kobasica i ostalih stvari od mesa
Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-11-07, 16:49   #1
maksica6
Gost

Početno Kolinje-----izrada kobasica i ostalih stvari od mesa

Lijep pozdrav svima ,ma gdje bili. Intresira me kako radite kobasice ,budole i ostale stvari od mesa .Ovdje sam mislio da podijelite vase recepte sa nama ( i slike :mrgreen: :mrgreen: )da vidimo kako tko radi kobasice i kulene/prsute/sunke znaci sve recepte koje imate za suseno meso.A mozemo i doci da to sve i isprobamo!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen:
  Odgovori s citatom

Nepročitano 24-11-07, 17:56   #2
Picek
Gost

Početno Re: Kolinje-----izrada kobasica i ostalih stvari od mesa

Citiraj:
Prijatelji životinja: Kazne za klanje od 10 do 15 tisuća kuna Piše: Tina Radić
Foto: Damir Glibušić/Cropix
ZAGREB - Udruga Prijatelji životinja podsjeća građane da se od ove godine, stupanjem na snagu Zakona o zaštiti životinja, svinje ne smije klati bez prethodnog omamljivanja, a propisane kazne za prekršitelje iznose od 10.000 do 15.000 kuna.

Običaj kolinja ili svinjokolje, ističu u Udruzi, vrlo je primitivan i svake godine u zimskim mjesecima, počevši od posljednjeg vikenda u studenome, rezultira stotinama tisuća krvavih dvorišta i brojnim slučajevima trihineloze.

- Klanje je najbrutalniji čin u odnosu čovjeka prema životinji, a u vrijeme kolinja je prikazan kao zabavan i vrijedan običaj, prilika za zabavu na opću sramotu. Omamljivanjem se životinjama barem malo smanjuju patnje, iako humanog klanja nema - rekao je predsjednik Udruge Luka Oman.

Istaknuo je da su svinje vrlo senzibilne i osjetljive životinje, po inteligenciji ravne psu. Udruga je danas na Trgu kralja Tomislava u 12 sati priredila vegansku degustaciju odrezaka, a u 17 će sati početi javno prikazivanje filma “Ima li srca za Lucy?” koji govori o životu svinja i njihovu iskorištavanju.
:roll:

da samo jednom probaju kulen, kobasicu, šunku sumnjam da bi ostali vegetarijanci :mrgreen:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-07, 18:04   #3
sapat
Gost

Ma daj koje su to gluposti... ja nebi trošio kulen na njih... nek se oni drže odličnih odrezaka od gm soje... ;) a mi ćemo uživati u pravim mesnim delicijama :D
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-07, 18:50   #4
pajdo
Regularni Član

Član foruma od: 26.07.2007
pajdo je na dobrom putu

Ma primitivni su ti u Udruzi prijatelja životinja!!
Kao prvo, kolinje su običaj koji se neće tako lako dokinuti, a kao drugo, kaj bi oni htjeli??
Da piknem pajceka nožem pa da ga onda pitam:Jel te boli? Nisam te prejako? :mrgreen:
pajdo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-07, 20:28   #5
Picek
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od pajdo
Kao prvo, kolinje su običaj koji se neće tako lako dokinuti, a kao drugo, kaj bi oni htjeli??
ulaskom u EU se i zabranjuje kolinje odnosno svinjokolja kakvu imamo danas..
na papiru barem, drugo je pitanje kako će to izgledati na terenu..
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-07, 20:35   #6
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat

Ma zabranjuje se,ali svejedno,mi i sada odvezemo u klaonicu,oni zakolju,raspolove i platiš oko 100 kn po svinji.. zar nije tako lakše?
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-07, 20:48   #7
branko
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od abrkili
Ma zabranjuje se,ali svejedno,mi i sada odvezemo u klaonicu,oni zakolju,raspolove i platiš oko 100 kn po svinji.. zar nije tako lakše?

kod mene za svinje naplacuju kunu po kili, dok podravka za krave ne naplacuje nista ali si uzimaju kozu, glavu i iznutrice
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-07, 22:00   #8
zvona
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.12.2006
zvona je na dobrom putu

Od moga bratića onda mu je bila cura došla u Slavoniju iz Rijeke i po prvi puta jela slavonsku šunku i ne zadugo ostala trudna :lol: :lol: i bratić se morao ženiti

Ej da mogo vrjeme vratit ja,bila bi mi danas suđena
letjeli bi među zvjezdama,eh da mogu vrijeme vratit ja
zvona je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-07, 22:05   #9
ROKI
Gost

Nek se zeleni napuše garavih jaja! To su bolesni debili! Oni zna šta valja, a šta nevalja! Nisu bravca nikad vidili u živo, a kamoli dodirnili i sad će oni tu meni nešto brojit. A paštetu jedu u kojoj ima nema šta nema pa i neoprašenih prasaca. Nek mi popuše!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Stoka nevezana! :evil: :evil: :evil: :evil: A šta će sirotinja jest, ak osi oni mogu priuštit skupu vegetarijansku hranu?! To se nepitaju!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-07, 22:29   #10
zoki
Gost

kad moja susjeda dode iz Zagreba počne srat nehumano ovo nehumano ono, kako mozes, a kad stavis tanjur pred nju pojede pola praseta :blackeye
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja daniels Svinjogojstvo 448 11-07-17 16:22
Neke stvari o štore-u 402 iko1992 Štore 52 14-03-17 12:14
Stroj za mljevenje mesa Becka Skola Mehanička radionica 210 15-11-16 22:28
Stroj za mljevenje mesa Jajo Ponuda 0 26-02-13 14:03
Ja sam tu novi...pa cu vam reci nekoloko stvari o sebi Zlatko123 Predstavite se 85 06-06-10 14:44

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:06.