Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > RUSKI TRAKTORI > MTZ - Minsk Traktorski Zavod Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 29-02-12, 00:45   #1
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Pošto su dosadašnje teme o rusima mnogo ''zaprljane'' evo otvaramo novu samo za ova dva modela pošto su oni srodni
one stare teme će biti sastavljene i preimenovane u ''BELARUS opća rasprava''

Po potrebi za različite i novije modele mogu se ovarati i nove teme o ostalim modelima

ja imam MTZ 52 , uzeo sam ga prije 10tak godina u prilično devastiranom stanju i doveo u neko normalno upotrebljivo stanje , služi me kao rob i to mi je najkorisnija mašinu u životu koju od svih koje sam imao ili imam

uradio sam mu generalku i stavio glavu od 82ke tako da sam dobio direktno ubrizgavanje odnosno motor kao u modela 552
razlika u snazi i odazivanju motora je i više nego primjetna

iskreno nema šanse da bi moja kuća bila bez rusa , shvatam i razumijem da ima mnogo moderniji,bolji,noviji,elegantiji...... traktora od ovih ruski mrcina ali onaj ko se navikne na njega jednostavno se vjenča sa njime za života :heart:
jeftini dijelo i jednostavan za održavanje , o poteznoj može neču ni da pričam , u prohodnosti kroz teške terene (blato) mnogo ''bolji'' traktori mogu samo da sanjaju

uglavnom i ako bi imao mogućnost da uzmem neki noviji ili bolji traktor to bi strogo bio samo rus i nijedan drugi
imam potrebu i za manjim traktorom i to može biti neki drugi ali onaj ''glavni'' MORA biti rus :prayer:

Nepročitano 29-02-12, 21:42   #2
zivisic
Uvaženi Član

zivisic avatar

Član foruma od: 01.03.2011
zivisic će uskoro postati poznat
Početno

mene sve vise vuce taj traktor...
Ima neka rijesenja koja su po meni lose napravljena ali srecom daju se otklonit...tipa volan i kabina komplet sa svim komandama...
Da je 82-ku ogolit i na njoj napravit jedno lipo nadgradje mislim da bi to bio izuzetan traktor!
zivisic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-02-12, 22:28   #3
belarus 105
Aktivni Član

belarus 105 avatar

Član foruma od: 26.09.2011
belarus 105 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od zivisic Vidi poruku
mene sve vise vuce taj traktor...
Ima neka rijesenja koja su po meni lose napravljena ali srecom daju se otklonit...tipa volan i kabina komplet sa svim komandama...
Da je 82-ku ogolit i na njoj napravit jedno lipo nadgradje mislim da bi to bio izuzetan traktor!
Dobro kažeš.
Ali kad bi to napravio na onom 105 ks sa 16/4 getribom to bi bio pravi posao.
belarus 105 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-02-12, 23:05   #4
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

ništa ne fali mjenjaču 18/4 , veoma dobro raspoređen za sve poslove
dok mjenjaču 9/2 fali brzina izmedju 8 i 9
Nepročitano 01-03-12, 14:34   #5
belarus 105
Aktivni Član

belarus 105 avatar

Početno

Koliko taj traktor ima lamela ?
Mozda je glupo pitanje , ali cuo sam da ima 1 lamelu.
To bi onda znacilo da kad radis s npr. rotobranama- kad stistnes kvacilo sve stane i kotači i kardan , to nije baš pogodno kad bi radio s takvim teškim priključcima.
Nepročitano 01-03-12, 20:46   #6
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Početno

lamela je jedna , vučna
a kardan je kod njega savršeno riješen , posebna obloga u mjenjaču (uljna) radi potpuno nezavisno od mjenjača i svega ostalog , znači potpuno nezavisno
Nepročitano 02-03-12, 09:35   #7
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno

trebalo se iz onih tema izvući ono najvažnije, ili ih zaključati i ostaviti sastrane......
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-03-12, 10:39   #8
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Početno

pa tu su one preimenovane kao opšta rasprava o ruskim traktorima , eno ih na početnom podforumu
aktivne su , nema potrebe zaključavati , ako neko ima nedoumicu gdje da piše neka tamo piše pa će biti prebačeno gdje pripada
Nepročitano 02-03-12, 13:44   #9
belarus 105
Aktivni Član

belarus 105 avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris Vidi poruku
lamela je jedna , vučna
a kardan je kod njega savršeno riješen , posebna obloga u mjenjaču (uljna) radi potpuno nezavisno od mjenjača i svega ostalog , znači potpuno nezavisno
aha , tak je to riješeno.
Hvala na odgovoru.
Da li znaš kako je to rješeno na ovim novim 820, 82.1 , 892, 902, 952 ?
( trebal bi biti sličan ili isti sistem , barem tak mislim)
Nepročitano 02-03-12, 15:50   #10
ivica 4
Polako se zagrijava

ivica 4 avatar

Član foruma od: 16.04.2011
ivica 4 je na dobrom putu
Početno

belarus 105 na novim modelima sve ti jednako što se tiće zadnjeg vratila.
ivica 4 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
BELARUS opća rasprava mario RUSKI TRAKTORI 2272 19-11-17 21:47
prodajem belarus t 40!!! t40sb Ponuda 6 31-10-12 20:17

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:04.