Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > EKO vrt i permakultura Ekološko tlo i pesticidi
EKO vrt i permakultura Sve o ekološki prihvatljivom vrtlarenju, permakulturi, šumskim vrtovima ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-06-16, 11:17   #1
vz79
Početnik

Član foruma od: 26.07.2012
vz79 je na dobrom putu
Početno Ekološko tlo i pesticidi

Zanima me koliko dugo vremena treba proći da pesticidi nestanu iz zemlje, ja sam koristio herbicide,fungicide i inekticide. Zemljište je glinovito, godišnji prosjek padalina je 1500-2000 L/m2.
Znam da točnu analizu može dati nekakav institut, ali ima li nekih općih pravila kod razgradnje ovih kemikalija.
Hvala.
vz79 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-06-16, 21:45   #2
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Član foruma od: 06.01.2013
Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru
Početno Re: Ekološko tlo i pesticidi

Nesto mi u glavi zvoni da 20-tak godina da se zemlja ocisti. Ovaj podatak sa padalinama ti ne stima, mozda mm/m2?
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-06-16, 08:36   #3
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od Hele Vidi poruku
Nesto mi u glavi zvoni da 20-tak godina da se zemlja ocisti. Ovaj podatak sa padalinama ti ne stima, mozda mm/m2?
mm/m² = lit/m²
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-06-16, 16:59   #4
draza
Polako se zagrijava

Član foruma od: 23.11.2013
draza je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od vz79 Vidi poruku
Zanima me koliko dugo vremena treba proći da pesticidi nestanu iz zemlje, ja sam koristio herbicide,fungicide i inekticide. .......

....... ali ima li nekih općih pravila kod razgradnje ovih kemikalija.
Hvala.
Ja sam svima vama na ovom forumu pokušavao objasniti i pomoći oko toga, ali ne vredi jer ste veoma nepoverljivi.
draza je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-06-16, 23:18   #5
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Član foruma od: 06.01.2013
Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od iwanho Vidi poruku
mm/m² = lit/m²
U pravu si, ne znam koji mi je klinac bio. A tako štima i količina padavina koju je kolega naveo, ne znam zašto mi je 1500-2000 l/m2 zvučalo kao zajeb.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-16, 20:05   #6
Bazga
Početnik

Član foruma od: 22.05.2016
Bazga je na dobrom putu

Neki od pesticida se i danas mogu pronaći u tlima iako isti nisu korišteni i više od 20tak god.Recimo da sam čuo podatak za nekadašnji DDT koji se ne koristi 50tak godina da se negdje još mogu pronaći ostaci u tlima
Bazga je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-16, 16:10   #7
vz79
Početnik

Član foruma od: 26.07.2012
vz79 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od draza Vidi poruku
Ja sam svima vama na ovom forumu pokušavao objasniti i pomoći oko toga, ali ne vredi jer ste veoma nepoverljivi.
Može koji link od tih diskusija.
Hvala
vz79 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-16, 17:42   #8
draza
Polako se zagrijava

Član foruma od: 23.11.2013
draza je na dobrom putu

Citiraj:
Može koji link od tih diskusija.
Hvala
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=30961

Pročitaj dalji sled diskusija niže i zbog tog sam odustao od učestvovanja na ovoj temi jer ne želim da se raspravljam.......

Citiraj:
Zanima me koliko dugo vremena treba proći da pesticidi nestanu iz zemlje, ja sam koristio herbicide,fungicide i inekticide. Zemljište je glinovito, godišnji prosjek padalina je 1500-2000 L/m2.
Znam da točnu analizu može dati nekakav institut, ali ima li nekih općih pravila kod razgradnje ovih kemikalija.
Dovoljno je samo nabaviti isključivo ruski BAJKAL EM-1 (ORIGINALNI!!! a ne falsifikat) jer ima više mlečnokiselih bakterija koje su usmerene na "lečenje" zemlje u odnosu na japanski preparat EM-1 koji daje više na fotosintezu a to je na rast biljaka.

Ako budete strogo poštovali (bez oranja, riljanja, hemije, ...... i uštedećete znatno manje love i imaćeš manje fizičkog rada u odnosu na klasičnu, uz znatno veći prinos za 3-5 puta) za oko 3 godine ćete eliminisati raznorazne otrove iz zemlje i ne treba ti nikakav institut za ispitivanje zemlje već samo strogo poštuj pravila. To sve piše na ovom forumu.

Ako ti nije jasno, pitaj. Imam kod sebe dosta materijala i sad iskustva nakon jedne godine poštovanja pravila.
draza je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:41.