Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Svinjogojstvo Problemi sa krmačama i gravidnoscu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-12-16, 19:12   #21
maschio
Aktivni Član

maschio avatar

Član foruma od: 17.01.2015
maschio je na dobrom putu
Početno Re: Problemi sa krmačama i gravidnoscu

Decki trebao bi savjet..krmaca pred prasenje(za 20-ak dana) samo najednom nije ustajala..i tu smo je probali dignuti ali cim bi trebala stati na prednje noge pocne cviliti i oslanja se na njusku..na zadnje noge moze ustati no na prednje ne..e sad dajem joj vetalgin za bolove i calfoset.no krmaca i nakon 7-10 dana ljecenja ne pokazuje znakove oporavka.veterinari naravno ne znaju uopce o cemu se radi,pa mozda mi neko moze dati nekakav savijet kako joj pomoci.dobila je jednu dozu vitamina ali sad nesmije dobiti sve dok se ne oprasi..krmaca je hranjena sa istom smjesom kao i sve ostale,a recepturu mi je radio schaumannov radnik tako da mislim da u hrani nije sigurno problem,krmace su u cekalistima tako da je iskljucena mogucnost da je krivo stala,prilikom trcanja,skakanja ili bilo kakve aktivnosti..

Nepročitano 03-01-17, 00:11   #22
vikicab4
Regularni Član

vikicab4 avatar

Član foruma od: 01.03.2011
vikicab4 je na dobrom putu

krmaca mi danas ujutro od 4 do 8 polegla 4 odojka i jednoga mrtvog bio je krvav oko 4 popodne inace je danas 118 dan,bio veterinar dao dvije injekcije i poslije nista.Zanima me da li sam joj ja mogao kako pomoći,nisam bio još u takvoj situaciji i naravno posteljice je bacila.Kolko treba proči da počne injekcija djelovati,drugu put se prasi.
vikicab4 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-01-17, 01:47   #23
mikula
Regularni Član

mikula avatar

Član foruma od: 05.03.2008
mikula će uskoro postati poznatmikula će uskoro postati poznat

Ako joj je dao Oxytocin od 20 do 30 minuta ali to ovisi i o količini koju joj je dao.
mikula je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 12:49.