Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo LIJEKOVI i LIJEČENJE STOKE
Stočarstvo Sve o uzgoju domaćih životinja u svrhu dobijanja proizvoda za ljudsku ishranu kao što su meso, mlijeko, mast te raznih sirovina kao što su koža, vuna, krzno, dlaka, perje, rogovi i papci...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-04-08, 22:44   #21
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat
Početno Re: LIJEKOVI i LIJEČENJE STOKE

ali ja ih tretiram samo prije i poslije izgona na pašu... sad su mi se taman pojanjile.i daje im se tako da nametnike izbace dok su u štali,da nametnike ne izbacuju na pašu.. a taj gnoj iz štale onda mora minimalno 6 mjeseci trunut na hrpi i ne smije se njime u tom roku gnojit pašnjačka površina...
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 07-04-08, 21:27   #22
brundalo
Gost

@abrkili pogresno prijatelju
Kad se ovce tretiraju drze se na jednoj stelji max 5 dana i taj gnoj se pali a nikako da odstoji.Pepeo se moze koristit sa drugim gnojem. stala se nakon toga mora dezinficirat.
ako se tebi ovce janje 2x godisnje to ces drugu turu dat prije mrkanja i rijesija si problem. Bilo bi dobro ako imas pregone da svake godine zapalis jedan dio tako ces se sigurno rijesit nametnika. Mozes i vise dijelova palit ako imas dovoljno pase. Pali se kad je najslabija vegetacija i kad ima sanse da brzo naraste znaci negdje kraj drugog pocetak treceg, a moze i ranije ako su blage zime. :D :D :D
PS znas li da za proliv mozes koristit ako nemas lijekova narodni lik koji je fenomenalan
Mlada hrastova kora se nasjecka i skuha se caj. Mlako se ulije u plasticnu bocu i utrpas ovci sa strane u usta i prisilis je da guta ili janjetu - svejedno. Neka se kora polako hladi u vodi a nikako hladit na silu.
Ili za zatvor - koristi se kocka friskog pekarskog kvasca nikako onog u prasku. Rastopi se u po litre mlake vode i isto ko i ono gori - ulivaj. Da vidis kako prokakaju i reguliraju stolicu :D :D :D
  Odgovori s citatom
Nepročitano 07-04-08, 22:43   #23
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

vidiš,ovo za hrastovu koru nisam znao,ali za kvasac znam,to im dajem u svakom probavnom poremećaju,od indigestije(nadim) do proljeva... Ali nikako se ne slažem za paljenje pašnjaka,ne dragi moj brundalo,NIKAKO...uostalom,u kakvom sam močvarnom terenu,hvala Bogu,nikako nisam imao problema sa metiljima,eventualno grlo ili dva... ako je baš najezda metilja,tada se uništava prijenosnik,a to je puž barnjak i to špricanjem paše modrom galicom..ja svoje pašnjake ionako ne bi mogao zapalit u 2. mjesecu jer su 50 % pašnjaka lokve vode... ;)
Nepročitano 07-04-08, 22:55   #24
brundalo
Gost

Eto vidis da 4 oka vide vise od 2 a ja nisan zna za modru galicu :D
I koliko nakon toga ne pustas ovce tamo mislim nakin tretmana sa galicom. Btw i koji omjer otopine?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-08, 07:22   #25
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

to sad na znam,ali u literaturi sam to čitao,ako te baš zanima,mogu ti provjeriti..
Nepročitano 09-04-08, 11:26   #26
brundalo
Gost

@ abrkili normalno da me zanima he he. Nego usput mi javi koliko je velika ona tvoja parcela kraj kuce di su ti blejavice na pasi. :D :D :D
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-08, 16:48   #27
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

a ona di je slika kraj kuće nema niti 2000 kvadrata,ali imam u komadu 7 jutara pašnjaka...i to sve ispod kuće...
Nepročitano 05-11-08, 02:56   #28
bosanac
Gost

Molio bih vas da mi neko odgovori da li je izljeciva bolest kod krave muzare dijagnoza ''distrofija misica''.Prije dva mjeseca krava je se odvojcila i telad i krava su bili u dobrom stanju . Jer krava je zasusena na vrijeme redovno vitaminski dodatci oteljaj prilicno lagan i nije bilo nikakvih komplikacija .Navodim da je krava simentalske pasmine i tezine je oko 550-600kg. i ovo joj drugo teljenje.Ali prije nekog vremena kada ih ispustam napolje primjetio sam da mi je krava u zadnjim nogama nestabilna mislim cudno hoda.Dok u prednjim nista neobicno sve mormalno.Pozovem veterinara i on mi je rekao da je njegova dijagnoza distrofija misica i dao je neke vitaminske injekcije AD3E i dozu selena ali je jedan tretmen oko 40 eura i rekao mi je da opet moramo ponoviti i opet nista ne garantuje .Pa me interesuje da li je to izljecivo i dali ima neko iskustvo sa tim ako se to tesko lijeci posto je i skupo da nebih ulozio velike novce i opet na kraju morao odustati.Hvala svima koji mogu nesto pomoci.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-11-08, 13:17   #29
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

ma distrofija ti je nastala jer su je iscrpili telići... ako je bila mršava,onda nije imala masti,pa je trošila mišićno tkivo,i zato je nastupila distrofija mišića,iliti oslabljenjenje mišića,ne znam kako bi drugačije preveo.

a izliječit se može,samo ju ostavi u štali nek se oporavi,daj joj više proteinske hrane,npr.sojine sačme i sl...i naravno kvalitetnog sijena,sjenaže ili silaže...
Nepročitano 05-11-08, 19:58   #30
brundalo
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od abrkili
ma distrofija ti je nastala jer su je iscrpili telići... ako je bila mršava,onda nije imala masti,pa je trošila mišićno tkivo,i zato je nastupila distrofija mišića,iliti oslabljenjenje mišića,ne znam kako bi drugačije preveo.

a izliječit se može,samo ju ostavi u štali nek se oporavi,daj joj više proteinske hrane,npr.sojine sačme i sl...i naravno kvalitetnog sijena,sjenaže ili silaže...
Moze li se ovo odnosit i na ovce i koze?
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Upotreba visoko vlažnog kukuruza u ishrani stoke mario Stočarstvo 264 20-11-16 22:14
Cijene grla stoke mate22 Stočarstvo 305 20-08-16 14:49
Hranidba stoke zecky Stočarstvo 757 20-01-15 10:41
udruženje uzgajivaća sitne stoke Slovenije tine Sajmovi, proizvođači polj. opreme, literatura i časopisi 2 12-09-08 12:30

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:42.