Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-02-11, 13:12   #21
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat
Početno

nije previše loša kombinacija samo da je maknuti onaj dušik to gnojivo mi je Ivan nudio i govorio da ga svi uzimaju što se tiče salate tvoja salata očito nije imala previsoku temperaturu dok nema korjenovog vrata ali očito je imala nisku dok je mlitava tako mi to zovemo mislim da ju nikako nemožeš zaljevati sa kantom jer sva legne iz iskustva ti mogu reći da neočekivaš previše od te salate a ja sam svoju učvršćivao sa kalcijem i to onim 15-0-0-26,5 a kao što sam rekao sve odgovore smućkaj i sebi izvuci ono što misliš da je dobro.
siki je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-02-11, 18:52   #22
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Član foruma od: 01.03.2008
cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru
Početno

Evo danas sam poslikao pa da vidite.
Upravo tako, dok ju zalijevam polegne al se i digne, hehe.

Uploaded with ImageShack.us

Nepročitano 26-02-11, 19:08   #23
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat
Početno

Ma dobro je to, samo ne znam kamo ćeš to posaditi ak bude tak i dalje zima!
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-11, 19:14   #24
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Član foruma od: 01.03.2008
cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru
Početno

Folija je navučena, sve je spremno za sadnju. Upravo me ova zima nervira...
Nepročitano 26-02-11, 19:37   #25
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od cabage Vidi poruku
Eh cabage šta bi ti htio od ovih presadnica one su sasvim u redu korjen dobro razvijen list dobro razvijen ako se dignu poslije zaljevanja onada moli boga da ova zima završi da ih možeš posaditi.
siki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-11, 21:56   #26
temptation
Super Uvaženi Član

temptation avatar

Član foruma od: 20.09.2010
temptation će uskoro postati poznattemptation će uskoro postati poznat
Početno

Cabage,mislim da bi salatu i kupusnjače ipak trebao sijati u 104 rupe,puno su kvalitetnije presadnice i ne odu toliko u zrak,jedino zauzimaju duplo više mjesta...
temptation je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-11, 22:21   #27
dane001
Super Uvaženi Član

dane001 avatar

Član foruma od: 07.05.2009
dane001 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od plevak Vidi poruku
Ma dobro je to, samo ne znam kamo ćeš to posaditi ak bude tak i dalje zima!
da vas ražalostim kao i sebe,ova zima traje sve do 15.3. idući tjedan bez nekih velikih padalina,ali zato onaj drugi oko 8.3. do 40mm kiše ili snijega čak.
Nepročitano 27-02-11, 00:58   #28
PetullaRZ
Uvaženi Član

PetullaRZ avatar

Član foruma od: 19.02.2010
PetullaRZ će uskoro postati poznat
Početno

Sadnice jesu izdužene i nježne iz razloga gustoće sklopa (max kontejner od 150 rupa za salatu), slabijeg svjetla i prozračnosti te povećane vlage i topline(grijanje paprike). Malo su svjetle boje što može značiti da ima previše dušika. Ja osobno nikada ne koristim Osmocote gnojiva u supstratu jer po uputama struke nije potrebno, jer supstrati poput Stender-a i Brill-a imaju dovoljno elemenata za prehranu male biljčice za tri tjedana a kasnije upotrebljavam Albatros Univerzal 21+21+21+ svi mikroelementi, za ovo doba godine tjednom aplikacijom(folijarno prskanje 1,5g/1l vode). i sadnice budu prva liga. Za ublažavanje stresa prilikom iznoženja iz plastenika i sadnje na otvorenom polju, dva -tri dana prije poprskam sa Goemar.
PetullaRZ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-11, 01:00   #29
bobostar
Super Uvaženi Član

bobostar avatar

Član foruma od: 14.12.2009
bobostar će uskoro postati poznatbobostar će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od siki Vidi poruku
nije previše loša kombinacija ........
.............. kao što sam rekao sve odgovore smućkaj i sebi izvuci ono što misliš da je dobro.
Nemoj "smućkat" sve odgovore; jer ako nešto krene loše, nećeš znati koji je dio bio loš; odaberi jednu od mogućnosti (mislim da niti jedna nije kriva mogućnost, radi se samo o različitom pristupu problemu), pa ćeš znati jel' dobro il' nije.

bobostar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-11, 01:16   #30
bobostar
Super Uvaženi Član

bobostar avatar

Član foruma od: 14.12.2009
bobostar će uskoro postati poznatbobostar će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od cabage Vidi poruku
Imam jebe.. savjet i iskustvo po tom pitanju; salata je već trebala biti presađena, ali zbog uvjeta (niska temp.) ne smije još van, a isto tako ne smije dalje rasti (jer će onda prerasti).

Kada sam radio u Italiji, za ovakav (dosta čest problem, jer nikad ne znaš koliko će hladnoća potrajati) obavili smo prihranu bakrom (bakrenim helatom) + kalij folijarno. Time je bio privremeno zaustavljen rast, i presadnica salate je "čekala" promjenu temperature.

E sada;
ad.1) NE dajem garanciju za navedeni savjet; radi se o vrlo osjetljivom pitanju, i šteta može biti iznimno velika (nedo' bog da spališ sve presadnice salate). Ovo pročitaj bar 3x. Radio jesam, bilo je efekta, nije bilo štete, ali za tvoj slučaj ne mogu dati garanciju.

ad.2) Gnojivo s kojim smo to radili je Coptrel 500-bakreni helat (0,25 lit/100 lit. vode) + Agripotash-kalij (0,5 lit/100 lit. vode). Coptrel je glavni igrač u ovoj priči, i on vrti glavnu ulogu; kalij je samo pratioc u cijelo priči. Inače na etiketi Coptrel-a ne piše ništa o ovakvoj primjeni.

ad.3) Budući da se Coptrel 500 može nabaviti u HRV (Fitopromet) nabavi jednu litru, i primjeni na 3-4 stiropora. Na taj način ćeš moći provjeriti učinak, i onda za slijedeću godinu biti siguran da je to to. Naime, taj problem prerastanja presadnice salate zbog nemogućnosti sadnje je dosta čest (pogotovo u ovo vrijeme), i ako ćeš se baviti presadnicama salate, mislim da će ti ovo gnojivo trebati.

ad.4) Bakar u Coptrelu je bakreni helat, tako da se ne može zamjeniti sa bakrenim oksidom (Nordox) ili nekim drugim bakrenim preparatom.

ad.5) PONOVO PROČITAJ TOČKU 1.

bobostar je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Jesenjsko zimska salata (za plastenike i staklenike) Arian.staklenici Povrtlarstvo 92 21-11-14 22:28

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:56.