Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Radovi u šumi, izrada drva i t.d.
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 30-12-10, 19:25   #11
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Jel to na kraju trebalo isati amen? -ako je prava je prilika , ne bi ovo plavo kupio ni pod igračku (priznajem moja slabost)
puknuti je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 30-12-10, 19:46   #12
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Član foruma od: 07.09.2010
jeffy će uskoro postati poznat
Početno

Sjećam se tamo pred 10tak godina Makita pile su bile toliko povoljne da su čak bile odbojne:blackeye, ali danas cijena ne zaostaje za ostalima:?, mislim da danas u Hrvatskoj najjeftinije pile u odnosu na snagu ima Solo, čini mi se da je Solo 681 sa pdv-om, 5800kn, uzgred budi rečeno, ta je pila jako slična Makiti 7900
jeffy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-12-10, 20:04   #13
Kumic
Regularni Član

Kumic avatar

Član foruma od: 07.10.2010
Kumic je na dobrom putu
Početno

Meni su Stihl najbolje pile......mi imamo 025 oko 12 godina, nikad kvara na njoj,jedino je mač bio puko kad je vrba debljine 1 metar pala na nju.....
Nepročitano 30-12-10, 20:24   #14
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

sad vidim da nisam smio ništ napisati jer je ovo "never ending story". motorna pila je čudan uređaj, fenomen. Reko bih čak da je to "fetiš" muškaraca i mislim da nema nijedne stvari na ovom svijetu koja donosi više prijepora i sukoba....nije to samo ovdje slučaj. Pratim mnoge forume o toj tematici i najčeće su rasprave ovog tipa...koja pila je najbolja.:gitarist:. ovo za Solo sam napisao jer ima najbolji odnos kn/kw, trenutno
btw: momci ja imam sve od Štila:finga:

Posljednje uređivanje od jeffy : 30-12-10 at 20:32
Nepročitano 30-12-10, 20:24   #15
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat
Početno

Dečki nećemo u offtopic,ima tema o pilama,a ova to nije..
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-12-10, 20:35   #16
puknuti
Super Uvaženi Član

puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od vjekovidak Vidi poruku
prijatelju,,,, ova pila ima na svoim leđima preko 5000 kubika..... nislim da je dosta izdržala.....:partyman: a sta ti znači ovo;;;;, ne bi ovo plavo kupio ni pod igračku
Ovo plavo je pila od VTZ-a
A amen je bio na kraju slika koje pokazuju STROJ 1
Nepročitano 30-12-10, 21:17   #17
VTZ
Gost

Početno

Citiraj:
pa to sam ja stavio slike od stihl,,, a njego va plava makita.... a ispod stilove slike ono što piše nen;;;; trebo sam stavit još slika šta sam sa njom porušio u čumi ali nisam uspio ptaviti slike:madmana: neće da prihvati slike.... da mu pokazem šta stihl,,, radi svaki dan u šumi....:finga: :partyman:
Svaka čast Hrvatskim šumama, ali ovdje pričamo o pilama koje ću ja, ti, ili netko treći kupiti i platiti iz svojega džepa... Ako ćemo baš ići u detalje, na stranim forumima o šumarstvu se piše da je za stare Nijemce Stihl nepoznat pojam, iz razloga što je Dolmar tih ranih godina bio poznatiji, i više ljudi je imalo Dolmar nego Stihl motornu pilu.

A što se tiče konkretne usporedbe Dolmara sa nekom od Stihlovki - daj me malo prosvijetli - koja to Stihlovka iz slične kubikaže razvija više snage ili više okretnog momenta? I kolika je specif. težina Stihl pila, u odnosu na snagu?

Sve te brojke govore u prilog Dolmara, uključujući i cijenu. Amerikanci i Kanađani imaju nemjerljivo više šuma od Europljana, i tamo je najprodavanija marka Dolmar/Makita (Dolmar pila prodaje se preko zastupništva Makite)

Posljednje uređivanje od VTZ : 30-12-10 at 21:23
  Odgovori s citatom
Nepročitano 30-12-10, 21:30   #18
puknuti
Super Uvaženi Član

Početno

kg/kW , kg&Nm :butthead:
Radije ima koji dkg više po kW/Nm nego folskvagena 1,4 sa 100 konja8)
Nepročitano 30-12-10, 21:36   #19
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

stihl je u zadnje vrijeme malo previše zabrazdil u ekologiju i na tome temelje tehnologiju pa su im pile teže od konkurencije, al to će morati i ostali:scratch. tko je od nas mjerio okretni moment na pilama:scratch pa da se to može uspoređivati. to je sve procjena rukovoditelja.
stihl ms 441 ima bolji odnos kw/ccm od makite 7300,
a sve ove veće su starije pile tak da je tu dolmar bolji.
dolmar je početkom 90tih gotovo propao(tad je još bio dolmar sachs), a makita ga je kupila i izvukla, zato se i prodaju paralelno.
...peace...:weedman::partyman:
Nepročitano 30-12-10, 21:40   #20
VTZ
Gost

Početno

Citiraj:
ako si bio na svjetskom takmičenju nedavno u ZAGREBU NA JARUNU,, a ja jesam:rolfer::gitarist: i tamo si imo priliku vidjeti sa kakvim motorkama ljudi sjeku i obaraju stabla,,,,,,,,,,,,:D a ne sa MAKITOMD:D

Blago tebi, i ja bih htio biti na tvojem mjestu, možda bi tad i mene tako lako uvjerili u neke bajkice i pričice za malu djecu!

"Svjetska takmičenja" su u stvari putujući cirkus ili reklama sponzora, po sistemu - tko uloži više love u rekamu, taj će i "pobjediti".. Ako je tebi svejedno s koliko kilograma u rukama svakodnevno radiš, kolikim si vibracijama izložen - onda nema ni potrebe da ti ja bilo što dalje objašnjavam.

Rasprava završena s moje strane, THE END.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Peći, na drva noviuposlu Šumarstvo 589 16-11-17 06:19
Kalači drva zoki Šumarstvo 3523 08-10-17 12:53
Uslužni radovi task Ostale teme vezane za voćarstvo 26 04-02-09 18:25
RADOVI NA FORUMU zaja Razne obavijesti, poruke... 89 10-09-08 23:18
Proljetni radovi branko Ratarstvo 15 14-04-07 17:22

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:44.