Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo supstrati
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-11-11, 20:56   #11
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Suncokretica2 Vidi poruku
Hawitta je sasvim ok, mi ga već nekoliko godina uzimamo. Prije smo isto kupovali Klasmana, ne mogu tvrditi jer nije dokazano, ali krivimo ga za neke loše stvari koje su se dogodile. Jer ako se isto dogodi nama 10-oro a zajedničko nam je jedino to da uzimamo isti supstrat, zaključak se sam nameće.
A gdje ga vi kupujete jel to možda bliže meni nego Veliki bukovec.
siki je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 24-11-11, 21:04   #12
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Suncokretica2 Vidi poruku
Hawitta je sasvim ok, mi ga već nekoliko godina uzimamo. Prije smo isto kupovali Klasmana, ne mogu tvrditi jer nije dokazano, ali krivimo ga za neke loše stvari koje su se dogodile. Jer ako se isto dogodi nama 10-oro a zajedničko nam je jedino to da uzimamo isti supstrat, zaključak se sam nameće.
Ne znam da li je moja krivica, ali prije mi se nije događalo, a sada zadnjih par godina događa mi se to da kasnije sijanje kad su već veće vrućine (poglavito paprika) na nekim mjestima mi istrune korjen u kontejneru. Odnosno, gore mi se stvorila korica i gore je bilo suho a unutra sama voda. Ili kora mokra, a unutra skroz suho i biljke uvenule. Moram napomenuti da na jednak način radim stalno, ali prijašnjih godina mi se takve stvari nisu događale. Međutim, opet kad sam prije dvije godine uzeo umjesto Klasmanna Floragard istovremeno posijao pola salate u klasman a pola u floragard i u klasmanu je salata bila više nego duplo bolja i veća. Tako da sam sav floragard zamijenio za neku drugu robu. Eto, to su moji problemi sa klasmanom i zato sam ove godine odlučio napraviti promjenu.
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-11, 21:12   #13
siki
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od plevak Vidi poruku
Ne znam da li je moja krivica, ali prije mi se nije događalo, a sada zadnjih par godina događa mi se to da kasnije sijanje kad su već veće vrućine (poglavito paprika) na nekim mjestima mi istrune korjen u kontejneru. Odnosno, gore mi se stvorila korica i gore je bilo suho a unutra sama voda. Ili kora mokra, a unutra skroz suho i biljke uvenule. Moram napomenuti da na jednak način radim stalno, ali prijašnjih godina mi se takve stvari nisu događale. Međutim, opet kad sam prije dvije godine uzeo umjesto Klasmanna Floragard istovremeno posijao pola salate u klasman a pola u floragard i u klasmanu je salata bila više nego duplo bolja i veća. Tako da sam sav floragard zamijenio za neku drugu robu. Eto, to su moji problemi sa klasmanom i zato sam ove godine odlučio napraviti promjenu.
Dali ti prosijavaš supstrat ja kad prosijem Brill a moram ga prosijat zbog toga što ima puno kamenja u njemu obavezno mi se uhvat ta korica koju spominješ i posle nicanja moram ju razbijat inače se nemože prsadnica zaliti. Dali je to do supstrata ili zbog toga što ga prosijavam neznam ali tako se dešava.
Nepročitano 24-11-11, 21:23   #14
salel
Regularni Član

Član foruma od: 14.02.2008
salel je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od siki Vidi poruku
Dali ti prosijavaš supstrat ja kad prosijem Brill a moram ga prosijat zbog toga što ima puno kamenja u njemu obavezno mi se uhvat ta korica koju spominješ i posle nicanja moram ju razbijat inače se nemože prsadnica zaliti. Dali je to do supstrata ili zbog toga što ga prosijavam neznam ali tako se dešava.
kako misliš kamenja?
salel je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-11, 21:28   #15
siki
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od salel Vidi poruku
kako misliš kamenja?
Šljunka i to pravog.
Nepročitano 24-11-11, 21:35   #16
Miladin
Uvaženi Član

Miladin avatar

Član foruma od: 07.01.2011
Miladin je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Pokorica se pojavljuje ako se malo zapusti zaljevanje ali se pojavljuje i na redovnom zaljevanju ali poneka biljka. Razlog tome je što nemožemo dati svakoj biljci isto vode jer većina nas zaljeva ručno. Još jedan razlog te pojave je što se većinom zaljeva u žurbi pa preko te pokorice voda samo preleti nema vremena da substrat upije vodu. Ja to riješavam tako što kad zaljevam pravim što finiju kišu i ponavljam zaljevanje svaka 2-3 min. Znači nemože na brzinu.
Substrat koji koristim godinama je Klasman i neplaniram ga mijenjati.
Miladin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-11, 21:45   #17
siki
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Miladin Vidi poruku
Pokorica se pojavljuje ako se malo zapusti zaljevanje ali se pojavljuje i na redovnom zaljevanju ali poneka biljka. Razlog tome je što nemožemo dati svakoj biljci isto vode jer većina nas zaljeva ručno. Još jedan razlog te pojave je što se većinom zaljeva u žurbi pa preko te pokorice voda samo preleti nema vremena da substrat upije vodu. Ja to riješavam tako što kad zaljevam pravim što finiju kišu i ponavljam zaljevanje svaka 2-3 min. Znači nemože na brzinu.
Substrat koji koristim godinama je Klasman i neplaniram ga mijenjati.
Možda si u pravu samo ja nisam spomenuo da se kod mene javlja mahovina od previše zaljevanja tako da se nikako nemože reći da fali vode pa je zbog tog pokorica.
Nepročitano 24-11-11, 21:50   #18
Miladin
Uvaženi Član

Miladin avatar

Početno

Citiraj:
Možda si u pravu samo ja nisam spomenuo da se kod mene javlja mahovina od previše zaljevanja tako da se nikako nemože reći da fali vode pa je zbog tog pokorica.
Siki mislim da ti bez potrebe prosijavaš substrat ti kamenčići nesmetaju ništa.
Nepročitano 24-11-11, 21:53   #19
siki
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Miladin Vidi poruku
Siki mislim da ti bez potrebe prosijavaš substrat ti kamenčići nesmetaju ništa.
Konteneri su od 160 rupa pa kad kamenčić zauzme pola ili skoro pola rupe mora da smeta nemožeš ga ostavit.
Nepročitano 24-11-11, 21:55   #20
Miladin
Uvaženi Član

Miladin avatar

Početno

Citiraj:
Konteneri su od 160 rupa pa kad kamenčić zauzme pola ili skoro pola rupe mora da smeta nemožeš ga ostavit.
To je kod tebe nešto vanredno nikad nisam vidio kamenje u substratu.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:26.