Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Češnjak / bijeli luk
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-10-11, 18:47   #11
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od nikolalon Vidi poruku
Nije sjeme,nego je cesnjak domaci i treba ga ocistiti i posaditi znaci sade ti se oni češnjevi.Kupili smo 30 kg po 35kn

sve je to meni jasno što se sadi, samo mi je bitno da nije kineski.....

ajd daj koju sliku
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-10-11, 20:22   #12
nikolalon
Polako se zagrijava

Član foruma od: 05.03.2011
nikolalon je na dobrom putu
Početno

Budem sutra posliko.Uglavnom prodavali smo malo i uspjeli izvuc cijenu od 70kn/kg :partyman::partyman: tj.nismo izvlacili nego smo rekli cijenu i ljudi su kupovali znaci da su zadovoljni ;)
nikolalon je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-10-11, 20:29   #13
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno

sorry puknuti......:partyman:

pošalji mi slike na PM da nebrljamo temu......ja bi ga stavio, samo da nađem pravo naše sjeme
Nepročitano 20-10-11, 21:07   #14
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno

E pa ulažite onda ..češnjak je dobar izbor:partyman:
Nepročitano 23-10-11, 22:37   #15
bobostar
Super Uvaženi Član

bobostar avatar

Član foruma od: 14.12.2009
bobostar će uskoro postati poznatbobostar će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od puknuti Vidi poruku
E pa ulažite onda ..češnjak je dobar izbor:partyman:
Jučer je pala kiša, i ovaj tjedan ide sadnja češnjaka; domaći, crveni. Materijal domaći, bar 30-tak godina uvijek isti (e di je onda bila Kina?).
Problem je jedino dobiti više sadnog materijala. Uvijek se puno potroši, i onda ostane malo za sadnju. Ove godine bi trebalo biti za 50 m dužnih sadnje :D. Inače je išlo oko 25-30 m dužnih.

p.s. Sadio bi i više, jer ga nije problem prodati preko ljeta, ali ne mogu naći "materijala".

bobostar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-10-11, 07:59   #16
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat
Početno

Zvao me kum u petak i kaže da ima jedan kolega sa posla 100 kg baštovanskog češnjaka. Nije znao reći cijenu ali bi išlo po 30 - 35 kn/kg. Kaže da je krupan i da je sigurno domaći. Ako je netko zainteresiran neka me kontaktira na PP i nabavit ću direktan broj od toga baštovana da ne ide preko posrednika.

Ukoliko netko treba malo više kila onda tu imam kolegu koji prodaje u vrečici 35 kn/kg vijenac drastično skuplje. On je imao par tona ali bilo je i kupaca velikih tako da ne znam. Poz
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-10-11, 13:44   #17
Emy
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
Emy je na dobrom putu
Početno

Ja ga imam namjeru sijati onako za nas negdje oko 10-tak kila...kad daje najbolji urod mislim koja mu je agrotehnika ... sijali smo ga do sad ono klasično u redove bez đubra osim stajskog...nakon toga po vrhu opet bacim stajskog, pokrijemo granama zbog kokošiju da ne idu u njega i to je to...ne znam koliko je urod bio ali a je bilo...

Nesto sam našao na netu da mu treba za 1 m2 oko 70 grama 3 x 15 i na početku proljeća prihrana KAN-om...nisam to nikad radio pa me interesuje je li to tačno, i koliki bi bio prinos ???

Ove godine ću samo staviti prihranu KAN-a da vidim hoće li se poznati po urodu išta.
Nepročitano 27-10-11, 19:31   #18
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Emy Vidi poruku
Ja ga imam namjeru sijati onako za nas negdje oko 10-tak kila...kad daje najbolji urod mislim koja mu je agrotehnika ... sijali smo ga do sad ono klasično u redove bez đubra osim stajskog...nakon toga po vrhu opet bacim stajskog, pokrijemo granama zbog kokošiju da ne idu u njega i to je to...ne znam koliko je urod bio ali a je bilo...

Nesto sam našao na netu da mu treba za 1 m2 oko 70 grama 3 x 15 i na početku proljeća prihrana KAN-om...nisam to nikad radio pa me interesuje je li to tačno, i koliki bi bio prinos ???

Ove godine ću samo staviti prihranu KAN-a da vidim hoće li se poznati po urodu išta.

prava doza gnojiva je uvijek dobrodošla.no kakav će urod biti to ovisi o mnogo faktora,klima,navodnjavanje,korov,zemljište itd...
Nepročitano 27-10-11, 19:39   #19
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Kontam Vidi poruku
Zvao me kum u petak i kaže da ima jedan kolega sa posla 100 kg baštovanskog češnjaka. Nije znao reći cijenu ali bi išlo po 30 - 35 kn/kg. Kaže da je krupan i da je sigurno domaći. Ako je netko zainteresiran neka me kontaktira na PP i nabavit ću direktan broj od toga baštovana da ne ide preko posrednika.

Ukoliko netko treba malo više kila onda tu imam kolegu koji prodaje u vrečici 35 kn/kg vijenac drastično skuplje. On je imao par tona ali bilo je i kupaca velikih tako da ne znam. Poz

ja bi bio zainteresiran za par kg, ako je 100% naš domaći......pa bi ove godine stavio da imam sjeme za slijedeću jesen......
Nepročitano 02-11-11, 17:52   #20
kornison
Polako se zagrijava

kornison avatar

Član foruma od: 07.08.2011
kornison je na dobrom putu
Početno Koristan tekst za početnike u uzgoju češnjaka !

Koristan tekst za početnike u uzgoju češnjaka !
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	001.jpg
Pregledi:	1341
Veličina:	92.1 kB
ID:	1885   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	002.jpg
Pregledi:	1340
Veličina:	95.8 kB
ID:	1886   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	003.jpg
Pregledi:	1108
Veličina:	94.4 kB
ID:	1887   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	004.jpg
Pregledi:	879
Veličina:	93.7 kB
ID:	1888  
kornison je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Prodajem bijeli luk/češnjak Marko355 Ponuda 2 12-11-13 16:49
Bijeli kukuruz u zrnu MilanZetor Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 3 19-04-13 21:25
bijeli kukuruz alenvw Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 5 18-02-13 22:03
Bijeli luk diabola1210 Povrtlarstvo 3 01-05-11 16:47

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:06.