Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Češnjak / bijeli luk
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-11-11, 17:55   #21
kornison
Polako se zagrijava

kornison avatar

Član foruma od: 07.08.2011
kornison je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kornison Vidi poruku
Koristan tekst za početnike u uzgoju češnjaka !
Nastavak ...
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	005.jpg
Pregledi:	883
Veličina:	92.3 kB
ID:	1891   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	006.jpg
Pregledi:	768
Veličina:	96.9 kB
ID:	1892  
kornison je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-11-11, 20:24   #22
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kornison Vidi poruku
Nastavak ...
Danas bilo na tv žena iz valpova koja sadi slavonski češnjak na jednom ha.
siki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-11-11, 20:26   #23
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno

u kojoj emisiji?
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-11-11, 20:31   #24
siki
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ivanz Vidi poruku
u kojoj emisiji?
Regionalni dnevnik u 18,00
Nepročitano 02-11-11, 20:42   #25
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno

ja sam nabavio 0,5kg češnjaka, pa neznam jel originalan, budem slikao......pa ako se netko kuži da vidi jel je TO TO, jer želim rješiti jednu godinu za sjeme, pa druge staviti malo više.......uglavnom, ima strašno jak miris, cjela kuća se osjeti i jako oštar okus ima, čak je i ljut.....
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-11-11, 19:28   #26
asestic
Uvaženi Član

asestic avatar

Član foruma od: 12.01.2010
asestic će uskoro postati poznat
Početno

Danas posijao oko 0,5 kg sjemena za iduću godinu i posadio oko 10 kg luka proizvedenog iz sjemena od prošle jeseni sav urod ću ostaviti i za iduću godinu dok se ne skupi više za sađenje.
P.S: ostalo nešto sjemena ako netko treba.
Pozdrav!
Nepročitano 04-11-11, 19:10   #27
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Početno

mi posadili luk prije 8 dana i eno ga već oko 5 cm niknuo??? jel to ok?
Nepročitano 06-11-11, 00:02   #28
drmr
Uvaženi Član

Član foruma od: 28.09.2009
drmr je onemogućio/la reputaciju
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od seljačić Vidi poruku
mi posadili luk prije 8 dana i eno ga već oko 5 cm niknuo??? jel to ok?
Pa kakvo je vrijeme vani nije ni cudo da je niknuo.
Ali ako neko moze odg. mene isto zanima jel to ok?

Stari ce sutra posadit nesto cesnjaka,bacio je prije frezanja 7-20-30 i sad ce jos prije sadnje malo rucno razbacat isto gnojivo.
Nepročitano 07-11-11, 08:08   #29
siki
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od drmr Vidi poruku
Pa kakvo je vrijeme vani nije ni cudo da je niknuo.
Ali ako neko moze odg. mene isto zanima jel to ok?

Stari ce sutra posadit nesto cesnjaka,bacio je prije frezanja 7-20-30 i sad ce jos prije sadnje malo rucno razbacat isto gnojivo.
Jedina uzgajivačica češnjaka u Valpovštini, Valpovčanka Jelica Štrok počela je zbrajati rezultate svog rada. Na parceli u Kitišancima površine približno 2.000 kvadrata, gdje je jesenas probno posadila češnjak iz vlastitog uzgoja i češnjak dobiven iz vrtova prijateljica, ove je godine dobila zavidan urod od gotovo 350 kilograma češnjaka. Većinu uroda, čija se cijena (ovisno o kvaliteti) kreće od 50 do 80 kuna za kilogram, već je prodala na različitim sajmovima i na kućnom pragu te se na prodaju ne može požaliti. Prognozira da će prodaja rasti kako se približava sezona kolinja.
- Ovogodišnja suša češnjaku nije previše smetala jer njemu nije potrebna tolika količina vlage pa ni urod nije podbacio. No moram reći da je riječ o kulturi koja zahtijeva iznimno mnogo rada jer se sve radi ručno - od sadnje, vađenja i čišćenja do spremanja i pripreme za novu sadnju. Zbog toga ni cijena za bijeli luk, koji ima iznimna ljekovita svojstva, nije previsoka - kaže Jelica.

Priznajući da ni zarada u tom mukotrpnom poslu nije zanemariva, Jelica ističe da je najveća korist u ovom uzgoju stjecanje iskustva. Svoja znanja Jelica planira uskoro “udružiti” sa savjetima Poljoprivredne savjetodavne službe i stručnjacima Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku i krenuti u proširenje proizvodnje.
- Od 20. listopada počinjem sadnju ozimog češnjaka i planiram posaditi 300-tinjak kilograma. To znači da ću uz pomoć svojih 5-6 prijateljica, koje su mi pomagale i dosad, trebati najmanje 8 dana da u pripremljenu zemlju stavim oko 70.000 sadnica češnjaka. Nešto od toga plasirat ću na tržište oko Uskrsa, a ostalo ostaviti da sazri do srpnja. U međuvremenu ću u proljeće zasaditi i 100-tinjak kilograma jarog češnjaka, koji je nešto sitniji od ozimog, ali je jednako kvalitetan - najavljuje perspektivna uzgajivačica.

Jelica kaže da je za uzgoj češnjaka ove godine bilo mnogo zainteresiranih, ali da je većina njih odustala kada je čula kolika je cijena sjemena i koliko treba raditi na toj kulturi.
Autor: Lidija ANIČIĆ
Nepročitano 07-11-11, 18:49   #30
nikolalon
Polako se zagrijava

Član foruma od: 05.03.2011
nikolalon je na dobrom putu
Početno

Mi pripremamo zemlju za češnjak,malo nas skola jeb* pa radimo sat do dva na dan uglavnom prekosutra bi trebala zemlja bit spremna a prekosutra češnjak u zemlji...Stavit cu i slike kako to izgleda samo dok poslikam...
nikolalon je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Prodajem bijeli luk/češnjak Marko355 Ponuda 2 12-11-13 16:49
Bijeli kukuruz u zrnu MilanZetor Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 3 19-04-13 21:25
bijeli kukuruz alenvw Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 5 18-02-13 22:03
Bijeli luk diabola1210 Povrtlarstvo 3 01-05-11 16:47

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 08:07.