Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-01-12, 22:39   #11
DOMAGOJ9
Početnik

Član foruma od: 13.01.2012
DOMAGOJ9 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ćelo Vidi poruku
kako siješ koliki su prinosi?? cijena??
zaboravih spomenuti cijenu ona se kreče od 6-10 kn/kg, zavisi od vremenskog razdoblja i zasičenosti tržišta.
DOMAGOJ9 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 25-01-12, 18:14   #12
traktor tom
Polako se zagrijava

Član foruma od: 27.11.2010
traktor tom je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od DOMAGOJ9 Vidi poruku
zaboravih spomenuti cijenu ona se kreče od 6-10 kn/kg, zavisi od vremenskog razdoblja i zasičenosti tržišta.
Evo da se malo uključim u ovu temu ,pošto između ostalih kultura radim i nešto mrkve ,žute mrkve i peršina.Nije neka velika površina samo za prodaju na tržnici.Nešto mrkve i peršina sijem u plastenike u 10 mj.,zatim van na njivi uz pokrivanje lutrasilom u 2mj. ,i jesensku mrkvu sijem negdje početkom 4.mj.Najveći mi je problem pranje mrkve ,dali netko možda ima nekakvo rješenje.Koje sorte mrkve i peršina radite?
traktor tom je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-01-12, 18:21   #13
ćelo
Uvaženi Član

Član foruma od: 06.08.2011
ćelo je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od traktor tom Vidi poruku
Evo da se malo uključim u ovu temu ,pošto između ostalih kultura radim i nešto mrkve ,žute mrkve i peršina.Nije neka velika površina samo za prodaju na tržnici.Nešto mrkve i peršina sijem u plastenike u 10 mj.,zatim van na njivi uz pokrivanje lutrasilom u 2mj. ,i jesensku mrkvu sijem negdje početkom 4.mj.Najveći mi je problem pranje mrkve ,dali netko možda ima nekakvo rješenje.Koje sorte mrkve i peršina radite?
kakvim sijačicama siješ?
Nepročitano 26-01-12, 16:30   #14
traktor tom
Polako se zagrijava

Početno

Citiraj:
kakvim sijačicama siješ?
Sijem ručnom jednorednom sijačicom za sitno sijeme ,od peršina pa do blitve,mislim da je proizvodie slovenci.Nije posebno brzo ali ko nesije puno stigne posijati pogotovo je dobra za sijetvu u plastenicima ,sutra bi trebao sijati rotkvicu u plastenik ,pa ću uslikati sijačicu da vidite o čemu se radi.Najveći problem u proizvodnji mrkve su mi korovi ,pogotovo u mladoj mrkvi jer nakon tretiranja herbicidom mrkvu nesmiju jesti djeca mlađa od 3 godine,tako da sve pljevimo.
Nepročitano 26-01-12, 18:00   #15
ćelo
Uvaženi Član

ćelo je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Sijem ručnom jednorednom sijačicom za sitno sijeme ,od peršina pa do blitve,mislim da je proizvodie slovenci.Nije posebno brzo ali ko nesije puno stigne posijati pogotovo je dobra za sijetvu u plastenicima ,sutra bi trebao sijati rotkvicu u plastenik ,pa ću uslikati sijačicu da vidite o čemu se radi.Najveći problem u proizvodnji mrkve su mi korovi ,pogotovo u mladoj mrkvi jer nakon tretiranja herbicidom mrkvu nesmiju jesti djeca mlađa od 3 godine,tako da sve pljevimo.
radio sam s takvima,,,jednoredna na rucno guranje,,,meni bi trebala za 2 hektara,,,kolika je cijena sijačice??
Nepročitano 27-01-12, 14:08   #16
traktor tom
Polako se zagrijava

Početno

Citiraj:
radio sam s takvima,,,jednoredna na rucno guranje,,,meni bi trebala za 2 hektara,,,kolika je cijena sijačice??
Košta oko 1600 kn.nije skupa ali ko radi manje puno mu pomogne.Kako riješavate pranje mrkve ako je perete?
Nepročitano 27-01-12, 19:57   #17
ćelo
Uvaženi Član

ćelo je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Košta oko 1600 kn.nije skupa ali ko radi manje puno mu pomogne.Kako riješavate pranje mrkve ako je perete?
nemam ja mrkvu al bi sijao peršin i blitvu s njom,,,davno sam radio s tim strojem dali se moze odraditi s njom 2ha
Nepročitano 27-01-12, 20:43   #18
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku
Početno

Citiraj:
nemam ja mrkvu al bi sijao peršin i blitvu s njom,,,davno sam radio s tim strojem dali se moze odraditi s njom 2ha
može za dva dana...
al ako investiraš kupiš dvije, napraviš ramu na tomonju i vučeš obje traktorom...
ak je traktor veći, stane ih i više...;)
Nepročitano 28-01-12, 17:06   #19
traktor tom
Polako se zagrijava

Početno

Citiraj:
Ja sa takvom sijačicom sijem sve pa i blitvu ,špinat ,ciklu ...Radim oko 1ha povrća samo što neradim sve odjednom ,tj . nesijem sve u isto vrijeme tako da onda stignem sve posijati .Mislim da možeš kupiti dvorednu za frezu ili manji traktor .Sijačica je dobra ne rasipa sijeme što je bitno jer sijeme je dosta skupo.Mrkve radim oko pola jutra ,manje više i to posiješ za oko 1 sat lagano.
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	GetAttachment.aspx.jpg
Pregledi:	1177
Veličina:	21.6 kB
ID:	2370   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	GetAttachment.aspx (2).jpg
Pregledi:	1543
Veličina:	6.1 kB
ID:	2371  

Posljednje uređivanje od traktor tom : 28-01-12 at 17:23
Nepročitano 29-01-12, 17:45   #20
bobostar
Super Uvaženi Član

bobostar avatar

Član foruma od: 14.12.2009
bobostar će uskoro postati poznatbobostar će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Ja sa takvom sijačicom sijem sve pa i blitvu ,špinat ,ciklu ...Radim oko 1ha povrća samo što neradim sve odjednom ,tj . nesijem sve u isto vrijeme tako da onda stignem sve posijati .Mislim da možeš kupiti dvorednu za frezu ili manji traktor .Sijačica je dobra ne rasipa sijeme što je bitno jer sijeme je dosta skupo.Mrkve radim oko pola jutra ,manje više i to posiješ za oko 1 sat lagano.
TraktorTOm,
Jel ima negdje kod nas za kupiti takvu jednorednu sijačicu; imaš neku adresu? :D

bobostar je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Stocni kelj i mrkva brundalo Povrtlarstvo 3 08-11-10 14:20

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:14.