Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-01-17, 13:24   #531
samko
Uvaženi Član

Član foruma od: 19.04.2012
samko će uskoro postati poznatsamko će uskoro postati poznat
Početno Re: Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

evo neki su rekli da je kovačić dobar, a tako i izgleda na slikama

to sa traktorom nije pametna ideja baš, tebi treba neki motokultivator. za tu površinu mali labin od 8 konja benzinac je i više nego ok

najbolje bi bilo imati podrivač i frezu

uzori i istanjuraj prije postavljanja plastenika, poslije zalij, osuši i freza

evo kako to izgleda s frezom

http://www.youtube.com/watch?v=zfqImnHXp7I
samko je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-01-17, 14:16   #532
miroslaw
Polako se zagrijava

Član foruma od: 20.01.2008
miroslaw je na dobrom putu

Hm, i mislio sam da to sa Traktorom nije najbolja ideja...iako ako su podignute bočne strane, ima malo propuha ne vidim sto je tu točno problem....još ako na auspuh namontiram dodatnu cijev pod 90 recimo da ne idu ispušni plinovi direktno gore mislim da to nije neki rizik....ali ako to nitko ne radi ne budem niti ja
miroslaw je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-17, 14:57   #533
samko
Uvaženi Član

nisu problem plinovi već na što će ličit zemlja, kako ćeš orat? ostajat će ti brazde pa nećeš moć dovoljno blizu doći, pa i sam traktor dosta gazi za plastenik

mislim možeš ti tako odradit možda i bude dobro za tvoje potrebe, ako radiš bez folije i slično
Nepročitano 11-01-17, 17:02   #534
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku

bem mu miša samko, onda kod mene niš nebi raslo...orem s vladimirom i frezam po plasteniku...i gnoj rasipavam sa prikolicom po nutra...
...inače plastenici su 4.6 metara široki i oko 2.2 metra visoki...
ALI...sa ferđotom malim nede u mojim plastenicima, pogotovo ako je auspuh gore, ali i filter zraka im zapinje...pa nek neko reče da je ferđo niži od vladimira...
Nepročitano 12-01-17, 09:42   #535
samko
Uvaženi Član

dobro ti frezaš, ali on bi tanjuro to je velika razlika znaš i sam

ne kažem da nebu raslo ali kako bi zgledalo je druga stvar
Nepročitano 12-01-17, 12:08   #536
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni dragulj

Ja jednoj gospođi i orem i frezam sa svojim labincem,idem skroz do najlona bez problema.
Nepročitano 12-01-17, 12:34   #537
friki
Regularni Član

Član foruma od: 29.01.2012
friki je na dobrom putu

ja svoj plastenik (cca 1700m2) frezam i podrivam sa Carrarom od 48ks, prije sam ora sa dvobraznim plugom, al sam od toga odusta jer mi u svakoj od 4 lađe s jedne strane ostane brijeg, a sa druge kanal, a to mi je sa frezom problem poslje poravnati. Da li netko ima lopatar i kakav mu se pokazao u praksi (dosta su skupi i rjetki, nisam ga vidio uživo u radu, osim na netu)?
friki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-01-17, 15:55   #538
miroslaw
Polako se zagrijava

Član foruma od: 20.01.2008
miroslaw je na dobrom putu

Hm, ne bi htio kupovati nove priključke zbog plastenika od 100m2.
Zato mislim sa jednokratnim ili dvobrazdni plugom preorati i malim tanjuračama poravnati, na kraju još preci laganom drljacom. Neće biti najljepše ali imam sve zajedno 2 sata posla.
Jedino ću trebati malo sira vrata od standarda i radnu visinu dignuti na 2,4m tako da mogu sto vise obraditi traktorom.
miroslaw je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-17, 20:07   #539
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebe

Dovoljno široka vrata da možeš ući sa traktorom i priključcima, i dovoljna visina da ti kabina traktora ne zapinje - i to je to.
Kvadratura plastenika je nebitna ako imaš te parametre, i naravno nekakvu prihvatljivu širinu.
Bilo bi raipnički trošiti desetak tisuća kuna za neki motokultivator i priključke da sa njima radiš ako možeš sa traktorom koji imaš.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-17, 17:14   #540
Lan@
Polako se zagrijava

Član foruma od: 04.04.2012
Lan@ je na dobrom putu

johabice, potpisujem. Ako je nekome od pomoci mi smo na svojim plastenicima zadnja vrata pravili da se otvaraju kao gepek na autu. Odnosno jedno krilo koje visi na tri sarke. Kad se ulazi traktorom u plastenik jednostavno se vrata podignu i podpulcaju podupiracem. Kod nas je to obicna pvc cijev duzine 2,5 m. Inace traktor je Imt 555 i ulazi bez problema.
Lan@ je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
IZGRADNJA KOKOŠINJCA trecedoba Peradarstvo 76 23-12-15 19:42
Kupnja plastenika macola Povrtlarstvo 4 10-04-10 19:57
izgradnja farme za 1200 tovljenika pixa93 Ostale grane poljoprivrede 8 28-01-10 17:06
izgradnja stale (slike) branko Stočarstvo 76 07-09-09 14:36

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:27.