Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > EKO vrt i permakultura Otkup ekoloških kultura
EKO vrt i permakultura Sve o ekološki prihvatljivom vrtlarenju, permakulturi, šumskim vrtovima ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 27-05-14, 10:33   #11
grga13
Početnik

Član foruma od: 27.01.2013
grga13 je na dobrom putu
Početno Re: Otkup ekoloških kultura

Od firme koja otkupljuje žitarice za austrijsku firmu. Mogu ih pitati za voće a možeš mi se javiti i na privat pa ću ti poslati broj pa vidi s njima. Uglavnom ekološke žitarice se mogu prodati.Neke koristi i od ove EU.
grga13 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 27-05-14, 20:57   #12
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Član foruma od: 06.01.2013
Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru

Izvoz u EU je enormno olakšan, samo se mi moramo trgnut.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-05-14, 08:52   #13
sugarray
Regularni Član

Član foruma od: 27.11.2013
sugarray je na dobrom putu

Udruživanje je ključ svega...
Kroz EU potpore može se dobiti i do 10% ukupne ostvarene prodaje... Neznam točno broj mjere ali baš me iznenadilo.
sugarray je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-05-14, 10:12   #14
grga13
Početnik

Član foruma od: 27.01.2013
grga13 je na dobrom putu

Neznam za potpore iz EU ali bi i to trebalo vidjeti. Znam da ima firma u Hr koja je ovlaštena od austrijske firme da radi ovdje logistiku za otkup eko žitarica.Neka minimalna količina kako su mi rekli je 20tak tona, tj da bude minimalno prikolica.
Tako da svi koji imaju takve eko proizvode ili certificiranu zemlju a slobodna im je mogu biti sigurni da će im biti otkupljeno po dobrim cijenama a ne da ih ovdje neki veliki ucjenjuju i ekološki proizvod plačaju kao konvencionalni.
grga13 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-06-14, 19:31   #15
Hana1
Početnik

Član foruma od: 13.03.2009
Hana1 je na dobrom putu

dragi forumaši, da li znate ili imate kakve ideje kako bi se moglo izvesti u EU macerat i eterično ulje smilja? I još neki domaći proizvodi ... npr. sapuni, sušeno bilje u vrečicama itd? Hvala na bilo kakvom odgovoru
Hana1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-06-14, 20:57   #16
code
Super Uvaženi Član

code avatar

Član foruma od: 30.03.2008
code će uskoro postati poznat

Možda da se skupimo u jednoj temi, pa vidimo šta bi svi skupa imali ponuditi za izvoz ...
Udružit se , naći nekog da grupno ponudi naše proizvode pa tako djelovat
code je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-06-14, 21:04   #17
Hana1
Početnik

Hana1 je na dobrom putu

da, ne bi bilo loše. Ja sam dobila ponudu (još ništa konkretno) da kao kooperant uzgajam smilje..Znači moram od dotičnog kupiti sadnice,cijena je određena unaprijed a moje je sadnja, održavanje,berba i cijena sirove biljke. Pa mi baš nekak neide ta računica. Kako znam puno toga doma napraviti a ni ideja mi ne manjka, ja bi to pretvorila u konačan proizvod i sama plasirala. Ali ne znam od kud početi i koga pitati za savjet
Nepročitano 10-06-14, 21:06   #18
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru

Citiraj:
dragi forumaši, da li znate ili imate kakve ideje kako bi se moglo izvesti u EU macerat i eterično ulje smilja? I još neki domaći proizvodi ... npr. sapuni, sušeno bilje u vrečicama itd? Hvala na bilo kakvom odgovoru
Moram priznat da ne razumijem sasvim pitanje? Zašto treba ideje? Nemaš kupca ili ( u tom slučaju google)?
Nepročitano 10-06-14, 21:08   #19
Hana1
Početnik

Hana1 je na dobrom putu

da, nemam kupca jer sam još u fazi razmišljanja...a ne znam di da nađem kupce za recimo eterično ulje u Eu? Ili gdje se vide neke europske cijene, neke burze cijena i tak to...
Nepročitano 10-06-14, 22:26   #20
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Google i riječnik, druge nema. Moraš znat kako se zove na engleskom ili njemačkom i googlat, ali bez značajnih količina nema izvoza.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:28.