Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > EKO vrt i permakultura Otkup ekoloških kultura
EKO vrt i permakultura Sve o ekološki prihvatljivom vrtlarenju, permakulturi, šumskim vrtovima ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-06-14, 23:49   #21
code
Super Uvaženi Član

code avatar

Član foruma od: 30.03.2008
code će uskoro postati poznat
Početno Re: Otkup ekoloških kultura

Citiraj:
Prvotno napisano od Hele Vidi poruku
Google i riječnik, druge nema. Moraš znat kako se zove na engleskom ili njemačkom i googlat, ali bez značajnih količina nema izvoza.

ima ima...
ima neka čar i u malim proizvođačima.

na tržištu postoje svakakvi proizvodi, i ako misliš da samo sa nekom velikom količinom možeš izvest, varaš se.

kvalitetan proizvod,konkurentna cijena i upadaš, povećavaš količine i to je to.
code je prisutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-06-14, 18:58   #22
Hana1
Početnik

Član foruma od: 13.03.2009
Hana1 je na dobrom putu
Smile Re: Otkup ekoloških kultura

da, mene zanimaju te manje količine za prodati. Nema šanse da ulazim u kredit za podizanje nasada, pa pomalo. Recimo u Varaždinu bi posadili aroniju i maline a u Istri smilje i mediteransko voće. Maline bi se manje prodavale kao svježe (samo neki dio) nego bi se radio sok, marmelada, liker a kad bi ih bilo puno i vino. Od aronije isto tako... Cilj je prodaja u turizmu najviše. A stranci kad kupe nešto onda možda i kasnije naruče, preporuče te nekome itd. Smilje..ne bih prodavala cvijet jer ne bih da ja rintam a drugi kupi vrhnje tj. et. ulje. Dali bi destilirati pa bi imali i eterično ulje, i hidrolat a radila bih i macerat..a tek sa njim se može napraviti svašta. Eto, u tom smjeru idu moja razmišljanja pa ako netko ima nešto dodati bilo bi lijepo. Hvala
Hana1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-06-14, 22:31   #23
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Član foruma od: 06.01.2013
Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru

Za to šta bi ti nećeš vratit ulaganje u infrastrukturu tj. prostore sljedećih 100 godina. Nema na malo, ili prodaji konvencionalne proizvode koje će ti radit uslužno. Koliko ti treba da urediš prostor za sok, pekmez, ulje, vino, rakiju...
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-06-14, 01:58   #24
IVANCIN
Regularni Član

Član foruma od: 19.06.2009
IVANCIN je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Hana1 Vidi poruku
da, mene zanimaju te manje količine za prodati. Nema šanse da ulazim u kredit za podizanje nasada, pa pomalo. Recimo u Varaždinu bi posadili aroniju i maline a u Istri smilje i mediteransko voće. Maline bi se manje prodavale kao svježe (samo neki dio) nego bi se radio sok, marmelada, liker a kad bi ih bilo puno i vino. Od aronije isto tako... Cilj je prodaja u turizmu najviše. A stranci kad kupe nešto onda možda i kasnije naruče, preporuče te nekome itd. Smilje..ne bih prodavala cvijet jer ne bih da ja rintam a drugi kupi vrhnje tj. et. ulje. Dali bi destilirati pa bi imali i eterično ulje, i hidrolat a radila bih i macerat..a tek sa njim se može napraviti svašta. Eto, u tom smjeru idu moja razmišljanja pa ako netko ima nešto dodati bilo bi lijepo. Hvala
Što mogu sa smiljem?
Imam ga jako puno, uništava mi pašu.
Nepročitano 24-06-14, 13:25   #25
Hana1
Početnik

Član foruma od: 13.03.2009
Hana1 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Hele Vidi poruku
Za to šta bi ti nećeš vratit ulaganje u infrastrukturu tj. prostore sljedećih 100 godina. Nema na malo, ili prodaji konvencionalne proizvode koje će ti radit uslužno. Koliko ti treba da urediš prostor za sok, pekmez, ulje, vino, rakiju...
a što to toliko treba za napraviti pekmez? Nisam balavica pa da nemam pojma...podrum i opremu za vino već imamo... vidim da je u Hr sve teško i sve problem. Najlakše je odustati od svega. Što misliš kako opstaju oni Opg-ovi koji prodaju suvenirnicama, na kućnom pragu, tržnici, poznanicima pa čak i preko FB? Ili u Hr ima mjesta samo za velike igrače?
Hana1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-06-14, 13:37   #26
mare
Polako se zagrijava

Član foruma od: 03.02.2014
mare je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od IVANCIN Vidi poruku
Što mogu sa smiljem?
Imam ga jako puno, uništava mi pašu.
Mozes ga pobrat ako nista drugo i prodati
8 kn kg
mare je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-06-14, 15:03   #27
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Član foruma od: 06.01.2013
Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru

Za vinarstvo ne trebas nista, ispada da vino mozes i u stali radit. Prouci haacap.
Prostorija u plocicama, sve od inoxa.... sudoper, presa, kotao, pasterizator....
Kod nas se jos dosta radi na "crno".
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-06-14, 16:30   #28
IVANCIN
Regularni Član

Član foruma od: 19.06.2009
IVANCIN je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od mare Vidi poruku
Mozes ga pobrat ako nista drugo i prodati
8 kn kg
Šalji odmah imena, adrese, tel. bilo što.
Nepročitano 24-06-14, 18:11   #29
mare
Polako se zagrijava

mare je na dobrom putu

E raspitaj se okolo gdje se otkupljuje smilje ovdje ljudi voze pune kamione u Bitelice(okolica Sinja) a znam da imaju rasporedene otkupne stanice po citavoj obali i otocima
Pokusat cu ti nesto nac pa ti javim
Nepročitano 24-06-14, 18:17   #30
mare
Polako se zagrijava

mare je na dobrom putu

Ovo ti je njihova stranica i imas kontakte od vlasnika ali ako ih ljubazno zamolis dati ce ti kontakt od otkupne stanice u tvojoj blizini ;) http://www.helichrysum-croatia.com/nacin-prodaje.html
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 13:54.