Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > EKO vrt i permakultura kontrolna tijela u RH-imaju li iste kriterije?,vaša iskustva
EKO vrt i permakultura Sve o ekološki prihvatljivom vrtlarenju, permakulturi, šumskim vrtovima ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 29-10-14, 00:32   #1
alana
Početnik

Član foruma od: 15.02.2014
alana je na dobrom putu
Početno kontrolna tijela u RH-imaju li iste kriterije?,vaša iskustva

trenutno u RH imamo 8 kontrolnih tijela za eko proizvodnju
čini mi se da baš i nemaju iste kriterije, pa me zanima kakva su vaša iskustva s njima
alana je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 29-10-14, 09:40   #2
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku
Početno Re: kontrolna tijela u RH-imaju li iste kriterije?,vaša iskustva

pa po pitanju cijene certificiranja su prilično suglasni...
Nepročitano 29-10-14, 13:52   #3
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Član foruma od: 06.01.2013
Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru

Pa nitko baš ne mijenja kontrolna tijela, dosta ide po mjestu stanovanja.
Bio sam u Karlovcu prošle zime na predavanju o eko voćarstvu ( totalni debakl), bila je tamo gospođa iz HŠ koje u Karlovcu vrše eko nadzor. Nije mi baš izgledala upućena u tematiku tj. za mene glavni problem ( moj ego to nije mogao podnjet ) je bio što su me ona i pojedinci počeli tablat da "eko" i "bio" nije isto. Nakon toga sam se ustao i prošao. Da sam bio pametan prošao bih nakon 10 minuta kao i gospodin iz Hrvatskih voda kad je vidio ekipu i o čemu se tu radi.

P.S. Mene nadgleda PES, ja zadovoljan. Al im se i krvi napijem kroz sezonu... :-) Direktor mi je već na speed dial.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-10-14, 16:58   #4
itp
Super Uvaženi Član

itp avatar

Član foruma od: 12.05.2008
itp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodan

Oni iz Bukovlja su neozbiljni, par mjeseci sam cekao ponudu i nisam je ni dobio, a za PES sam samo pohvale cuo, a i tako mi se cine iz dosadasnjih kontakata. Cijena ovisi o udaljenosti, cjenik imas na njihovoj stranici, pa si izracunas.
itp je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-10-14, 22:39   #5
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Član foruma od: 06.01.2013
Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru

Citiraj:
čini mi se da baš i nemaju iste kriterije
Sad opet čitam pa mi nije jasno o kakvim kriterijima pričamo? Mislim, sve je zakonski propisano, ne izmišljaju nadzorne stanice propise.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-11-14, 22:39   #6
dingo
Uvaženi Član

dingo avatar

Član foruma od: 14.10.2010
dingo će uskoro postati poznatdingo će uskoro postati poznat

Ja sam počeo sa Bioinspektom- vrlo stručni i korektni, ali bili su dosta skupi. Nakon par godina tražio sam smanjenje cijene, kako nisu prihvatili, a još nisam imao nikakav urod, pa ni prihod prešao sam u 1. ekološku koji su ponudili duplo nižu cijenu i prva god. ok, a onda gazda Fucijaš lažovčina na n potenciju zavlačio me mjesecima, na kraju sam ga skoro morao tužit za povrat uplaćenih sredstava.
Htio sam se vratiti u Bioinspekt, al je kod gazde Berislava proradila taština, pa je odbio, nisam htio tjerat mak na konac (zakonski to zapravo ne može odbiti, budući da nemam nikakvih dugovanja, ali eto...)
Sada sam 2 god kod Trgoinvesta- tako-tako, naj veći + imaju jednu simpatičnu kontrolorku.
Nepročitano 02-11-14, 02:52   #7
Yeti
Početnik

Član foruma od: 02.11.2014
Yeti je na dobrom putu

Meni su u nadzoru Hrvatske šume 3.godinu i nemam nikakvih zamjerki - susretljivi su, profesionalni i spremni pomoći savjetom. U početku je bilo nekih sitnih primjedbi, uglavnom zbog mog neznanja, ali greške gledam ne ponavljati i za sad je sve ok. Što se tiče cijene, nisam ih u startu ni uspoređivao jer su mi rekli da je kod svih otprilike isto - ja za 2 ha platim cca 1100-1200 kn po kontroli.
Yeti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-02-15, 07:33   #8
anosh
Početnik

Član foruma od: 07.02.2015
anosh je na dobrom putu

Izvrstan opis dizajna u permakulturi i šumskim vrtovima. Imate u seriji 5 ili šest video zapisa, vrijedi pogledati.
Nepročitano 28-04-15, 09:12   #9
sana12
Polako se zagrijava

Član foruma od: 28.02.2015
sana12 je na dobrom putu

Bioinspekt, brzi, stručni, korektni.
sana12 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-02-16, 11:22   #10
Vlah
Polako se zagrijava

Vlah avatar

Član foruma od: 12.07.2014
Vlah je na dobrom putu

Hrvatske Šume - imponira stručnost i susretljivost. Uvijek na raspolaganju, prihvatljiva cijena, razgranata mreža.
Za preporučiti.
Vlah je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:03.