EKO vrt i permakultura Sve o ekološki prihvatljivom vrtlarenju, permakulturi, šumskim vrtovima ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-03-16, 23:01   #1
marke
Regularni Član

Član foruma od: 04.01.2016
marke je na dobrom putu
Početno Mikoriza

jel netko rabio ove gljive?
marke je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-03-16, 08:40   #2
sanjin
Aktivni Član

sanjin avatar

Član foruma od: 22.11.2013
sanjin ima spektakularnu aurusanjin ima spektakularnu aurusanjin ima spektakularnu auru
Početno Re: Mikoriza

Jednom na krastavcima,ništa vidljivo od učinka,slabo.Jednom na rajčici,ista stvar,imam čak i osjećaj da je zbog tog lakšeg usvajanja dušika biljka podložnija bolesti ili ja nisam dobio prave gljivice.Uglavno sa time se više ne igram.
Nepročitano 06-03-16, 12:35   #3
marke
Regularni Član

marke je na dobrom putu

https://www.google.ba/url?sa=t&rct=j...16274245,d.bGs
Nepročitano 06-03-16, 20:05   #4
sanjin
Aktivni Član

sanjin avatar

Član foruma od: 22.11.2013
sanjin ima spektakularnu aurusanjin ima spektakularnu aurusanjin ima spektakularnu auru

Sve je to lijepo ali ako mi je zemlja dobra šta će mi gljivice.Uzeo sam prošle godine Mikrolife( u Njemačkoj,granule 1kg 38 eura),na prospektu označeno za "siromašnu zemlju",između tretiranih krastavaca i ne tretiranih nikakve razlike.Isti nedostatki na listu,ništa brža i veča berba,nikakav bolji porast.Možda sam ja negdje pogrešio,ili su bile stare gljivice.Ne mogu ništa sa sigurnošću reći,osim da je uvijek poljoprivrednik kriv jer nije "nešto napravio" kako treba,ta izjava mi ide na *urac.I Bobostar mi je dao mikrozu za probu ali to je druga stvar.U tom plasteniku mi se je pojavio izvor vode pa sam imao velike probleme,nisam to mogao sanirati pa sam morao ranije završiti sezonu.
Nepročitano 07-03-16, 10:21   #5
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku

Mikoriza! NOVO MAGIČNO ORUŽJE!

bem ti, jel treba i oružni list za to?
Nepročitano 07-03-16, 11:53   #6
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebe

Ovako ja gledam na to - ali, to je na forumu već opčepoznato - mani se čorava posla.

Moj primjer, za mene najupečatljiviji - jedan biostimulator, nećemo ga imenovati, ali mislim da ih možemo mirne duše sve svrstati pod isti nazivnik - ili bar njih veliku većinu -
napravila sam ciljanu probu na kontejneru presadnica. Preporučenu - najvišu dozu -sam si preračunala na deset litara vode, uzela onu mililitarsku mjericu i dala se na posao.
Tjedan dana sam ja to najprije folijarno. Nikakav pomak se u odnosu na kontrolne kontejnere nije događao. Onda sam tjedan dana zalijevala kontejner. I opet nikakve vidljive razlike nije bilo. E, onda sam pukla i odlučila pol kontejnera zalijevati biostimulatorom, a pola čistom vodom. Dakle, i folijarno i zemljišno djelovanje. Ali.....
Ali sam se raspizdila i napravila otopinu sa sedam puta jačom dozom biostimulatora od najviše preporučene. I sa time počela zalijevati. Očekivala sam da će već slijedeći dan zalijevano početi polako pokazivati znakove predozacije, ali se nije dogodilo ništa. Niti drugi dan, niti treći - ali je treći dan pola kontejnera, to, tretitano, počelo divno tamniti, onak, lijepa jaka zelena boja. Deseti dan je ta polovica kontejnera bila viša za sto posto od polovice zalijevane samo vodom.

Zaključak koji sam ja iz toga izvela je ovakav - nisu pomogli biostimulatori (eh, možda i je....) nego ona količina npk koju je biostimulator sadržavao, istinabog u niskoj koncentraciji (npr 3/5/7), i to samo zato jer sam ja zalijevala svakodnevno pa se koncentracija mineralnog gnojiva svakodnevno u substratu povečavala, obzirom da ga je i prije zalijevanja bilo dovoljno - to su pokazivali kontrolni kontejneri koji nisu imali potrebe za intervenciju hranjivima, normalno su napredovali u rastu.,
Ono bitnije, što je meni bolo oči je ovo - biostimulator je djelovao, ali sedam puta povećana doza je MORALA ubiti biljke, izazvati toksičnost. A nije.
Zaključak - možda priča o biostimulatorima i drži vodu, ali ne u preporučenim dozama. A ako se koriste količine koje će dati efekta, za novce kojima to moraš platiti bolje da si uplatiš put u Abu Dabi.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-03-16, 19:56   #7
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku

joooj kak je ta Johabica zaostala...
ono kaj mene pika je agresija prodavača magle na nas "neuke" seljake...

naime, svaki od nas već x godina uzgaja nešto sa većim ili manjim uspjehom, ali uzgaja, a ovi maglonudci dođu odnekud i tvrde da bez tog njihovog sr...nja ne raste niš, ili je tak kržljavo da je opasno za uporabu...
ak su sve generacije do dana današnjeg preživjele bez toga, baš u inat ću i ja tak...
jo, ja odem u Abu, a ti odi u Dabi...
Nepročitano 07-03-16, 20:24   #8
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebe

Može plivaču uzvodno!
Ajmo, možda se negdje i sretnemo. U Dubaiju.

Darijus, nas dvoje godinama plivamo protiv struje i još nismo potonuli.
A i nešto nam zvecka fala bogu u đepovima. Bar za koju grioticu i rižinu čololadu.
Bem ti ja visoke prinose ako mi dok ih unovčim ne ostane čistoga za kutiju griotica.
Svi bi živjeli na mojoj grbači.

Godinama dajem sjeme paprike - svih tri hibrida - koje sadim jednoj prijateljici koja prodaje papriku nekoliko klupa dalje od mene. Svake jeseni me zamoli da joj naberem zrele, crvene. Uzme sjeme iz njih. Bila sam prošle jeseni kod nje u plasteniku - paprika predivna, bujna, rodna - ne pincira je pa nije sva jednolična - ima i većih i manjih, ali ih ima mali milijun na grmovima. A ja uvijek uzimam novo sjeme. I samo se ne mogu odlučiti da isprobam njen sistem.
Ne znam jesam li blesava ili nisam, ali imam svake godine dvije i pol tisuće kuna troška, a ona ima nula kuna. Na godišnjoj razini to i nije puno, ali dugoročno - deset, dvadeset, trideset godina......oni sade i paradajz tako - materemi, uzeli sjeme jednog Singentinog hibrida i posadili - predivan paradajz, i ja bih ga kupila, ali ono što mene buni je da ono već pet godina uzimaju od njega uvijek isponova sjeme - ove će godine saditi F5 generaciju. Znaš pšta to znači. Po logici genetike i nasljednih osobina, zakonitosti križanja, to sa izvornim karakteristikama hibrida više uopće ne bi trebalo imati blage veze. Ali oblik i aroma su mi identični, a i rod mu je savršen - lome se plodne grane od težine.
i kaj sada reći? Ja i tu dajem dvije tisuće kuna svake godine za novo sjeme - za deset godina sam potrošila pedesetak tisuća kuna koje njima ostaju u đepu.

Šta da mu radim? Da ovako zaostala tehnološki potonem još dublje pa da i ja počnem vaditi sjeme?
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-03-16, 21:42   #9
marke
Regularni Član

marke je na dobrom putu

a zar bi institut lažirao priču nigdje veze?
Nepročitano 08-03-16, 19:37   #10
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

a koji crni institut?

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 08:12.