EKO vrt i permakultura Sve o ekološki prihvatljivom vrtlarenju, permakulturi, šumskim vrtovima ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-03-16, 20:31   #11
jlukaci7
Aktivni Član

Član foruma od: 01.02.2012
jlukaci7 će uskoro postati poznatjlukaci7 će uskoro postati poznat
Početno Re: Mikoriza

Pa ovaj na forumu --nick ? Institut ---ako ste na toga mislili.
jlukaci7 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 08-03-16, 22:04   #12
sanjin
Aktivni Član

sanjin avatar

Član foruma od: 22.11.2013
sanjin ima spektakularnu aurusanjin ima spektakularnu aurusanjin ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od marke Vidi poruku
a zar bi institut lažirao priču nigdje veze?
Nitko ne kaže da bi lažirao,samo je pitanje tko kontrolira da je to to što piše.Da se osvrnem malo na Jo,prije više od 5 godina 30 mil biostimulatora na 10 l vode i plastenik je smrdio dva dana.Danas taj isti biostimulator je maltene bez mirisa,cijena otišla gore a kvaliteta?Na pitanje kako rade analizu,direktor mi odgovara da se u biti radi samo analiza na sastav makroelemenata jer to košta oko 1000 kuna a kada bi se analiziralo sve ono što piše na naljepnic, to bi došlo preko 20000 kuna.
Nepročitano 09-03-16, 01:34   #13
adan
Aktivni Član

Član foruma od: 05.01.2013
adan će uskoro postati poznat

Prošle sezone sam isprobala Mikorizu. Trgovac bio uporan i uvalio mi vrećicu - naravno besplatno jer meni nije baš lako prodati maglu i onda sam ja uredno probala to svjetsko čudo u flancima.Jedan kontejner u dozi koja je preporučena. Sveta voda - nit koristi nit šteti. Druga proba je bila kod sadnje u tegle, dvije biljke iste sorte, svaka u svoju teglu, jednoj obična zemlja, drugoj zemlja s Mikorizom u dosta većoj dozi od preporučene. Slučajno ili ne, mikorizirana biljka se nakon desetak dana razbolila i završila u smeću.
Ima još jedna gljiva koju sam probala i za nju dala 500 kn dobrovoljno. Promot od Proeka. E tu nisam bila dosljedna, valjda me pekla savjest zbog 500 kn pa sam sve flance tretirala isto i nemogu reći dal je gljiva bila korisna ili ne.
Od eko sredstava (kupovnih) imam dobra iskustva s insekticidom Neemazal. Je da je skup, ali kod mene se pokazao izvrsno. Dva puta je prskana paprika, prvi put pred cvjetanje - pojavila se najezda ušiju, i drugi put kroz desetak dana. Nikakvih insekata više nije bilo cijele sezone.
adan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-03-16, 18:21   #14
marke
Regularni Član

Član foruma od: 04.01.2016
marke je na dobrom putu

Koja je cijena neemazala?
marke je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-03-16, 19:06   #15
adan
Aktivni Član

Prošle godine je litra bila 720,00 kn u poljoapoteci. Neznam sad točno koliki je omjer razređivanja, ali ostalo mi još za ovu godinu. Firma Comet ima Web shop i drže eko proizvode pa provjeri cijene.
Nepročitano 09-03-16, 20:15   #16
marke
Regularni Član

marke je na dobrom putu

nema karencu?
Nepročitano 09-03-16, 21:17   #17
adan
Aktivni Član

Evo, ovo je uputstvo uz Neemazal, i cijena u Cedar agro je 670,00 kn. Nisam našla karencu na uputstvu, ali rekli su mi u eko stanici 3 dana. Budući da sam ja prskala tek u prvom cvijetu, nitko se nije uzbuđivao zbog tri dana karence. Samo zbunjuje jer i nakon tri dana uši su još na biljci ko zombiji. Kod mene je djelovalo i isplatilo se platiti svaku kunu.
NeemAzal ® TS 1 L
Cijena: 670,00 kn

Visokodjelotvorni, sistemični insekticid protiv insekata koji grizu i sišu te crvenog voćnog pauka

NeemAzal®TS sadrži djelotvorne tvari iz koštica tropskog neem drva. Djelotvorne tvari neem drva stoljećima su poznate i korištene u Indiji te patentirane u sredstvu NeemAzal®TS. Ulazeci u tijelo insekata, neem blokira pravilan rad hormona. Ovo rezultira time, da insekti više ne žele jesti, letjeti, pariti se niti polagati jaja. Populacija nametnika koja više ne može niti jesti niti se razmnožavati, polako nestaje. Njihov životni ciklus je prekinut.

Djelovanje:

NeemAzal®TS prodire u list te se unutar lista djelomično sistematski transportira. Sisajući i grizući insekti iz lista uzimaju djelatnu tvar, što momentalno dovodi do prestanka hranidbe. Insekti ne uzrokuju dodatna oštecenja. Zbog posebnog načina djelovanja, uspjeh tretiranja NeemAzal®TSom ne ocjenjuje se brojem uginulih insekata već se kontrolira smanjenje oštećenja lista. Populacije insekata još su određeno vrijeme vidljive, nove populacije se više ne stvaraju.

Primjena:

Rasadnici voće (osim krušaka): protiv jelovog moljca i moljca minera; kesten: protiv kestenovog moljca minera (Cameraria ohridella); višnja: protiv crne lisne uši 1,5l/ha i po metru visine krošnje
Vinova loza u rasadnica i matičnim nasadima: protiv trsovog ušenca (filoksera, Viteus vitifoliae) - 3 l/ha; protiv hrušta - 1,5 l/ha
Povrce, na otvorenom šparoge (kod mladih usjeva isključivo nakon berbe): protiv grizućih insekata - 1,5 l/ha; mahunarke i grah: protiv sisajućih i grizućih insekata prije cvatnje - 3 do 4,5 l/ha; lisnato i korjenasto povrće za proizvodnju sjemena 3 l/ha
Krumpir protiv krumpirove zlatice (Leptinotarsa decemlineata) 2,5 l/ha
Povrce, staklenik lisnato i korjenasto povrće za proizvodnju sjemena protiv sisajućih i grizućih insekata - 3 l/ha
Voce, uzgoj na otvorenom jezgričavo i bobičasto voće: protiv malog mrazovca (Operophtera brumata); jabuke: protiv jabučne pepeljaste uši (Dysaphis plantaginea); jezgričavo voće (osim krušaka): protiv jelovog moljca i moljca minera, višnja: protiv crne lisne uši; šljiva: protiv lisne uši - 1,5 l/ha i po metru visine krošnje
Ukrasno bilje, staklenik protiv sisajućih insekata, crvenog pauka, lisnih minera i bijele muhe 0,3 l/ha
Ukrasno bilje, rasadnik crnogorično drvo: protiv smrekovog prelca,
bjelogorica: protiv gubara, borovog cetnjaša
gnijezdara i hrastovog savijača 3 l/ha
Ukrasno bilje, na otvorenom ukrasno bilje: protiv sisajućih insekata, crvenog pauka i bijele mušice, ukrasno bilje (osim ukrasnih četinjača), protiv malog mrazovca, ukrasno drveće: protiv moljaca - 1,5 l/ha i pmvk (po metru i visini krošnje)
Maslina protiv maslinine muhe (Bactroccera oleae) i maslininog moljca (Praysoleae) - 0,3% koncentracija u razmaku od 7-10 dana
Nepročitano 09-03-16, 21:20   #18
marke
Regularni Član

marke je na dobrom putu

Pa kako je ekološki onda? actara karenca 7 dana
Nepročitano 09-03-16, 21:34   #19
adan
Aktivni Član

Gledaj to ovako, ja nisam kemičar i puno stvari ne kužim. Ako odgovorni kažu da je ekološko sredstvo, a ja se uvjerim da je djelotvorno, onda to kod mene prolazi.
Actara je djelotvorna to isto znam iz iskustva, ali nije eko.
Trudim se sve što proizvodim, proizvesti bez kupovne kemije jer ne prodajem ono kaj moja obitelj nebi jela.
Kad god i koliko god stignem, radim sama sredstva za zaštitu i jačanje bilja, nekad s više, nekad s manje uspjeha. Kopriva, gavez,a prvenstveno preslica su izvanredne biljke za zaštitu i prihranu.
Mi smo si složili proizvodnju i preradu pa ako nešto nije izgledom za prodaju, za preradu je u redu. Još da je kupovna moć veća više bi ljudi kupovalo eko proizvode.
Nepročitano 09-03-16, 21:48   #20
marke
Regularni Član

marke je na dobrom putu

Čudno mi da ima karencu.

prošle god sam probao preslicu na rajcici i exstra je
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:46.