Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > John Deere JD serija 9
John Deere Američka koorporacija John Deere utemeljena 1837 godine proizvodnjom traktora startala je 1976 u sklopu proširenja djelovanja tvrtke. Traktori vrhunske kvalitete i performansi.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-05-16, 16:52   #11
Zetor93
Regularni Član

Zetor93 avatar

Član foruma od: 29.12.2015
Zetor93 je na dobrom putu
Početno Re: JD serija 9

izvini a gdje je ovo ?
Amerika ???
Zetor93 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 07-05-16, 18:42   #12
mikula
Regularni Član

mikula avatar

Član foruma od: 05.03.2008
mikula ima spektakularnu aurumikula ima spektakularnu auru

Kanada, tocnije Alberta
mikula je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-05-16, 20:28   #13
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Nije tema ali nadam se da je ova neman daleko od vas.
NEWHOLLAND je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-05-16, 05:06   #14
mikula
Regularni Član

mikula avatar

Dosta je daleko od mene cca 600 km, Alberta je skoro 12 puta veća od Hrvatske (otprilike je površine kao Njemačka i Poljska zajedno)
Nepročitano 09-05-16, 21:51   #15
itp
Super Uvaženi Član

itp avatar

Član foruma od: 12.05.2008
itp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodan

U stara vremena, dok su jos nije bilo interneta, dosao je jedan nas iseljenik iz SAD-a u posjetu rodbini. Skupili se susjedi, a jedan stari ga pita - a jel vidjas ove moje, oni su tamo blizu, menscini, u Argentini.
Salu na stranu, ali ono izgleda grozno. Oprosti, a kad si otisao tamo?
Mozda ako cemo ga ovako ispitivati, da se otvori neka druga tema, di covjek moze (ako ima volje) detaljnije pisati o zivotu i poljoprivredi u Kanadi, vjerujem da bi bila dobro posjecena tema.
itp je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-05-16, 21:57   #16
Zetor93
Regularni Član

Zetor93 avatar

Član foruma od: 29.12.2015
Zetor93 je na dobrom putu

Danas citam u novinama bas ta pokrajina Alberta zahvatio ju pozar i to opasno jel istina @mikula
Zetor93 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-16, 03:47   #17
mikula
Regularni Član

mikula avatar

@itp i ja sam imao sličan slučaj gdje mi jedna poznanica veli "joj pa jedan naš svećenik je tam u kanadi u torontu" a ja nikako da njoj objasnim da je meni toronto autom 3300 km . Otišao sam u rujnu prošle godine.

Teško je pisati o poljoprivredi Alberte a kamoli Kanade jer su velika prostranstva i razlike u klimi između sjevera i juga su ogromne. Kod mene nema uopće kukuruza a cca 150 km na zapad se uzgaja ali samo kao silažni ili kao hrana za zimu kravama jer se ovdje dosta uzgaja po sistemu krava tele . Ja sam u preriji znači nema šuma već eventualno šumarci bijele topole visine maksimalno 5 m (odokoativno) i promjera do maks. 15 cm, prirodno ovdje raste samo trava a žitarice sam napisao da siju samo pšenicu, ječam, uljana repica i nešto gorušice. Sjetva je isključivo proljetna (sad nije posijano ni 10% ovo što vidim dok se vozim na posao) jer je zima dugačka i hebena, najniža izmjerena temperatura u ovom gradiću gdje sam, je - 46 dok je ova (moja prva) zima jedna od najblažih u zadnjih desetak godina i za božić je bilo -30 na farmi koja je 25 km van grada (u gradu je bilo -25),

a 17. siječnja je ovo bilo u gradu

a koliko je bilo na farmi neznam jer mi auto mjeri samo do -30 . ili na primjer da se od polovice studenoga do polovice veljače temperatura nije dizala iznad - 15 po danu. Tako da su dosta ograničeni u ratarstvu, ima dosta svinogojskih farmi u okolici ( u kanadskom poimanju okolice) tj. u ovoj mojoj općini koja je površine kao i osječko baranjska županija (a ima 10 000 stanovnika), zatim krava tele farmi jer im trave i vode ne nedostaje (ima dosta jezera) i ratarstvo.

Kolika je razlika između HR i Kanade vidiš u ovoj mojoj metropoli (6000 stanovnika) su dva dilera poljoprivredne mehanizacije (JD i NH) da ovaj od JD-a ima ako sam dobro vidio pet točkaša serije 9 i jedan gusjeničar na lageru, dvadesetak manjih traktora , jedno pet,šest kombajna i toliko windrowera/swathera. a nešto manje ima ovaj od NH, ne znam toćno jer kraj njega ne idem ćesto a pored JD idem svaki dan. Ili da su tri dilera s autima i da svaki ima na lageru barem tridesetak (novih) auta itd.

To ti je ukratko ( baš da ne rasrdimo stuff) BTW nisam novi na forumu ali do sada nisam bio duže vrijeme aktivan, imam cca 1400 postova ali pod drugim nickovima ali su mi obrisani accounti (branko i frabrne)

@Zetor93
Gori koliko sam čuo u zadnjjim vijestima gori cca 200 000 ha šume i ono što sam vidio izgleda izgleda grozno ali to će (nažalost) samo stradati priroda kad poljoprivrede tamo nema jer je to kako sam napisao cca 600 km sjevernije a k tome i hladnije od mene (općina u kojj je požar jer cca 10% veća od hrvatske a ima 120 000 stanovnika i njih barem 90% su zapravo radnici u postrojenima za dobivanje nafte iz škriljaca). Kad smo već kod nafte ovdje je privatno vlasništvo strogo zaštičeno i nema 50 cm (ili koliko več) je tvoje a dublje od toga je državno, znači ako nađu naftu na tvojoj parceli ti dobivaš cca 30% vrijednosti izvađene nafte na njoj i prošle godine je to bilo oko 3000 CAD (5,2 Kn) po bušotini.

Na kraju ovo sve što pišem se odnosi na Albertu jer je Kanada konfederacija i zajedničko je samo vanjska i monetarna politika te obrana a svaka provincija ima svoje poreze i zakone. Pa je tako kod mene PDV 5% (samo na neprehranu) a u Ontariu (Toronto) je 13% ili kod mene nema tehničkog za aute (ni mjerenja ispušnih plinova pa svi skidaju katalizatore) a Ontariu mjere ispušne plinove itd. Ovo sam napomenuo zbog toga da ne bi netko drugi napisao "taj ti laže nije tako porez je 14,975 % " (Quebec) i sl.
Nepročitano 10-05-16, 12:16   #18
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mraku

Ajde kad je več kod vas toliki minus zanima me kakva ulja stavljate u traktore (ona oznaka W) i sa kakvim akumulatorima palite po tolikoj zimi ?
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-16, 13:26   #19
VuckoH
Aktivni Član

VuckoH avatar

Član foruma od: 11.05.2015
VuckoH će uskoro postati poznatVuckoH će uskoro postati poznat

Vjerovatno imaju grijače koji se spajaju na vanjsku struju i zagrijavaju motore preko noci ko i u rusiji.
VuckoH je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-16, 14:09   #20
mikula
Regularni Član

mikula avatar

ulje u našu kubotu ide normalno (mislim da je 10w30) ali je ona u grijanoj garazi, ako je koristimo po takvoj hladnoci onda se ne gasi dok je vani. akumulatori imaju svi oznaku na sebi 'certified for use in canada' a sad kaj je njima iskreno nije me zanimalo da bih isao istrazivati. antifriz i tekucina za stakla je do -45 a auti imaju grijače i na parkiralistu su stupici gdje se onda zasteka u struju dok ih na parkilistima gdje toga nema (trgovacki centri) ne gase jer svi noviji auti imaju daljinsko paljenje i mogucnost rada bez kljuca u bravi (north edition ). a ostali vjerojazno u traktorima imaju isto jer ih po zimi ne koriste (ratari)
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:26.