Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > AGCO > Massey Ferguson Stari modeli MF traktora!

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-08-08, 22:23   #1
Ado
Regularni Član

Član foruma od: 30.05.2008
Ado je na dobrom putu
Početno Stari modeli MF traktora!

8) Previše govorimo i pišemo o novim traktorima zašto ne bi malo posvetili više pažnje o starim modelima traktora izgleda kao da su" izumrli postali muzej" a, što se ne bi složio i danas se vide kako obrađuju našu zemlju. U stvari svi ovi traktori su nastali od njih samo sa boljim usavršavanjem i novom tehnologijom .Zato vas molim da malo više posvetimo pažnje prema starim modelima ili tipovima traktora. :arrow: U Engleskoj npr na internet portalu se stalno susrećemo sa starim modelima koji su već po starosti postali "unikat ili oldtajmeri". Pa da počnemo sa otvorenim temama na ovom portalu o, svim starim traktorima da svak iznese svoje mišljenje kakvi su i kako su koga poslužili i da li još funkcionišu .Nemojte pogrešno pročitati naslov pa da mislite da je samo riječ o massey fergusonu ne želim nikoga povrijediti niti omalovažavati ;) o, svim starim traktorima svim evropskim i svjetskim i našim,traktorima da se bolje upoznamo da znamo sve osobine o modelima šta se prije uvozilo i koliko je koji poslužio da nije imao kvarova npr i tako dalje.
- Ado _
Ado je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-08-08, 00:11   #2
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Stari traktori svi modeli M.F 535 X.

Vise sam puta pisao o mom starom 539, pa cu ovdje to pokusati izostaviti...

MF je napravio odlican potez proizvodnjom svog "malog sivog traktora". Usavrsavali su ga s vremenom te je dosao do zavidne razine tehnoloskog napretka, te je bez problema u danu poorao ono sto bi covjek s parom konja radio cak i do tjedan dana. Napredak je ocit i svi su te male traktore zavoljeli, i danas se taj "mali sivi traktor" (U novije vrijeme obojan u crveno) nalazi na mnogobrojnim poljoprivrednim gospodarstvima za obavljanje sitnih poslova, ali i narjetko kao i jedini i glavni traktor na imanju. Pogledaj samo par zemelja u okruzenju, pa onda dalje prema Europi i vidjet ces da je u dosta dvorista parkiran i neki stari, oronuli, mali traktor, koji je u svoje vrijeme bio pravi div.

Danas mnogi koriste stare traktore male snage iz jednostavnog razloga jer novih vise i nema (izuzev IMT i TAFE te nima slicne) jer nikome u "normalnom svijetu" ne treba stara drlja koja "ne sluzi nicemu". Znam za mnogobrojna gospodarstva u mom kraju koja su se podigla bas na starim oronulim drljama koje je netko odbacio, te i dan danas rade neke sitnije poslove po dvoristu i njivama.

Uvijek sam rekao da cu svaki traktor prodati, ali 539 ne ide nikud iz dvorista, jer on pravi vise sati godisnje od mog "velikog traktora" bas zato jer je mal, okretan, moze se svugdje zavuci bez pol problema i pri tome trosi kao upaljac. Mali drljavi stari oronuli traktor je velikoj vecini ljudi koje poznam jos uvijek prijeka potreba, a znam ih jos vise koji imaju takve traktore kao jedini traktor i s njim sve poslove obavljaju, ma koliko on star i zaboravljen bio.

Malo sam se razvezao, a u biti nisam rekao nista... Nemojte mi zamjeriti ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-08-08, 10:14   #3
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu
Početno Re: Stari traktori svi modeli M.F 535 X.

A ja znam mnoge starije ljude kojima takav traktor sluzi iskljucivo kao osobni automobil
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-10-08, 11:17   #4
josip1
Početnik

Član foruma od: 06.10.2008
josip1 je na dobrom putu
Početno stari ferguson MF 35

Pozdrav svima,

novi sam ovdje i moram vas sve pohvaliti zbog toliko savjeta i mišljenja na jednom mjestu, odlično!!!

E sad, molim vas za pomoć, naslijedio sam MF35, 1960 godina, od priključaka samo tanjurače i dvobrazdni plug. Napravljena je generalka motora negdje sredinom 80-ih godina, brojač radnih sati je neispravan no kako moji imaju malo zemlje traktor je radio možda 30 sati godišnje. Ispravan je i radi normalno, neki dan sam orao kukuruzovinu. Slike ću staviti za koji dan.

Iako je meni taj traktor vrlo drag, i ne bih ga htio baš prodati, on je za moje potrebe je prevelik. Iza kuće imam voćnjak i poveći vrt + travnjak i za to bi mi bio pogodniji mini traktor - Kubota ili nešto slično......

Moje je pitanje- koliko moj MF vrijedi novaca?

Hvala na pomoći!

josip1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-10-08, 15:13   #5
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auru
Početno Re: stari ferguson MF 35

neznam za MF, ali eno za ono kubota i to: http://www.prodet.hr

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-10-08, 22:01   #6
Ado
Regularni Član

Član foruma od: 30.05.2008
Ado je na dobrom putu

- Jarane ovaj traktor kakav je na fotografiji i koja je godina kod nas nebi vrijedio više od(2,000 dvije hiljade maraka tako je bez ljutnje i uvrede. Sa priključcima mogao bi jos naguliti mozda jednu hiljadarku. Star jest oldtajmer pravi ko uziva u kolekciji jedinstvena prilika za kupovinu. - Ado_
Ado je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-10-08, 15:10   #7
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auru

pljunit 539....

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-10-08, 17:03   #8
josip1
Početnik

Član foruma od: 06.10.2008
josip1 je na dobrom putu

pa po ovom traktoru i jesu napravljeni IMT-ovi 533 i 539 - mislim na dizajn i mehaniku. Jedino je motor drugačiji, ima 4 cilindra i nije isti kao na IMT-u. O tome vjerojatno Bobo zna više......

E da, ima spojen + pol akumulatora na šasiju - to je izluđivalo autoelektričare....
josip1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-10-08, 10:34   #9
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Ja kao veeeliki pocetnik bih dvojio dali ga se uopce isplati prodati, pod uvjetom da je ispravan. Sa nekim mini traktorom bi bio okretniji na okucnici, to je tocno, ali i ovaj nije bas neokretan.
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-10-08, 20:53   #10
Vujo
Gost

nemoj to niti prodavati ići če on još dugo nemreš dobit baš neku lovu 7000 do 10000kn
a ako ti treba manji razmisli o tomo vinkoviću
mislim da je to englezer !!!
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Gume traktorske ,razni modeli i slike maksica6 Svaštara 33 30-06-16 10:43
John Deere - stariji modeli? Ado John Deere 105 13-10-14 17:04
Modeli traktora Ratarko Svaštara 263 06-03-13 21:02
stari - novi član kresipep Predstavite se 2 24-05-12 00:24
Kaj su jeli naši stari pele Razne obavijesti, poruke... 5 29-08-11 09:35

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:47.