Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor Zetor 4712
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-02-12, 18:16   #1
marek
Regularni Član

marek avatar

Član foruma od: 26.02.2012
marek je na dobrom putu
Početno Zetor 4712

Pozdrav ekipo!
Novi sam na ovom zanimljivom i veoma korisnom forumu kojeg čitam posljednje dvije godine kada god me google uputi na nj tražeči neke informacije o polj. strojevima... pa eto tek sam se sada odlučio prijaviti jer nigdje na net-u nemogu "iskopat" neki korisni manual za Zetor 4712 (našo sam samo neke univerzalne Zetor kataloge - spare parts itd..) koji bi mi pomogao u istraživanju svoga 30 god. starog ali vrlo pouzdanog traktora kojeg sam pomalo počeo servisirati.

Generalka motora odrađena pred 10 god. (traktor ne radi puno - oko 2 ha oranja, tanjuranja itd., te za šumske radove), piksiranje prednjeg mosta kompl. je u tijeku... a sljedeće na redu bi bilo sređivanje hidraulike koja cuka u pm i to iritira kad podigneš tanjurače a traktor skače ko lud (problem rješavam prebacivanjem fino-grubo podizanje)...
...pa eto za to bi mi dobro došao manual ukoliko ga ko ima da mi pošalje na mariobasstek@gmail.com... unaprijed zahvalan...!

Dakako, otvoren sam za sva pitanja i problematiku vezanu uz spomenuti tip traktor s kojim sam prošao dosta...
marek je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-02-12, 18:35   #2
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od marek Vidi poruku
Pozdrav ekipo!
Novi sam na ovom zanimljivom i veoma korisnom forumu kojeg čitam posljednje dvije godine kada god me google uputi na nj tražeči neke informacije o polj. strojevima... pa eto tek sam se sada odlučio prijaviti jer nigdje na net-u nemogu "iskopat" neki korisni manual za Zetor 4712 (našo sam samo neke univerzalne Zetor kataloge - spare parts itd..) koji bi mi pomogao u istraživanju svoga 30 god. starog ali vrlo pouzdanog traktora kojeg sam pomalo počeo servisirati.

Generalka motora odrađena pred 10 god. (traktor ne radi puno - oko 2 ha oranja, tanjuranja itd., te za šumske radove), piksiranje prednjeg mosta kompl. je u tijeku... a sljedeće na redu bi bilo sređivanje hidraulike koja cuka u pm i to iritira kad podigneš tanjurače a traktor skače ko lud (problem rješavam prebacivanjem fino-grubo podizanje)...
...pa eto za to bi mi dobro došao manual ukoliko ga ko ima da mi pošalje na mariobasstek@gmail.com... unaprijed zahvalan...!

Dakako, otvoren sam za sva pitanja i problematiku vezanu uz spomenuti tip traktor s kojim sam prošao dosta...
http://www.ulozto.net/xr1u5JK/katalo...-4711-6748-pdf
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-12, 20:40   #3
marek
Regularni Član

marek avatar

Član foruma od: 26.02.2012
marek je na dobrom putu
Početno

...hvala na linku....

baj d vej..ako ima tko da je slago hidrauliku na 4712 s prethodno opisanim problemom nek napiše nešto... naslušo sam se i načito da se tu mjenjaju gumice itd... i da to nije neki problem...ali ..

hvala!
marek je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-12, 21:19   #4
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Kad se buš odlučil na to javi pa pemo redom kad zapneš ;)
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-12, 21:46   #5
zoky 28,5
Polako se zagrijava

Član foruma od: 18.01.2012
zoky 28,5 je na dobrom putu
Početno

kompletan set gumica ti je 80 kn ,ja sam prosle godine slago isto mi je trzo i kupio taj set a otišle samo gumice na klipu nije neka velika pamet kad krenes rastavljat.
zoky 28,5 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-12, 21:52   #6
MUHA
Super Moderator

MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

A karika, jesi mjenjal i kariku?
Nepročitano 26-02-12, 22:09   #7
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Član foruma od: 07.09.2010
jeffy će uskoro postati poznat
Početno

Opa, super tema.....
Imam jedno pitanje, jel mi može netko reči koliko vrijedi zetor 3511S iz 73. Stanje, pali i vozi(barem prema pričanju) ali sve ostalo katastrofa. Znam da je malo glupo pitanje, ali bilo kakva pomoć je dobra. Ako budu bitni razlozi postoji pp.
PS:
Muhaničar, ako sve bude išlo kak spada, trebal bude mi savjet sa hidraulikom i to u tanane:blackeye. Ma ustvari, postoji mogućnost da te kidnapiram na jedno tjedan dana:lol:
jeffy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-12, 22:16   #8
MUHA
Super Moderator

Početno

U cijenu se nebum mješal, s tim se ne bavim, a ostalo nije nikakav problem. Na licu mjesta, na forumu preko telefona............ Ma kak god očeš, a nisam ni skup za forumaše
Nepročitano 26-02-12, 22:49   #9
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Član foruma od: 07.09.2010
jeffy će uskoro postati poznat
Početno

Ma čisto radi okvirne procjene mi je bitna cijena. Nažalost slika nemam i sumnjam da u ovom trenutku mogu doći do njih:oops:...nego, kad sam već tu, jel netko ima kakve spznaje sa dijelovima iz Mađarije, i dal se isplati kupovati...s obzirom da mi je grana blizu, a i bograč nisam već dugo probal;)
jeffy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-12, 23:15   #10
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku
Početno

Cijene u BOsni.

http://www.pik.ba/artikal/2349540/traktor-zetor-3511/
http://www.pik.ba/artikal/2671898/zetor-3511/
http://www.pik.ba/artikal/677221/traktor-zetor-3511

Uglavnom vrte se oko 3000 eura.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Zetor 4712,šta se dešava? nihad Mehanička radionica 20 29-03-12 09:07
Zetor 4712 Smiljan Zetor 16 23-09-10 09:51

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:46.