Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Kupovina polovnog IMT-a

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-06-16, 19:40   #211
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost
Početno Re: Kupovina polovnog IMT-a

Citiraj:
Prvotno napisano od MUHA Vidi poruku
Trebal si motor skinuti i preko noči ga u ledenici ostaviti. Samo za probu, ionak nemaš pametnijeg posla zimi
Znaš kaj bi ti rekla Jo,,,, "sad si ubit"

Nepročitano 08-06-16, 19:49   #212
puknuti
Gost

..dosta kaj ima dvije tri pumpe na toplom , ..i par ganitura dizi
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-17, 00:02   #213
beeman
Početnik

Član foruma od: 05.03.2017
beeman je na dobrom putu
Početno savjet

Poštovani vlasnici i ljubitelji IMT traktora!
imam par pitanja za vas. pčelar sam i trebao bih kupiti traktor koji bi mi isključivo koristio za prijevoz pčela.naime selim košnice na mjesta gdje kad padne kiša jedino traktor pomaže. ne želim više ovisiti o drugima tako da sam počeo razmišljati kupovini traktora. koja jačina bi mi bilo potrebna da vuče bez problema i u zeznutim uvjetima prikolicu na kojoj bi bilo pedesetak košnica?recimo da je masa prikolice oko 3 t i da 50 košnica u iznimnoj godini ako su pune mogu iznositi 2 t,znači koji IMT bi po vama mogao po blatu vuć nekih 5-6 tona?moje znanje o traktorima je više nego slabo tako da imajte razumijevanja za eventualno još glupih pitanja.hvala
beeman je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-17, 13:40   #214
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.01.2012
Ivan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni dragulj
Početno Re: savjet

Imt 549, posto je dosta brz pa se i prije dode na odredena mjesta, a ako se mora voziti bas po velikom blatu onda bi bilo dobro da je s prednjom vucom..
Ivan KC je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-17, 15:09   #215
TorpedoTD45
Uvaženi Član

TorpedoTD45 avatar

Član foruma od: 20.03.2010
TorpedoTD45 će uskoro postati poznat

549 u blatu s 5-6 tona i dvoosovinskom prikolicom, haha. kud je lagan, tud loše uparen motor i mjenjač, motor živahan, a mjenjač s premalo redukcije, taj traktor u potezanju samo čeprka po površini osobito s 12.4 gumama a većina su takvi. Što se tiče brzine u transportu to stoji, naravno modeli s mjenjačem s 5 stupnjeva prijenosa.

O tim "iznimnim situacijama", blatu i teretu koji ti spominješ tebi treba 577 dupla vuča, samo će ti skup med biti, ako za traktor za par transporta godišnje izdvojiš 10 000 e.
TorpedoTD45 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-17, 15:42   #216
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodan

kod mene sa 30ak košnica i dvoosovinkom imaju probleme traktori od 80+ks sa duplom vučom po blatu i brijegovima;)
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-17, 21:39   #217
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Jel se može ugraditi pogon na prikolicu (preko kardana) bitno bi povečalo vozne karakteristike po blatu i sl .??
Nepročitano 07-03-17, 00:17   #218
fordson
Polako se zagrijava

fordson avatar

Član foruma od: 16.08.2011
fordson je na dobrom putu

Može se ugraditi ali je veoma teško pogoditi jednaku brzinu vrtnje pogonskih kotača na traktoru i prikolici.
fordson je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-03-17, 09:57   #219
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Na sliskom nije bitno a za suho netreba .
Nepročitano 07-03-17, 10:01   #220
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Za 5-6000 kupi brenu ili kristala i ide di i kako hoce.
Jednom sam vukao 60 i nesto kosnica i imao sam sta vuc sa 155 ks. Nisam ni znao da mogu biti toliko teske.
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Savjet za kupnju polovnog traktora agroenogastro Nai traktori i mehanizacija 1047 14-11-18 22:14
Direkna kupovina dragan82 Ponuda 1 20-12-12 08:01
Kupovina farme muznih krava 2010 Govedarstvo 10 12-05-10 00:54
KUPOVINA PRIVATNOG ZEMLJIŠTA Ero Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 62 03-04-10 17:40

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:52.