Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT IMT 542

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-06-08, 00:34   #21
strongboy
Gost

Početno Re: IMT 542

Citiraj:
Prvotno napisano od puknuti
Da se mene pita prije bi uzeo taj predratni nego novi... a 2000rs nije puno taman se razradio :lol: ... Ako su to njegovi stvarnni sati znaci da gazda ima tri kokoši dvije svinje i pola krave , taj traktor je bio na poštedi do sada.
Na Tractodata.com piše da se poceo prizvoditi 1986 ..sad ako ima je vjerovati onda ne može biti star 24 god. da nije neka podvala ?
Mislim da mi je vlasnik rekao da je traktor proizveden 84 godine,al nisam siguran.Al mislim da se proizvode pre '86-te.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 13-06-08, 01:29   #22
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Nije me bilo par dana, pa da ukratko nabacim koji komentar ovdje...

Ovako, 539 i 542 imaju isti motor, jer sam se u IMT-u raspitao i kako mi je receno da nema razlike nikakve ni u klipovima, ni nista... Dakle motori su jednaki i imaju 29.5kW snage.

Snaga koji traktor u cjelini moze isporuciti ili na tockovima ili na kardanu se razlikuje, poradi drugacijih prijenosnih omjera u mjenjacu. 542 je u 1. direktnoj sporiji od 539, sto znaci da ce mu za 1ha oranja trebati vise vremena i samim time vise goriva u usporedbi s 539. Ako nije tako dam glavu na panj.

542 je zbog dodatnih 300kg i bolje rasporedjene tezine prava mrcina za razliku od 539, jer ima bolju vucnu silu, usudio bih se reci za trecinu.

Netko je pitao da li je 5 brzinski mjenjac i nozni gas na svakom 542 serijska oprema. NIJE. 542 se proizvodio u 3 serije, dakle kao ovaj se slike, kao sto Mario ima i kao moj 549. Zadnje dvije serije se razlikuju samo po kabini i haubi, mehanika je ostala ista, dok prve serija "odudara"

Nozni gas je na rvoj seriji 542 bio dodatna oprema i bio je na jako lose mijesto postavljen. Vozio sam takav traktor, i po mom ukusu papucicu treba pribliziti vozackom sjedalu...

Sto se 5 brzinskog mjenjaca tice... NISAM SIGURAN, ali koliko znam da se na prvoj seriji moglo birati 3 ili 5 brzina. No kako rekoh, ova informacija nije 100% provjerena, pa me nemojte drzati za rijec...

Ako sam nesto aboravio napisati, slobodno recite i bit ce mi drago da pojasnim ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-08, 02:15   #23
Ado
Regularni Član

Član foruma od: 30.05.2008
Ado je na dobrom putu

Pozdrav forumašima koliko se ja razumijem ovaj IMT 542. 29,5kw puta 1,36=40,12Ks.Tolika mu je snaga ista kod 539 ,samo drugačiji 542 u konstrukciji ništa više hidraulika im je ista spora. Sve u svemu kopija od Fergusona ali ni blizu." Bez ljutnje ali tako je" - "Ado" -
Ado je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-08, 02:35   #24
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Nema nikakve ljutnje, a sto se hidraulike tice, 542 ima puno jacu hidrauliku od 539, tako da i tu ima razlike...

Ovih 29.5kW sam nasao u prospektu, ali bi trebali imati oko 38KS ta dva traktora... Govorim o snazi motora na zamasnjaku...
Nepročitano 13-06-08, 10:05   #25
strongboy
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Ado
Pozdrav forumašima koliko se ja razumijem ovaj IMT 542. 29,5kw puta 1,36=40,12Ks.Tolika mu je snaga ista kod 539 ,samo drugačiji 542 u konstrukciji ništa više hidraulika im je ista spora. Sve u svemu kopija od Fergusona ali ni blizu." Bez ljutnje ali tako je" - "Ado" -
Ja sam bas sada otvorio sajt imt-a.tamo pise ovakozapisao sam karakteristike oba traktora.i 533 i 542). oba traktora imaju isti tip motora: M33/T.NOMINALNA SNAGA:IMT-539=29,5KW;IMT-542=31KW.NOMINALAN BROJ OKRETAJA (r.p.m):IMT-539=2000;IMT-542=2250.MOC DIZANJA (KN):IMT-539=11;IMT542=14.0.TEZINA:IMT-539=1685kg;IMT-542=2085kg.BRZINE:IMT-539= 6/2;IMT-542= 10/2. Po ovome se jasno vidi razlika izmedju ta dva traktora.ima tu puno slicnosti al sa bitnim razlikama ;) .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-08, 10:13   #26
strongboy
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Nije me bilo par dana, pa da ukratko nabacim koji komentar ovdje...

Ovako, 539 i 542 imaju isti motor, jer sam se u IMT-u raspitao i kako mi je receno da nema razlike nikakve ni u klipovima, ni nista... Dakle motori su jednaki i imaju 29.5kW snage.

Snaga koji traktor u cjelini moze isporuciti ili na tockovima ili na kardanu se razlikuje, poradi drugacijih prijenosnih omjera u mjenjacu. 542 je u 1. direktnoj sporiji od 539, sto znaci da ce mu za 1ha oranja trebati vise vremena i samim time vise goriva u usporedbi s 539. Ako nije tako dam glavu na panj.

542 je zbog dodatnih 300kg i bolje rasporedjene tezine prava mrcina za razliku od 539, jer ima bolju vucnu silu, usudio bih se reci za trecinu.

Netko je pitao da li je 5 brzinski mjenjac i nozni gas na svakom 542 serijska oprema. NIJE. 542 se proizvodio u 3 serije, dakle kao ovaj se slike, kao sto Mario ima i kao moj 549. Zadnje dvije serije se razlikuju samo po kabini i haubi, mehanika je ostala ista, dok prve serija "odudara"

Nozni gas je na rvoj seriji 542 bio dodatna oprema i bio je na jako lose mijesto postavljen. Vozio sam takav traktor, i po mom ukusu papucicu treba pribliziti vozackom sjedalu...

Sto se 5 brzinskog mjenjaca tice... NISAM SIGURAN, ali koliko znam da se na prvoj seriji moglo birati 3 ili 5 brzina. No kako rekoh, ova informacija nije 100% provjerena, pa me nemojte drzati za rijec...

Ako sam nesto aboravio napisati, slobodno recite i bit ce mi drago da pojasnim ;)
Ako je prva brzina kod 542-ke sporija od prve kod 539-ke, znaci li to da je druga brzina isto tako sporija od druge brzine na 539?pa dali je onda moguce orati u drugoj brzini sa 542,ili recimo sa nekom od visih sporih brzina(4-spora ili 5-spora).ovo je samo moje razmisljanje, a ujedno i pitanje iskusnijih sa ovim traktorima :?: ;) .inace raspitao sam se o ovom traktoru koga zelim da kupim,i receno mi je da ima 5 brzina i noznu gas.pozzz
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-08, 10:18   #27
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Da, i 2. je sporija od 2. na 539, ali ne mozes u 2. orati s njim...

Jedan ovdje ima 549 i ore u 2. s jednobraznim plugom, samo ne znam koliko ce mu traktor trajati...

Inace, 1. direktna je brza od 5. spore, samo da znas ;)
Nepročitano 13-06-08, 10:29   #28
strongboy
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Da, i 2. je sporija od 2. na 539, ali ne mozes u 2. orati s njim...

Jedan ovdje ima 549 i ore u 2. s jednobraznim plugom, samo ne znam koliko ce mu traktor trajati...

Inace, 1. direktna je brza od 5. spore, samo da znas ;)
Aaa,ok onda znam da je 1-brza brza nego 3-spora.a za 5-spora nisam znao.na moj tomo vinkovic TV-420,3-spora je daleko brza od 1-brze.snjim oram u 2-brzoj i retko kad u 1-brzu.a u trecu sporu nemoze nikako,jer je 3-spora samo malo sporija od 3-brze. ;) .po brzini kretanja(od najsporije do najbrze brzine) su:1-spora,2-spora,1-brza,2-brza,3-spora,3-brza. ;) .pozz.....ili ipak malo drugacije :roll: radim snjim vec 21 godinu,a nemogu se sjetiti sa sigurnoscu :lol: jer sve to radim mehanicki(ne svesno) vec po osecaju na zvuku motora...icicu kasnije na selo, i zapazicu sa sigurnoscu koji je bio redosled brzine u smislu od najsporije do najbrze :lol: pozdrav
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-08, 10:35   #29
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Na IMT-u idu po brzini pro spore brzine sve redom, i onda brze sve redom...

Masa ljudi s 5 brzinskim mjenjacima ore u 5. sporoj, jer je zanemarivo sporija od 1. direktne, ali se tu snaga prenosi i preko reduktora, i dosta se snaga osjeti u oranju. Bolje prima gas, a i mjenjac je rastereceniji poradi koristenja reduktora...

Samo je pizdarija na uvratinama saltat rikverc brzi. 5. spora... da se ubijes... Probao sam u 5. sporoj orati, i nije mi se svidjelo bas zbog uvratina orati tako...
Nepročitano 13-06-08, 10:41   #30
strongboy
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Na IMT-u idu po brzini pro spore brzine sve redom, i onda brze sve redom...

Masa ljudi s 5 brzinskim mjenjacima ore u 5. sporoj, jer je zanemarivo sporija od 1. direktne, ali se tu snaga prenosi i preko reduktora, i dosta se snaga osjeti u oranju. Bolje prima gas, a i mjenjac je rastereceniji poradi koristenja reduktora...

Samo je pizdarija na uvratinama saltat rikverc brzi. 5. spora... da se ubijes... Probao sam u 5. sporoj orati, i nije mi se svidjelo bas zbog uvratina orati tako...
...E da..kad dodje za rikverc onda... :lol: ali kad je vec 1 sporija nego kod 539,onda nema ni potrebe da dodatno usporis oranje saltanjem u 5-sporu ;) iskreno bio sam jako zainteresiran za 542,al me sad obeshrabruje to sto ce biti sporiji u oranju od 539.....neznam.pojma nemam sta cu... :scratch .neki mi ga hvale, neki ga kude....izgleda da kolko vise znas-tolko vise naznas sta ces :lol: ok hvala ti na savetima ;)
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 16:02.