Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor Zetor 6911 - prednosti i mane!
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-03-11, 22:21   #21
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Zetor 69 da ima sinkronizirani mjenjač??? čujem prvi put.
Da ne misliš samo na kandžu 4. i 5. brzine?
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-03-11, 22:28   #22
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

Da u pravu si, i mislio sam na kandžu 4 i 5 brzine. Jer njemu su samo te dvije sinhronizirane.
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-03-11, 22:34   #23
ZJ
Super Moderator

ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Cowboy Vidi poruku
Da u pravu si, i mislio sam na kandžu 4 i 5 brzine. Jer njemu su samo te dvije sinhronizirane.
Nisu sinkronizirane, samo je zupčanik 4-te stalno uzubljen, a 5-ta je direktna sa spojničke osovine. Kandža nema sinkronizaciju.
Nepročitano 09-03-11, 23:32   #24
zetor4718
Aktivni Član

zetor4718 avatar

Član foruma od: 09.04.2009
zetor4718 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od bornakutina Vidi poruku
koliko trosi u transportu i koja je tvoj godina?
troši u prosjeku kao i tvoj Ursus možda malo više,uglavnom ja sam zadovoljan i 1980. je godina

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Ako možeš, kupi traktor s kabinom na platformi (x011, x211). Kabina je puno tiša, i lakše se šalta s mjenjačem na podu.
slažem se sa ovime gore napisanim samo znaj da oni što se tiče kvalitete nisu ni do koljena svojim predhodnicima
Nepročitano 09-03-11, 23:36   #25
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Početno

:scratch
Citiraj:
Nisu sinkronizirane, samo je zupčanik 4-te stalno uzubljen, a 5-ta je direktna sa spojničke osovine. Kandža nema sinkronizaciju.
Neznam šta je, majstor reče da su to sinhroni. Nalaze se samo na 4 i 5, na osovini su nosači a na njima su neki bronzani obručevi koji su nazubljeni poput zupčanika. Nisam ovo baš naj bolje objasnio al mogu sutra postaviti slike da se baš vidi dal su kandže il sinhroni. Vjerovatno su te kandže kako ti kažeš, ja samo govorim ono što je meni rekao majstor a i u trgovini kad sam tražio sinhrone niko me nije ispravio tako da su to za mene ostali sinhroni.
Nepročitano 09-03-11, 23:49   #26
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Početno

slažem se sa ovime gore napisanim samo znaj da oni što se tiče kvalitete nisu ni do koljena svojim predhodnicima[/QUOTE]

Jesu kvalitetnije ove starije serije al ovi noviji su udobniji.
Nepročitano 10-03-11, 00:20   #27
ZJ
Super Moderator

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Cowboy Vidi poruku
:scratch

Neznam šta je, majstor reče da su to sinhroni. Nalaze se samo na 4 i 5, na osovini su nosači a na njima su neki bronzani obručevi koji su nazubljeni poput zupčanika. Nisam ovo baš naj bolje objasnio al mogu sutra postaviti slike da se baš vidi dal su kandže il sinhroni. Vjerovatno su te kandže kako ti kažeš, ja samo govorim ono što je meni rekao majstor a i u trgovini kad sam tražio sinhrone niko me nije ispravio tako da su to za mene ostali sinhroni.
Ako ima brončane prstene, onda su sinkroni. Taj traktor je uvezen od nekud ili je kupljen novi u Jugoslaviji (ovo mi je malo vjerojatno)?
Ako je uvezen, moguće je, no za naše tržište nisu bili opremljeni sinkro mjenjačima. Ima li i preklopnik 540/1000rpm kardana? Jesu li možda zamijenjena mjesta 2. i 3. brzine?
Nepročitano 10-03-11, 00:24   #28
ZJ
Super Moderator

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od zetor4718 Vidi poruku
...
slažem se sa ovime gore napisanim samo znaj da oni što se tiče kvalitete nisu ni do koljena svojim predhodnicima
Teško se s ovim složiti. Noviji motori su znatno dorađeni (iako izgledaju gotovo jednako). Dorađeniji su i mjenjači (bolje su posložene brzine, imaju brži rikverc, lakše se šaltaju), ergonomija im je znatno bolja itd.
Hoće li trajati 8 ili 10t h, svejedno je, jer su sadašnji dijelovi (koje moraš ugraditi u njih) jednako (ne)kvalitetni za obje serije.
Nepročitano 10-03-11, 06:37   #29
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Početno

Citiraj:
Ako ima brončane prstene, onda su sinkroni. Taj traktor je uvezen od nekud ili je kupljen novi u Jugoslaviji (ovo mi je malo vjerojatno)?
Ako je uvezen, moguće je, no za naše tržište nisu bili opremljeni sinkro mjenjačima. Ima li i preklopnik 540/1000rpm kardana? Jesu li možda zamijenjena mjesta 2. i 3. brzine?
Ima bronzane prstenove, ima preklopnik 540/1000 obrtaja kardana. Uvezen je iz neke Skandinavske zemlje. A za brzine ti ne bih znao reći dali su zamjenjene jer mu je mjenjač gore kod volana, uglavnom kad se ručica gurne prema naprijed počev od volana brzine su: 1-3-5. Zadnje gume su mu 16.9/30 a prednje 11.2/24 i brži je dosta u odnosu na 6911 sa zadnjim gumama od 28". Vjerovatno samo zbog većih guma, mada neka razlika postoji i u mjenjačau jer kad sam kupovao te bronzane prstenove one koje su ponudili u trgovini kad sam tražio za 69-ku imali su 1 ili 2 zuba manje na obodu pa sam morao ići u drugu trgovinu da nađem odgovarajuće sinhrone.
Nepročitano 10-03-11, 12:41   #30
zetor4718
Aktivni Član

zetor4718 avatar

Član foruma od: 09.04.2009
zetor4718 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Teško se s ovim složiti. Noviji motori su znatno dorađeni (iako izgledaju gotovo jednako). Dorađeniji su i mjenjači (bolje su posložene brzine, imaju brži rikverc, lakše se šaltaju), ergonomija im je znatno bolja itd.
Hoće li trajati 8 ili 10t h, svejedno je, jer su sadašnji dijelovi (koje moraš ugraditi u njih) jednako (ne)kvalitetni za obje serije.
neznam po čemu su dorađeniji niti manje troše,niti se manje kvare...a što se tiče nekih finesa poput kabine i ostale estetike to su stvarno milijun puta bolje napravili!

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Zetor 6911 problem sa volanom zambata Mehani?ka radionica 5 13-08-13 19:57
Zetor 6911 MrNovak Zetor 12 04-10-12 18:41
ZETOR 5911 - iskustva, prednosti, nedostaci topgear Zetor 35 13-01-11 21:19

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:26.