Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Kupovina polovnog IMT-a

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 19-03-13, 10:55   #1
jopa741
Početnik

Član foruma od: 17.03.2013
jopa741 je na dobrom putu
Početno Kupovina polovnog IMT-a

Pozdrav
Novi sam na forumu,pa bi vas molio nekoliko savjeta,,,HVALA
Naime odlucili smo se za kupovinu traktora i tako lutajući i trežeći savjete,ovaj forum mi je zapeo za oko
Prvo smo mislili za kupovinu IMT-a 539 ali onda smo culi da nam jedan susjed u komsiluku prodaje navedeni traktor ali rijec nije bila o 539 vec o 542 iz 1986god... gospodin je prvi vlasnik i na satu pise da ima 2800 radnih sati,na prvi pogled traktor izgleda uredno i odrzavano nigdje ne kapa i ne curi,gume zadnje su nove a prednje kako kaze orginal...jedino sto mi je zapelo za oko je zadnji ljevi blatobran on je malo udaren kaze vlasnik da je to oštečenje iz šume heh;) pocetna cijena je 3500eurica ali kaze ako smo ozbiljni kupci da cemo se sve dog
Uz traktor dobivamo lance za zadnje gume,dvobrazni plug i jos puno malih sitnica;)

Ja sam dvadesetogodišnji momak iz grada i stvarno sam nov u svemu ovome,pa bih zamolio vas iskusne forumase da mi date savjete i poneke smjernice sta da pregledam i napravim
I na kraju umjesto zadnjeg pitanja ovo bi trebalo ici kao prvo ;) ali da li taj navedeni traktor uopce vrijedi te novce )
Puno vam hvala na vasim odg i savjetima
Josip
jopa741 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 19-03-13, 11:35   #2
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Čopi nekog ko imalo ima pojma (naprimjer Bobu, on ti je očito blizu) i pronjuškaj malo oglasnike pa usporedi.
Nepročitano 19-03-13, 12:05   #3
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od jopa741 Vidi poruku
Pozdrav
Naime odlucili smo se za kupovinu traktora i tako lutajući i trežeći savjete,ovaj forum mi je zapeo za oko
Prvo smo mislili za kupovinu IMT-a 539 ali onda smo culi da nam jedan susjed u komsiluku prodaje navedeni traktor ali rijec nije bila o 539 vec o 542 iz 1986god... gospodin je prvi vlasnik i na satu pise da ima 2800 radnih sati,na prvi pogled traktor izgleda uredno i odrzavano nigdje ne kapa i ne curi,gume zadnje su nove a prednje kako kaze orginal...jedino sto mi je zapelo za oko je zadnji ljevi blatobran on je malo udaren kaze vlasnik da je to oštečenje iz šume heh;) pocetna cijena je 3500eurica ali kaze ako smo ozbiljni kupci da cemo se sve dog
Uz traktor dobivamo lance za zadnje gume,dvobrazni plug i jos puno malih sitnica;)

Ja sam dvadesetogodišnji momak iz grada i stvarno sam nov u svemu ovome,pa bih zamolio vas iskusne forumase da mi date savjete i poneke smjernice sta da pregledam i napravim
I na kraju umjesto zadnjeg pitanja ovo bi trebalo ici kao prvo ;) ali da li taj navedeni traktor uopce vrijedi te novce )
Josip
Nebi ti htio bezveze nagađati ali ako ima lance pitanje dali to nije radilo u šumi a onda treba dobro paziti na svaku sitnicu jer šuma je zlo za traktor to ga uništi za par godina ko da 30 godina vuče po cjele dane plug!
Nepročitano 19-03-13, 20:21   #4
jopa741
Početnik

Početno

Hvala za pocetak ;) kad budemo isli sljedeci put pregledat cemo ga detaljnije upalit i vidit ne cemu smo :D
Traktor izvana izgleda uredno štoviše lijepo ali kako pregledati tj ocjeniti mašinu kako nju provjeriti
Hvala
Nepročitano 19-03-13, 20:32   #5
baltazar 3
Regularni Član

baltazar 3 avatar

Član foruma od: 02.08.2012
baltazar 3 je na dobrom putu
Početno

gle kupovina polovnog traktora ti je uvjek nepoznanica mozes ti bit i vrhunski mehanicar pa nevidjet neke stvari kod takvih traktora koji su bili po sumi dosta znaju stradat tanjurasto konusni zupcanici a motor e sad ako hladan normalno pali i dobro prima gas ok je ali nikad nemozes bit sto posto siguran moze on bit suh izvana i ne dimit na odusku i opet moze trosit ulje sve je to relativno ali sve u svemu to nisu losi traktori ja ga imam napravio je 6700 sati i prosle godine je komplet obnovljen i koliko ga ja koristim nikad me nije nigdje ostavio osim u blatu hehh
Nepročitano 19-03-13, 20:57   #6
code
Super Uvaženi Član

code avatar

Član foruma od: 30.03.2008
code će uskoro postati poznatcode će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od jopa741 Vidi poruku
Pozdrav

Josip

A za koje potrebe kupuješ traktor?
code je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-03-13, 20:58   #7
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno

sve se može vidjeti i bez otvaranja traktora, samo treba imati iskustva, al sitnice se dogode i na novom traktoru, a ne na polovnom.......ako neznaš sam, povedi nekoga tko se razumije u taj tip traktora.......npr ja za 533 znam sve, i kada ga vidim kako radi, znam kakva je mašina, dok za druge traktore nebi znao 100% ocjeniti.........al mogao bi približno, dovoljno da znam hoću li ga kupiti ili ne.........kada sam gledao traktor, bio je jedan, dobro je palio, al strašan crni dim je izlazio iz njega, 5min sam bio kod njega, a smrdio ko da sam bio kod lokomotive.......to su stariji traktori, i treba dobro gledati, jer ima onih koji su dobro istjerani, al još se i nađu dobro očuvani primjerci........drugi koji sam gledao, bio je oštećen diferencijal.........pa nevalja prednji trap, pa luft na volanu, pa loše gume, na svakom nešto nevalja...........
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-03-13, 23:30   #8
jopa741
Početnik

Početno

Svaka cas momci , Hvala na odg i savjetima

Mi vam se nalazimo u Požegi i kilometar i nesto sitno smo od samog centra,i sad taj navedeni traktor je kupljen nov a vozio ga je jedan gospodin za svoje potrebe koje se meni cine male za razliku od nekih sto rade iz dana u dan. On je nas komsija i ima 5 jutara zemlje i kaze da je traktor obradivao samo to a u sumu je otisao par puta ,,,a ja odkad znam za sebe ja taj traktor nisam vidio u ulici navodno od 2000god nije skoro pa radio nista...koristio je se za male gradske poslice tj prijevoz i oranje tanjuranje te navedene zemlje,,a sad da li je isplativo ili ne uff nisam ni sam pametan
a ja bi taj traktor koristio za svoju zemlju oranje tanjuranje i to,,kad se zaradi nesto novih novaca volio bi zasadit kupine ili maline a sad bez traktora skoro pa nemoguce,,a slazem se da se na svakom traktoru nede nedostataka,,al nadam se da ce one velike mene zaobici hahahah
Nepročitano 19-03-13, 23:47   #9
hrvoje01
Super Uvaženi Član

hrvoje01 avatar

Član foruma od: 07.12.2010
hrvoje01 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kawasaki0201 Vidi poruku
Nebi ti htio bezveze nagađati ali ako ima lance pitanje dali to nije radilo u šumi a onda treba dobro paziti na svaku sitnicu jer šuma je zlo za traktor to ga uništi za par godina ko da 30 godina vuče po cjele dane plug!
ne slažem se s tobom da šuma traktor uništava na prvi pogled da limarija žmigavci itd
moj je stalno u šumi nikad nije a vjerovatno niti neće zakvačiti ništa drugo osim prikolice i vitla
usporedi vitlanje pod pola gasa cjeli dan na mjestu sa oranjem ili roto drljačom cjeli dan
natovarim drva u šumi na prikolicu i gas na asfalt ili makadam 90% transport po tvrdom putu ili asfaltu
Nepročitano 20-03-13, 00:48   #10
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Ako zelis da ga ja dodjem pogledati, nije nikakav problem...

Ja sam ti susjed (vise-manje) i kuzim se "ponesto" u IMT ;)

Od svega nabrojanog mi lanci ne uljevaju povjerenje dovoljno govori da u 2800 radnih sati ima nove gume, dakle moguce da su stare gume pozderali lanci negdje u sumi sto NIKAKO nije dobro posto su 54x serije dosta mekane u predjelu diferencijala pa ako je ovaj po sumi radio, ti lanci nikako nisu dobar znak, sto ce reci da se radi ili o "profi" sumaru ili o sumi na jaaaako nepristupacnom terenu i neiskusnom soferu sto ti opet vise-manje dodje na isto...

Kazem, ako zelis, nije problem otici i pogledati, pregledati, zalec pod njega, isprobati...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Savjet za kupnju polovnog traktora agroenogastro Nai traktori i mehanizacija 1043 29-03-18 14:17
Direkna kupovina dragan82 Ponuda 1 20-12-12 07:01
Kupovina farme muznih krava 2010 Govedarstvo 10 11-05-10 23:54
KUPOVINA PRIVATNOG ZEMLJIŠTA Ero Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 62 03-04-10 16:40

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:13.